ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
KUPPERÓWKA_17,07 (50).JPG
KUPPERÓWKA_17,07 (50).JPG

W Lesie Sherwood - wycieczka jednodniowa

Wiek: 5-8

lokalizacja:
Przystanek Drzewina

Zajęcia prowadzone są w konwencji scenariusza opierającego się na legendzie o Robin Hoodzie, w który umiejętnie zostały wplecione elementy survivalu. W Lesie Sherwood jest to jednodniowy program autorski, opracowany specjalnie na potrzeby dzieci i młodzieży tak, aby przekazywać wiedzę poprzez zabawę. Dzięki umiejętnemu połączeniu scenariusza oraz praktycznych zadań uczestnicy uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie. Dzięki elastyczności i łatwości modyfikacji program jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i młodzieży.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
1 dni
35-70 69 PLN 0 Zapytaj
.
20-34 89 PLN 0 Zapytaj
.

Program

Uczestnicy wezmą udział w zabawie terenowej Poszukiwanie Lady Marion. Aby dotrzeć do tej szlachetnej damy będą musieli zdobyć dukaty dla ubogich wykonując szereg zadań:

Orienteering – uczestnicy nauczą się rozpoznawać znaki topograficzne oraz posługiwać się mapą i kompasem, czyli rzeczy niezbędnych, aby wypracować strategię dotarcia do celu.

Strzelanie z łuku do tarczy i jabłka – jednym z zadań na trasie poszukiwań będzie strzelanie z łuku, co wymaga dużej koncentracji i samokontroli.

Strzelanie z procy – zadanie, które każdemu sprawia wiele radości i pozwala przypomnieć sobie dziecięce zabawy. Wszystko dzieje się oczywiście pod czujnym okiem naszych instruktorów.

Budowa szałasów i schronień - postaramy się wybudować własną osadę leśną. Podzielimy się na grupy i dzięki wspólnemu działaniu powstanie leśna osada. Stworzymy narzędzia, kuchnię polową, nauczymy się pozyskiwać czystą wodę i pożywienie.

Zajęcia z maskowania w terenie – blok zajęć będzie obejmował sztukę kamuflażu w terenie zielonym, budowanie ukryć i schronień. Uczestnicy zostaną zapoznani z tajnikami skrytego podchodzenia przeciwnika, co może się przydać podczas kolejnych gier i ćwiczeń w terenie.

Rozpalanie ognisk – umiejętność przydatna nie tylko podczas ekstremalnych przygód, ale także w wielu innych okolicznościach.

Kuchnia naturalna – uczestnicy dowiedzą się, jakie rośliny z lasów i łąk można wykorzystać do pożywienia w lesie: które są jadalne, a które trujące. Wspólnie poszukamy takich smakowitości jak szczaw czy pokrzywa.

 

Wyżywienie

OPCJE DODATKOWE:

15 zł ognisko z kiełbaskami

25 zł dwudaniowy obiad przygotowany na miejscu

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Erpegowy Pakiet Obozowy 100zł

W skład  pakietu wchodzi: podręcznik Tol Calen w twardej okładce, ceramiczny kubek z logo Tol Calen oraz trzy kości dziesięciościenne "Tolcalenówki".

Kubek Tol Calen 30zł

Ceramiczny kubek z laserowo wyciętym logo Tol Calen. 

Paintball 100zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat!

Dopłata za podręcznik Tol Calen w twardej okładce 50zł

Podręcznik kolekcjonarski o świecie z długą i barwną historią, kształtowaną przez niezliczone rzesze graczy na przestrzeni kilku lat naszych Obozów RPG. Twarda okładka, kolorowa tasiemka zakładkowa. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć. 

Dojazdu, wyżywienia. 

LOKALIZACJA I DOJAZD

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala na zajęcia, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty,  boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

e-mail: przystanek@przystanekdrzewina.pl

dojazd we własnym zakresie - możliwość organizacji transportu za dopłatą

dojazd własny 0zł
regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Wygodne obuwie i luźny strój