ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
KUPPERÓWKA_17,07 (50).JPG
KUPPERÓWKA_17,07 (50).JPG

W Lesie Sherwood

Wiek: 5-8

lokalizacja:
Przystanek Drzewina

Zajęcia prowadzone są w konwencji scenariusza opierającego się na legendzie o Robin Hoodzie, w który umiejętnie zostały wplecione elementy survivalu. W Lesie Sherwood jest to jednodniowy program autorski, opracowany specjalnie na potrzeby dzieci i młodzieży tak, aby przekazywać wiedzę poprzez zabawę. Dzięki umiejętnemu połączeniu scenariusza oraz praktycznych zadań uczestnicy uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie. Dzięki elastyczności i łatwości modyfikacji program jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i młodzieży.

 

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
1 dni
20-35 89 PLN 3 Zapytaj
.
35-70 69 PLN 4 Zapytaj
.

Program

Uczestnicy wezmą udział w zabawie terenowej Poszukiwanie Lady Marion. Aby dotrzeć do tej szlachetnej damy będą musieli zdobyć dukaty dla ubogich wykonując szereg zadań:

Orienteering – uczestnicy nauczą się rozpoznawać znaki topograficzne oraz posługiwać się mapą i kompasem, czyli rzeczy niezbędnych, aby wypracować strategię dotarcia do celu.

Strzelanie z łuku do tarczy i jabłka – jednym z zadań na trasie poszukiwań będzie strzelanie z łuku, co wymaga dużej koncentracji i samokontroli.

Strzelanie z procy – zadanie, które każdemu sprawia wiele radości i pozwala przypomnieć sobie dziecięce zabawy. Wszystko dzieje się oczywiście pod czujnym okiem naszych instruktorów.

Budowa szałasów i schronień - postaramy się wybudować własną osadę leśną. Podzielimy się na grupy i dzięki wspólnemu działaniu powstanie leśna osada. Stworzymy narzędzia, kuchnię polową, nauczymy się pozyskiwać czystą wodę i pożywienie.

Zajęcia z maskowania w terenie – blok zajęć będzie obejmował sztukę kamuflażu w terenie zielonym, budowanie ukryć i schronień. Uczestnicy zostaną zapoznani z tajnikami skrytego podchodzenia przeciwnika, co może się przydać podczas kolejnych gier i ćwiczeń w terenie.

Rozpalanie ognisk – umiejętność przydatna nie tylko podczas ekstremalnych przygód, ale także w wielu innych okolicznościach.

Kuchnia naturalna – uczestnicy dowiedzą się, jakie rośliny z lasów i łąk można wykorzystać do pożywienia w lesie: które są jadalne, a które trujące. Wspólnie poszukamy takich smakowitości jak szczaw czy pokrzywa.

 

Wyżywienie

OPCJE DODATKOWE:

15 zł ognisko z kiełbaskami

25 zł dwudaniowy obiad przygotowany na miejscu

 

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć. 

 

Dojazdu, wyżywienia. 

 

LOKALIZACJA I DOJAZD

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala na zajęcia, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty,  boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

e-mail: przystanek@przystanekdrzewina.pl

dojazd we własnym zakresie - możliwość organizacji transportu za dopłatą

dojazd własny 0zł dojazd własny 0zł
dojazd własny 0zł dojazd własny 0zł
dojazd własny 0zł dojazd własny 0zł
regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Wygodne obuwie i luźny strój