Zielona Szkoła w Beskidach 5 dni

Wiek: 6-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
45-70 459 PLN 3 Zapytaj
.
35-45 499 PLN 3 Zapytaj
.
25-35 529 PLN 2 Zapytaj
.
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 6 lat do 18 lat
Opis

Szczyrk to malowniczo położona miejscowość w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim, w dolinie potoku Żylica i jego dopływów. Szczyrk wraz z Wisłą, Ustroniem, Brenną i Istebną tworzą Beskidzką Piątkę promującą walory pięknego Beskidu Śląskiego.

Opis programu

 

Dzień 1

Dojazd do Szczyrku i zakwaterowanie grupy

Obiadokolacja

Zajęcia integracyjne - nic tak nie integruje jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie zadań. Uczestnicy wezmą udział w profesjonalnych zajęciach Team Buildingu (z ang: scalania kadr) pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. W programie m.in. pajęczynka, ślepiec, tratwa, skok zaufania i inne. Jest to bardzo dobry sposób na przełamanie lodów w grupie osób która do tej pory się nie znała, a ma przed sobą kilka lat wspólnej nauki, przygód i przyjaźni.

Dzień 2

Śniadanie i suchy prowiant na drogę

Piesza wycieczka z przewodnikiem na Skrzyczne ( ok. 6 godzin) lub Klimczok  (ok.4 godzin). Na trasie wycieczki na Klimczok odwiedziny w „ Chacie w Dechę” - kolekcja zabytkowych radioodbiorników oraz odrestaurowanych motocykli lat powojennych.

Obiadokolacja

Strzelanie z łuków - Poznamy również broń znaną od stuleci - jedną z najszlachetniejszych odmian sportu - strzelamy do tarczy z łuków sportowych.

Slackline - nauczymy chodzić po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości 50 cm od ziemi. Slackline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną, zwłaszcza za granicą

Dzień 3

Śniadanie

Szkolenie i Impreza na Orientację - zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Zajęcia te będą tez podstawą do zajęć z elementów survivalu które mają miejsce później.

Obiad

Oldschool Games - świat istniał zanim wynaleziono komputery i połączono je w wielką, wszechobecną sieć zwaną internetem. Świat bez Xboxa i PSP. I nikt się nie nudził. Zapraszamy Was w sentymentalną, ale pełną atrakcji podróż w czasie, do czasów młodości Waszych rodziców i dziadków, do świata analogowego. Podczas tej podróży przypomnicie sobie znane i lubiane zabawy podwórkowe - skakanka, gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety - to tylko niektóre z gier, które poznamy. A może specjalny tor do gry w kapsle?  Szmaciana Zośka? Ryby w sieci, ciepło-zimno, pomidor, kolory, podaj dalej - to śmieszne zabawy, które zawsze się sprawdzają!

Kolacja

Capture the Flag -  Sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

Dzień 4

Śniadanie

Gra miejska po Szczyrku - questy to nowa, coraz bardziej rozpowszechniana wśród młodszych i starszych podróżników metoda zwiedzania. Otrzymujemy specjalną mapę z zadaniami i pytaniami obejmująca konkretny teren. Wybierając taką formę zwiedzania poznamy najciekawsze jego miejsca oraz wszelkie ciekawostki, przy okazji świetnie się bawiąc. Przy okazji będzie możliwość zakupu pamiątek.

Obiad

ABC przetrwania - czyli survival na wesoło. Dla wszystkich, którym nie straszne jest błoto, krzaczory i leśne chaszcze. Zdobędziemy pakiet podstawowych informacji odnośnie przetrwania w trudnych warunkach. Wykonamy symulację działań, założymy własną, pełnowystarczalną osadę. Dowiemy się jak tropić zwierzęta, założymy własną kuchnię polową, dowiemy się co można zjeść w lesie. A to tylko niektóre z naszych leśnych działań!

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

Dyskoteka tematyczna - Sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę - dla każdego coś miłego. Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach.

Dzień 5

Śniadanie

Wykwaterowanie (bagaże złożone w jednym pomieszczeniu)

Olimpiada Beskidzka – blok sportów nieznanych! Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Chcesz poznać co kryje za sobą ta intrygująca nazwa? Turniej Siatkówki Niebywałej - siatkówka nie jest Twoją najmocniejszą dyscyplina sportu? A może wręcz przeciwnie - masz do tego sportu niespotykany talent i smykałkę? Obojętnie jaka jest odpowiedź na to pytanie - podczas naszego turnieju pokochasz siatkówkę na nowo! Wielka piłka dmuchana, woreczek z grochem, a może balon wypełniony wodą? W taką siatkówkę jeszcze nie graliście! Blanketball - zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. Nie tylko zręczność będzie nam niezbędna - współpraca i dobra koordynacja grupowa też się nam przydadzą :-)

Obiad

Powrót

 

Wyżywienie

3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Cena zawiera

Zakwaterowanie (4 noclegi),

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Bardzo aktywny program -  zajęcia prowadzone przez instruktorów i animatorów od rana do wieczora,

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc,  

Opiekę kadry i instruktorów BTA Kompas,

Ubezpieczenie NNW (10.000zł) AXA

Cena nie zawiera

Transportu

Co zabrać

Wygodny ubiór do ćwiczeń fizycznych (stroje niekrępujące ruchów, kilka na zmianę), dres sportowy, nieprzemakalną kurtkę sportową, obuwie górskie, nieprzemakalne, plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną.

własny - możliwość organizacji transportu za dopłatą

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA

OW Panorama Szczyrk

Pięknie położony ośrodek na zboczu Klimczoka oddalony zaledwie 10 minut spacerkiem od centrum Szczyrku. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 2-3-4-5 osobowych z łazienkami. Do dyspozycji: kompleks sal warsztatowych i konferencyjnych, mini basen zewnętrzny, jadalnia, wi-fi, bilard, tenis stołowy, a także duży teren rekreacyjny i parking.

Panorama Szczyrk

ul. Wczasowa 20

43-370 Szczyrk