Wycieczka objazdowa po Polsce - 5 dni

Wiek: 7-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
45-55 609 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 629 PLN 2 Zapytaj
.
25-34 649 PLN 2 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 18 lat
Opis

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem najważniejszych miejsc w naszym kraju. Podążając szlakiem od gór do Bałtyk (lub odwrotnie) zobaczymy wszystkie te miejsca, które znać powinien każdy młodzy Polak i nie tylko. Wycieczka aktywna i pełna ciekawych historii. Nie martwcie się - to nie tylko nudne zwiedzanie zabytków. Nasi animatorzy postarają się, żeby wiedza przekazywana była w sposób miły i wesoły!

Układ programu dostosowywany jest do miejsca wyjazdu grupy.

Opis programu

DZIEŃ 1

Wyjazd Uczestników z wybranego miasta

KRAKÓW I MAŁOPOLSKA

Wadowice - zapraszamy na wzruszającą wycieczkę śladami zarówno Karola Wojtyły, jak i po prostu pięknych krajobrazów i polskiej kultury. W Wadowicach zobaczymy dom rodzinny naszego Papieża, Bazylikę, odkryjemy ciekawostki w Muzeum Miejskim oraz zrobimy sobie spacer po przyjemnej starówce i oczywiście - zjemy słynne wadowickie kremówki.

Kolacja

DZIEŃ 2

Śniadanie

Droga Królewska - to historyczna droga, którą niegdyś podążały na Zamek Królewski poselstwa i orszaki królewskie. Spacer tą drogą zaczniemy od Kościoła św. Floriana, później przejdziemy na Plac J. Matejki, zobaczymy średniowieczne mury miejskie z unikatowym Barbakanem i Bramą Floriańską, przejdziemy ulicą Floriańska na Rynek Główny. Zwiedzimy słynny kościół Mariacki, Sukiennice, kościół św. Wojciecha i wieżę ratuszową, a także wysłuchamy hejnału Mariackiego. Dalej ulicą Grodzką i Kanoniczną przejdziemy na Wzgórze Wawelskie. Wejdziemy do Katedry Krakowskiej z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi.

Obiad

Kopalnia soli w Wieliczce – zajrzymy także do najpiękniejszej kopali  w Polsce. Obiekt ten odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Unikatowość tego miejsca podkreśla wpis na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.
Uwaga! Atrakcja dostępna w przypadku wolnych terminów.

Kolacja

DZIEŃ 3

Śniadanie

Gniezno - zwiedzanie zaczniemy od Katedry i Drzwi Gnieźnieńskich. W Katedrze Gnieźnieńskiej otrzymał koronę pierwszy król Polski, a po nim jeszcze czterech władców. Pochowany jest tutaj św. Wojciech, 18 scen z jego życia i męczeństwa umieszczono na Drzwiach Gnieźnieńskich, unikatowym zabytku sztuki romańskiej na skalę europejską. Muzeum Początków Państwa Polskiego - interaktywne muzeum najlepiej ukazuje historię początków naszego Państwa. Zobaczymy tutaj kilka obrazowych filmów w technologii 3D i zobaczymy najważniejsze pamiątki wielkich wydarzeń.

Obiad

Wyspa Ostrów Lednicki- nazywana również Wyspą Władców, był to główny ośrodek Państwa Polan i dawna rezydencja Mieszka I. Już sześć tysięcy lat temu wyspa była zamieszkana, a w drugiej połowie X wieku stał na niej potężny gród obronny. Do dziś zachowały się między innymi działające na wyobraźnie relikty pozostałości drewniano- ziemnych wałów obronnych, umocnień brzegowych oraz pozostałości jednych z dłuższych w średniowieczu mostów umożliwiających komunikację z traktem lądowym do Poznania i Gniezna.
Wielkopolski Park Etnograficzny - jeden z największych polskich skansenów. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt obiektów: stodoły, spichlerze, wiatraki, kuźnie i chałupy z XVII, XVIII i XIX wieku.
Mały Skansen - na jego obszarze dla turystów przygotowano odtworzoną osadę średniowieczną. Zobaczyć w niej można między innymi najstarszy polski wiatrak koźlak. Park Etnograficzny jest muzeum na wolnym powietrzu. Gromadzi ono, zabezpiecza i eksponuje przede wszystkim przedmioty związane z życiem i działalnością mieszkańców wsi i miasteczek z obszaru Wielkopolski historycznej.

Kolacja

TORUŃ

Miasto światłem malowane- pierwsze spotkanie z pięknem miasta. Przespacerujemy się starówką, zobaczymy podświetlone, miejskie mury, zobaczymy panoramę miasta z drugiej strony Wisły. W Toruniu odbywa się coroczny Festiwal Światła - sami zobaczcie dlaczego!

DZIEŃ 4

Śniadanie

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem

Odkrywamy Toruń - wycieczka z przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. W programie zwiedzania zobaczymy m.in.: Bulwar Filadelfijski, Krzywą Wieżę, kościół św. Jakuba, Kępę Bazarową, ruiny zamku Dybów, Rynek Staromiejski. Zwiedzimy również mury i bramy miejskie. zobaczymy z bliska największą szafę w kraju - fasadę teatru lalek Baj Pomorski.  Poznamy toruńskie legendy przy fontannie flisaka i wyszukamy rzeźby przestrzenne w które miasto obfituje!

Obiad

GDAŃSK

Gdańsk - trasa zwiedzania rozpocznie się przy Bramie Wyżynnej. Dalej zagłębimy się w gdańską Starówkę zwiedzając między innymi: Złotą Bramę, ulicę Długi Targ ze dobrze znaną wszystkim Fontanną Neptuna, Ratusz Główny, Dwór Artura, Długie Pobrzeże, a także Centralne Muzeum Morskie mieszczące się w Żurawiu - zabytkowym dźwigu portowym. Przejdziemy również najpiękniejszą ulicą Starówki: ul. Mariacką oraz wejdziemy na wieżę jednej z największych gotyckich świątyń Europy - Kościoła Mariackiego.

Kolacja

DZIEŃ 5

Śniadanie

Grupa otrzymuje na drogę suchy prowiant

Zamek w Malborku - największa gotycka twierdza w Europie. Każdy kamień przypomina tu o fascynującej historii chwały i upadku zakonu krzyżackiego. W obrębie potężnych murów łatwo odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał. Budowla jest tak imponująca, że nie sposób jej ogarnąć spojrzeniem. Nazywa się go największą budowlą z cegieł w Europie, ponieważ do jego budowy Krzyżacy zużyli miliony sztuk tego budulca. Zamek wpisany jest na listę UNESCO.

Zakończenie wycieczki

Powrót

 

Wyżywienie

3 x dziennie (śniadania, obiady, kolacje).

 

Cena zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

zakwaterowanie w obiektach przystosowanych do przyjmowania grup szkolnych, pokoje wieloosobowe z łazienkami

bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

wyżywienie: 4 x śniadania, 4 x obiad, 4 x kolacja;

ubezpieczenie NNW uczestników (pod warunkiem dosłania najpóźniej na 7 dni przed imprezą listy uczestników z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia i adresu zamieszkania)

podatek VAT    

Cena nie zawiera

Transportu

 

 

Możliwość organizacji transportu za dopłatą.

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)