(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

polska.jpg
polska.jpg

Wycieczka objazdowa po Polsce - 5 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem najważniejszych miejsc w naszym kraju. Podążając szlakiem od gór do Bałtyk (lub odwrotnie) zobaczymy wszystkie te miejsca, które znać powinien każdy młodzy Polak i nie tylko. Wycieczka aktywna i pełna ciekawych historii. Nie martwcie się - to nie tylko nudne zwiedzanie zabytków. Nasi animatorzy postarają się, żeby wiedza przekazywana była w sposób miły i wesoły!

Układ programu dostosowywany jest do miejsca wyjazdu grupy.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
45-55 609 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 629 PLN 2 Zapytaj
.
25-34 649 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd Uczestników z wybranego miasta

KRAKÓW I MAŁOPOLSKA

Wadowice - zapraszamy na wzruszającą wycieczkę śladami zarówno Karola Wojtyły, jak i po prostu pięknych krajobrazów i polskiej kultury. W Wadowicach zobaczymy dom rodzinny naszego Papieża, Bazylikę, odkryjemy ciekawostki w Muzeum Miejskim oraz zrobimy sobie spacer po przyjemnej starówce i oczywiście - zjemy słynne wadowickie kremówki.

Kolacja

DZIEŃ 2

Śniadanie

Droga Królewska - to historyczna droga, którą niegdyś podążały na Zamek Królewski poselstwa i orszaki królewskie. Spacer tą drogą zaczniemy od Kościoła św. Floriana, później przejdziemy na Plac J. Matejki, zobaczymy średniowieczne mury miejskie z unikatowym Barbakanem i Bramą Floriańską, przejdziemy ulicą Floriańska na Rynek Główny. Zwiedzimy słynny kościół Mariacki, Sukiennice, kościół św. Wojciecha i wieżę ratuszową, a także wysłuchamy hejnału Mariackiego. Dalej ulicą Grodzką i Kanoniczną przejdziemy na Wzgórze Wawelskie. Wejdziemy do Katedry Krakowskiej z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi.

Obiad

Kopalnia soli w Wieliczce – zajrzymy także do najpiękniejszej kopali  w Polsce. Obiekt ten odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Unikatowość tego miejsca podkreśla wpis na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.
Uwaga! Atrakcja dostępna w przypadku wolnych terminów.

Kolacja

DZIEŃ 3

Śniadanie

Gniezno - zwiedzanie zaczniemy od Katedry i Drzwi Gnieźnieńskich. W Katedrze Gnieźnieńskiej otrzymał koronę pierwszy król Polski, a po nim jeszcze czterech władców. Pochowany jest tutaj św. Wojciech, 18 scen z jego życia i męczeństwa umieszczono na Drzwiach Gnieźnieńskich, unikatowym zabytku sztuki romańskiej na skalę europejską. Muzeum Początków Państwa Polskiego - interaktywne muzeum najlepiej ukazuje historię początków naszego Państwa. Zobaczymy tutaj kilka obrazowych filmów w technologii 3D i zobaczymy najważniejsze pamiątki wielkich wydarzeń.

Obiad

Wyspa Ostrów Lednicki- nazywana również Wyspą Władców, był to główny ośrodek Państwa Polan i dawna rezydencja Mieszka I. Już sześć tysięcy lat temu wyspa była zamieszkana, a w drugiej połowie X wieku stał na niej potężny gród obronny. Do dziś zachowały się między innymi działające na wyobraźnie relikty pozostałości drewniano- ziemnych wałów obronnych, umocnień brzegowych oraz pozostałości jednych z dłuższych w średniowieczu mostów umożliwiających komunikację z traktem lądowym do Poznania i Gniezna.
Wielkopolski Park Etnograficzny - jeden z największych polskich skansenów. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt obiektów: stodoły, spichlerze, wiatraki, kuźnie i chałupy z XVII, XVIII i XIX wieku.
Mały Skansen - na jego obszarze dla turystów przygotowano odtworzoną osadę średniowieczną. Zobaczyć w niej można między innymi najstarszy polski wiatrak koźlak. Park Etnograficzny jest muzeum na wolnym powietrzu. Gromadzi ono, zabezpiecza i eksponuje przede wszystkim przedmioty związane z życiem i działalnością mieszkańców wsi i miasteczek z obszaru Wielkopolski historycznej.

Kolacja

TORUŃ

Miasto światłem malowane- pierwsze spotkanie z pięknem miasta. Przespacerujemy się starówką, zobaczymy podświetlone, miejskie mury, zobaczymy panoramę miasta z drugiej strony Wisły. W Toruniu odbywa się coroczny Festiwal Światła - sami zobaczcie dlaczego!

DZIEŃ 4

Śniadanie

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem

Odkrywamy Toruń - wycieczka z przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. W programie zwiedzania zobaczymy m.in.: Bulwar Filadelfijski, Krzywą Wieżę, kościół św. Jakuba, Kępę Bazarową, ruiny zamku Dybów, Rynek Staromiejski. Zwiedzimy również mury i bramy miejskie. zobaczymy z bliska największą szafę w kraju - fasadę teatru lalek Baj Pomorski.  Poznamy toruńskie legendy przy fontannie flisaka i wyszukamy rzeźby przestrzenne w które miasto obfituje!

Obiad

GDAŃSK

Gdańsk - trasa zwiedzania rozpocznie się przy Bramie Wyżynnej. Dalej zagłębimy się w gdańską Starówkę zwiedzając między innymi: Złotą Bramę, ulicę Długi Targ ze dobrze znaną wszystkim Fontanną Neptuna, Ratusz Główny, Dwór Artura, Długie Pobrzeże, a także Centralne Muzeum Morskie mieszczące się w Żurawiu - zabytkowym dźwigu portowym. Przejdziemy również najpiękniejszą ulicą Starówki: ul. Mariacką oraz wejdziemy na wieżę jednej z największych gotyckich świątyń Europy - Kościoła Mariackiego.

Kolacja

DZIEŃ 5

Śniadanie

Grupa otrzymuje na drogę suchy prowiant

Zamek w Malborku - największa gotycka twierdza w Europie. Każdy kamień przypomina tu o fascynującej historii chwały i upadku zakonu krzyżackiego. W obrębie potężnych murów łatwo odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał. Budowla jest tak imponująca, że nie sposób jej ogarnąć spojrzeniem. Nazywa się go największą budowlą z cegieł w Europie, ponieważ do jego budowy Krzyżacy zużyli miliony sztuk tego budulca. Zamek wpisany jest na listę UNESCO.

Zakończenie wycieczki

Powrót

 

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

zakwaterowanie w obiektach przystosowanych do przyjmowania grup szkolnych, pokoje wieloosobowe z łazienkami

bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

wyżywienie: 4 x śniadania, 4 x obiad, 4 x kolacja;

ubezpieczenie NNW uczestników (pod warunkiem dosłania najpóźniej na 7 dni przed imprezą listy uczestników z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia i adresu zamieszkania)

podatek VAT    

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

 

 

Możliwość organizacji transportu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?