ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Piastowski.JPG
Piastowski.JPG

Szlak Piastowski - Zielona Szkoła 3 dni

Wiek: 7-17

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Szlak Piastowski jest jedną z najciekawszych i najliczniej odwiedzanych tras turystycznych w Polsce. Biegnie przez województwa wielkopolskie i kujawsko pomorskie, zataczając wielkie koło. Przebycie szlaku pozwala zapoznać się z pradziejami naszego Państwa. Lekcja obowiązkowa dla każdego młodego ucznia - a przy okazji mnóstwo dobrej zabawy :)

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
25-34 660 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 595 PLN 3 Zapytaj
.
45-55 525 PLN 3 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd

Gniezno i słynne Drzwi - zwiedzanie zaczniemy od Katedry i Drzwi Gnieźnieńskich. W Katedrze Gnieźnieńskiej otrzymał koronę pierwszy król Polski, a po nim jeszcze czterech władców. Pochowany jest tutaj św. Wojciech, 18 scen z jego życia i męczeństwa umieszczono na Drzwiach Gnieźnieńskich, unikatowym zabytku sztuki romańskiej na skalę europejską.

Muzeum Początków Państwa Polskiego - interaktywne muzeum najlepiej ukazuje historię początków naszego Państwa. Zobaczymy tutaj kilka obrazowych filmów w technologii 3D i zobaczymy najważniejsze pamiątki wielkich wydarzeń.

Wzgórze Lecha – najstarszą część Gniezna, z przebogatą historią.

Obiadokolacja

Klasowy Team Building - idealny początek pierwszego dnia! Dla grup, które się znają i dla tych, które dopiero rozpoczynają wspólną przygodę. Nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Wyspa Ostrów Lednicki- nazywana również Wyspą Władców, był to główny ośrodek Państwa Polan i dawna rezydencja Mieszka I. Już sześć tysięcy lat temu wyspa była zamieszkana, a w drugiej połowie X wieku stał na niej potężny gród obronny. Do dziś zachowały się między innymi działające na wyobraźnie relikty pozostałości drewniano- ziemnych wałów obronnych, umocnień brzegowych oraz pozostałości jednych z dłuższych w średniowieczu mostów umożliwiających komunikację z traktem lądowym do Poznania i Gniezna.

Wielkopolski Park Etnograficzny- jeden z największych polskich skansenów. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt obiektów: stodoły, spichlerze, wiatraki, kuźnie i chałupy z XVII, XVIII i XIX wieku.

Mały Skansen- na jego obszarze dla turystów przygotowano odtworzoną osadę średniowieczną. Zobaczyć w niej można między innymi najstarszy polski wiatrak koźlak. Park Etnograficzny jest muzeum na wolnym powietrzu. Gromadzi ono, zabezpiecza i eksponuje przede wszystkim przedmioty związane z życiem i działalnością mieszkańców wsi i miasteczek z obszaru Wielkopolski historycznej.

Biskupin - najbardziej znany rezerwat archeologiczny z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej. Zostały odkryte w 1933r., na podstawie wykopalisk odtworzono część osady. Osada położona jest na Szlaku Piastowskim wśród pięknych lasów i jezior Pojezierza Pałuckiego. Tu znajduje się wpisana na światową listę dziedzictwa kulturowego prasłowiańska osada - stanowisko archeologiczne oraz muzeum, gdzie corocznie odbywa się Festiwal Biskupiński.

Obiadokolacja

Pięciobój fikuśny - poszczególne drużyny zmierzą się ze sobą w pięciu przedziwnych konkurencjach, w których każdy będzie miała do wykonania niecodzienne zadanie. Liczy się czas, współpraca, dobra koordynacja i zwinność.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Wykwaterowanie i wyjazd

Mysia Wieża w Kruszwicy - czyli wyprawa tam, gdzie myszy Popiela zjadły. 32 metrowa wieża, pozostałość zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Wieża ta nazywana jest mysią od legendy o księciu Popielu. Z tarasu na Mysiej Wieży roztacza się piękny widok na Gopło oraz okolice.

Rejs Statkiem “Rusałka” - po jeziorze Gopło, nad którym władzę sprawuje Królowa Goplana.

Suchy prowiant na drogę powrotną*

Zakończenie Wycieczki

* prowiant dodatkowo płatny w cenie 18 zł/os - zamówienie przy zgłoszeniu wycieczki.

 

 

Wyżywienie

2 x dziennie (śniadania, obiadokolacje).

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

zakwaterowanie i wyżywienie

bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

ubezpieczenie NNW uczestników 

podatek VAT    

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwość organizacji transportu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie, w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika, należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)