ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Zewnątrz_HN (6).JPG
Zewnątrz_HN (6).JPG

Warszawa dla aktywnych - wycieczka 5 dni

Wiek: 6-18

lokalizacja:
Hotel Nowodwory*** w Ciechanowcu

Aktywny program na Podlasiu z intensywnym zwiedzaniem Warszawy.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
45-60 980 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 1080 PLN 3 Zapytaj
.
25-34 1145 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd spod szkoły

Postój w Warszawie

Pałac Kultury i Nauki -  wizyta na tarasie widokowym na tym najwyższym budynku w Polsce - zobaczycie panoramę Warszawy z 30 piętra, tzw. "Trzydziestka" (Na wysokość 114 metrów gości wwożą dwie nowoczesne windy). "Trzydziestka" podzielona jest na trzy części: taras widokowy ze wspaniałym widokiem na panoramę Warszawy, galerię wewnętrzną i salę główną nazywaną Salą Gotycką (jest ona najwyżej położoną, ogólnodostępną salą PKiN). Obecnie siedziba wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry, basen, muzea, księgarnie, kluby sportowe, wyższe uczelnie (SWPS), instytucje naukowe oraz władz Polskiej Akademii Nauk. 

Dojazd do hotelu

Obiadokolacja i zakwaterowanie grupy

Akcja Integracja - uczestnicy wezmą udział w profesjonalnych zajęciach Team Buildingu (z ang: scalania kadr) pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. 

DZIEŃ 2

Śniadanie 

Wycieczka rowerowa do zagrody ALPAK - 5 km od naszego hotelu znajduje się znana w całym kraju zagroda z alpakami. Alpaki to bardzo sympatyczne i przyjaźnie nastawione do ludzi zwierzęta. Ich urocze mordki i bujne czuprynki sprawiają, że przebywanie w ich otoczeniu korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka. Kontakt z alpaką poprawia samopoczucie, uczy odpowiedzialności, łagodzi uczucie napięcia i niepokoju, pomaga się rozluźnić, uczy jak budować relacje, wspomaga rozwój ruchowy, a także wspiera budowanie samooceny i pewności siebie. Alpaki są przyjaźnie nastawienie do ludzi, szczególnie uwielbiają z wzajemnością, towarzystwo dzieci.

Obiad 

Skansen „Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu” zajęcia edukacyjne. Skansen sąsiaduje bezpośrednio z naszym hotelem. Muzeum oraz Skansen znajduje się w zespole pałacowo - parkowym z połowy XIX wieku, posiada aż osiem działów. 

Oprócz zwiedzania czekają nas warsztaty (do wyboru):

 • „Jak uczyli się nasi rodzice i dziadkowie”
 • „Z wizytą u przyjaciół z dzieciństwa”
 • „Słomiana Barbie”
 •  Pokaz pracy kowala w zabytkowej kuźni
 •  Pokaz pracy młyna wodnego i lekcja o ręcznej obróbce ziarna
 •  Pokaz wędzenia kiełbasy w zabytkowej wędzarni dworskiej z XIX w. z degustacją
 • "Pieprz i wanilia, czyli rzecz o roślinach przyprawowych"
 • "Niezwykłe życie pszczół"
 • "Własnoręczny wyrób świec woskowych"
 • „Koń w butach”
 • „Z wizytą w leśniczówce”

Prosimy o wskazanie wybranych warsztatów przy zamówieniu oferty.

Kolacja

Capture the Flag -  sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności, które przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry, jaką bez wątpienia są „Flagi”.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Całodniowa wycieczka do Warszawy z przewodnikiem:

Spacer po Starym i Nowym Mieście – punkty obowiązkowe każdej wycieczki do stolicy! Najstarsze osiedle miejskie Warszawy na stosunkowo niewielkim obszarze, pełne zabytków architektury zabytkowej, otoczone pierścieniem murów obronnych. 

Spacerując odwiedzimy:

Barbakan  – wzniesiony w pasie warszawskich murów obronnych na przejściu ze Starego do Nowego Miasta. Zniszczony w czasie wojny, został odbudowany z oryginalnej gotyckiej cegły pochodzącej ze zniszczonych kamienic Wrocławia i Nysy. Tutaj znajdziemy również Pomnik Małego Powstańca.

Kolumna Zygmunta III Wazy - miejsce spotkań i symbol stolicy.

Spacer Krakowskim Przedmieściem - jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Warszawie. 

Pałac Prezydencki - jest najokazalszym gmachem przy Krakowskim Przedmieściu i jednocześnie największym z warszawskich pałaców. Od 1993 r. siedziba prezydentów Polski. Przy pałacu zawsze pełni wartę wojsko.

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie grób-pomnik na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ideą warszawskiego Grobu Nieznanego Żołnierza jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Płonie przy nim wieczny znicz i służbę pełni warta honorowa Batalionu Reprezentacyjnego WP, a w święta państwowe odbywa się jej uroczysta zmiana z udziałem najwyższych władz państwa. Wokół piękny park z fontanną i rzeźbami.

Obiad 

Ogrody BUWu - Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Liczne kładki i ścieżki ozdobione winoroślą i bujnym kwieciem pozwalają poczuć się tu jak w magicznej krainie. Z tarasów widokowych znajdujących się na dachu Biblioteki rozpościera się piękna panorama na Warszawę – Most Świętokrzyski, Wisłę, Pałac Kultury i Nauki oraz na Stadion Narodowy.

Park Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik - zobaczymy tutaj między innymi takie eksponaty jak „Szeptacze”, „Echo” czy „Konferencja”. Co się kryje pod tymi tajemniczymi nazwami? „Szeptacze” to coś, co powinno zainteresować ludzi z muzycznymi zamiłowaniami. Instalacja pozwala odegrać nietypowy koncert, elementy składające się na nią potrafią wydać z siebie odgłos szumiących fal morskich lub grzmotów w czasie burzy. „Konferencja” i „Echo” to akustyczne zwierciadła, dzięki którym osoba stojąca przy jednym z nich może rozmawiać z kimś, kto czuwa przy drugim, chociaż obiekty są od siebie oddalone.

Warszawska Syrenka - czy znacie legendę o złotowłosej syrenie? Ten pomnik to najlepsze miejsce, żeby ją poznać :)

Multimedialny Park Fontann kompleks czterech fontann znajdujący się bezpośrednio u stóp Zamku Królewskiego. Z 367 dysz tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. Strumienie są oświetlane kolorowym światłem z prawie 300 reflektorów typu LED. Co pewien czas na mgiełce z rozpylonej wody pojawiają się olśniewające, laserowe animacje. Pokazom towarzyszy muzyka, zarówno klasyczna (Chopin), jak i pop, na przykład hit Lady Gagi.

UWAGA! dostępność atrakcji uzależniona jest od pory roku.

Powrót do hotelu

Kolacja

Elementy survivalu - uczestnicy poznają tajniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nauczą się budowy schronień, maskowania, pokonywania niedostępnych terenów, budowy paleniska i rozpalania ognia bez użycia zapałek.

DZIEŃ 4

Śniadanie 

Szkolenie i impreza na orientację InO - czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia.    

Obiad 

Spacer nad miejski zalew

Summer Party ZONE - czyli wszystko co oferuje woda, plaża, mnóstwo piasku i nasze głowy pełne pomysłów! Na kąpiele może jeszcze nie przyszła pora, ale na moczenie nóg i konkursy plażowe jak najbardziej! Czeka na nas mnóstwo emocji podczas specjalnego turnieju Water Challenge!

Bubble Battle - Wszyscy uczestnicy zabawy są dzieleni na dwie drużyny i … tu zaczyna się cała zabawa! Potrzebny nam będzie specjalny magazynek (wiadro z wodą)*, specjalne naboje (gąbki) i celne oko! Przyda się też trochę sprytu i odpowiednia taktyka działania w drużynie. W ten sposób na pewno uda nam się zdobyć upragnioną bazę! *Zabawa przy użyciu gąbek i wody - do realizacji przy odpowiedniej pogodzie.

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

DZIEŃ 5

Śniadanie i wykwaterowanie

W drodze powrotnej zwiedzanie:

Łazienki Królewskie - jeden z największych i najpiękniejszych kompleksów ogrodowych Europy. Swój ostateczny kształt i liczne zabytki klasycystyczne zawdzięcza królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu, który nabył teren w 1764 roku. Kazał on wówczas przebudować starą łaźnię, od której park wziął nazwę, wznieść nowe budowle i powiększyć ogród. Znajdziemy tu budowle klasycystyczne, które król wybudował według własnej koncepcji nadając im indywidualne piętno, toteż utarło się określenie - styl Stanisława Augusta. Po parku na wolności chodzą pawie, w stawach roi się od wielkich, złotych karpi a po drzewach biega mnóstwo wiewiórek :-)

Suchy prowiant na drogę powrotną

Zakończenie Wycieczki

Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu płatny w cenie 25 zł/os *

Zakończenie Wycieczki

* zamówienie konieczne przy zgłoszeniu wycieczki.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (4 noclegi),

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalną kadrę BTA Kompas

Opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc,  

Ubezpieczenie NNW

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Hotel Nowodwory*** w Ciechanowcu

Położony w malowniczej miejscowości w województwie podlaskim na pograniczu województwa mazowieckiego. Jest jednym z najstarszych miast Podlasia, leży nad rzeką Nurzec, prawym dopływie Bugu. Ciechanowiec znajduje się na trasie turystycznej do Białowieży, w Obszarze Chronionego Krajobrazu Doliny Bugu i Nurca. Niedaleka odległość od Warszawy (około 1,5 godziny). 

Pokoje dwuosobowe z łazienkami. Trzy sale zajęciowe , duży teren rekreacyjny, tereny zielone i położenie na skraju lasu - idealne miejsce na odpoczynek i aktywności dla dzieci i młodzieży.

 

Hotel Nowodwory***  ul. Pałacowa 7 w Ciechanowcu

Możliwość organizacji dojazdu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika, należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)