ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Kotlina Kłodzka.jpg
Kotlina Kłodzka.jpg

Tajemnice Gór Stołowych - Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej 5 dni

Wiek: 7-17

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Każdy słyszał już o Złotym Pociągu. Czy wiecie, że jest to jedynie ułamek tajemnic jakie kryją się w regionie Kotliny Kłodzkiej i Gór Stołowych? Czy wiecie, że w masywach górskich wydrążone są setki kilometrów korytarzy, których nadal nie odkryto i do dziś nie wiadomo co kryją w sobie brzuchy gór? To prawdziwy raj dla poszukiwaczy złota i skarbów! Czy to nie brzmi ciekawie? Jesteście zaintrygowani? Pakujcie zatem plecaki i przyjeżdżajcie do nas!

 

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
25-34 999 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 919 PLN 3 Zapytaj
.
45-50 899 PLN 3 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd spod szkoły

Tropem Krasnoludka - wycieczka po Wrocławiu z przewodnikiem. Być może znacie już Hugona, Farciarza i Żaczka. Wiecie gdzie swoje małe mieszkanka mają słynne wrocławskie Krasnoludki. Kiedyś mieszkały w górach pod ziemią i pracowały w kopalniach, ale część z nich postanowiła przenieść się do miasta i wybrały Wasz Wrocław. Czym w mieście krasnoludki zajmują się na co dzień? Poszukajmy ich razem.

Zakwaterowanie

Obiadokolacja

Team Building - idealny początek pierwszego dnia! Dla grup, które się znają i dla tych, które dopiero rozpoczynają wspólną przygodę. Nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Specjalne szkolenie outdoor przeprowadzone będzie w warunkach całkowicie nowych dla uczestników, nie będą więc w stanie realizować zadań w oparciu o swoją dotychczasową wiedzę i rutynowe działania. To pozwoli zdystansować się od codzienności, stereotypowego myślenia, a przede wszystkim pobudzi kreatywność grupy. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przeprowadzeniem zadań czuwał będzie trener BTA Kompas, który towarzyszył będzie każdej grupie podczas trwania imprezy.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Park Narodowych Gór Stołowych wejdziemy na szlaki turystyczne Gór Stołowych, które kluczą w skalnych labiryntach Błędnych Skał. Jest to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala".

​Posiłek w postaci suchego prowiantu

Obiadokolacja

Capture the Flag - sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

DZIEŃ 3

Śniadanie

Labirynt Skalny – przejście trasy turystycznej na Szczelińcu Wielkim, jednak nie w zwykły, tradycyjny sposób. Uczestnicy podzieleni na grupy będą mieli po drodze zadania do wykonania i wskazówki do odnalezienia. Jednocześnie będą to zajęcia edukacyjne z geografii turystycznej Gór Stołowych.

Obiad

​Leśne podchody - z tą zabawą spotkał się chyba każdy - na biwaku, na wakacjach, w szkole... Proste zasady, ciekawe zadania i świeże powietrze sprawiają, że chcemy się bawić zawsze i wszędzie. Liczy się spryt, szybkość i zgrany zespół. Pokażemy Wam, jak wykorzystywać własną wyobraźnię i kreatywność, by zabawa była jeszcze ciekawsza.

Kolacja

Świetlikowe harce - kiedy będziemy myśleli, że już po wszystkim i można odpocząć … to ruszymy do akcji! Wieczorna pogoń za sprytnym i zwinnym Świetlikiem podniesie adrenalinę przed snem i nie pozwoli nawet na chwilę nudy. Zabawa dostosowana do wieku uczestników.

DZIEŃ 4

Śniadanie

Oldschool Games - zapraszamy Was w sentymentalną i pełną atrakcji podróż w czasie, do młodości Waszych rodziców i dziadków, do świata analogowego. Podczas tej podróży przypomnicie sobie znane i lubiane zabawy podwórkowe - skakanka, gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety - to tylko niektóre z gier, które poznamy. A może specjalny tor do gry w kapsle?  Szmaciana zośka? Ryby w sieci, ciepło-zimno, pomidor, kolory, podaj dalej - to śmieszne zabawy, które zawsze się sprawdzają!

Obiad

Igrzyska Ducha Gór blok sportów nieznanych! Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Chcesz poznać co kryje za sobą ta intrygująca nazwa?  Blanketball - Gra oparta na zasadach zbliżonych do siatkówki. Zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. Nie tylko zręczność będzie nam niezbędna - współpraca i dobra koordynacja grupowa też się nam przydadzą :-)

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

DZIEŃ 5

Śniadanie

Wykwaterowanie

Kopalna Złota Złoty Stok zwiedzimy z przewodnikiem dawną kopalnię złota. Zagłębimy się w czeluściach Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci oraz Sztolni Czarnej, w której to znajduję się jedyny podziemny wodospad w Polsce. Każdy z uczestników przejedzie się prawdziwą podziemną kolejką i zwiedzi muzeum minerałów. Chętni uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w wybijaniu monet w miejscowej mennicy.

Suchy prowiant na drogę powrotną*

Zakończenie Wycieczki

* prowiant dodatkowo płatny w cenie 18 zł/os - zamówienie przy zgłoszeniu wycieczki.

PROGRAM MOŻNA WZBOGACIĆ O DODATKOWE ATRAKCJE:

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach i wyrób papieru czerpanego - papier jest jednym z najgenialniejszych wynalazków ludzkości. Gdyby nie taka prosta, biała kartka papieru do poznawania historii pozostałaby przekaz ustny, nie poznalibyśmy wielu ważnych faktów, nie byłoby literatury pięknej ani wierszy. Tutaj poznamy historię papieru i papiernictwa na świecie oraz historię techniki i technologii papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru. W przyziemiu papierni odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Jest to jedna z największych atrakcji dusznickiego muzeum.

Warsztaty z czerpania papieru - sami zobaczymy jak to jest wytwarzać papier! Niezapomniana przygoda i unikatowa umiejętność ;) Tutaj poznamy dzieje papieru, techniki jego wytwarzania, a także różne sposoby wykorzystania tego materiału.

Podziemne Miasto Osówka - Dowiemy się jak powstał ten imponujący obiekt. Wysłuchamy opowieści o zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Poznamy losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem. Zobaczymy tutaj sposoby drążenia podziemi, uzbrojenie, wyposażenie hali z oryginalnymi szalunkami z roku, betonowe chodniki, rozwiązania techniczne obiektu, scenografie z filmów nagrywanych w podziemiach. A potem czeka nas najważniejsze! Przepływ łodzią desantową, pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów: za pomocą kładek, pomostów, mostka wiszącego nad wodą, odnalezienie starych rzeczy i spotkanie ze strażnikiem podziemi!

Zwiedzanie zamku Grodno - w Zagórzu Śląskim i Sztolni Walimskich. Kolejna monumentalna budowla na wzgórzach. Wyłania się spośród drzew i widoczna jest z daleka. Malowniczo położony na stromym cyplu góry Chojna nad Jeziorem Bystrzyckim wznoszą się wspaniałe ruiny zamku, niegdyś jednej z największych i najsilniejszych warowni na Śląsku. Z tym miejscem związane są opowieści osób którzy tam nocowali o dziwnych, tajemniczych dźwiękach słyszanych w nocy…..

Zwiedzanie Sztolni Walimskich - tajemniczych tuneli drążonych w ciągu wielu lat przez III Rzeszę. Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem "Riese" ("Olbrzym"). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia.

Praga, Złota Praga… - Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ponad tysiącletnią historią Pragi, miasta o wielu twarzach, na którym swoje piętno odcisnęła skomplikowana historia tego terenu.zabierzemy Was na całodzienną wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast w Europie. Zwiedzanie Pragi rozpoczniemy na terenie Hradczan. Na początek zapoznamy się więc z siedzibą władców czeskich, Praskim Hradem, gdzie będziecie podziwiać olbrzymie pałace, ale również urokliwe miejsca na terenie Nowego Świata. Później wybierzemy się, aby zobaczyć panoramę Pragi wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do wspaniałych ogrodów Senatu.

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

przewodnicy górscy

zakwaterowanie i wyżywienie

ubezpieczenie NNW uczestników 

podatek VAT    

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwość organizacji transportu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie, w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika, należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)
 

Na wycieczki w góry konieczne będą pełne, nieprzemakalne buty na twardej podeszwie, kurtka przeciwdeszczowa i mały plecak na wodę i prowiant.