ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Jura-Gosciniec-t3-0208.jpg
Jura-Gosciniec-t3-0208.jpg

Zielona Szkoła w Beskidach 5 dni

Wiek: 6-18

lokalizacja:
OW Panorama Szczyrk

Szczyrk to malowniczo położona miejscowość w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim, w dolinie potoku Żylica i jego dopływów. Szczyrk wraz z Wisłą, Ustroniem, Brenną i Istebną tworzą Beskidzką Piątkę promującą walory pięknego Beskidu Śląskiego.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
25-34 905 PLN 2 Zapytaj
.
35-44 789 PLN 3 Zapytaj
.
25-34 869 PLN 2 Zapytaj
.

Program

 

Dzień 1

Dojazd do Szczyrku i zakwaterowanie grupy

Obiadokolacja

Zajęcia integracyjne - nic tak nie integruje jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie zadań. Uczestnicy wezmą udział w profesjonalnych zajęciach Team Buildingu (z ang: scalania kadr) pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. W programie m.in. pajęczynka, ślepiec, tratwa, skok zaufania i inne. Jest to bardzo dobry sposób na przełamanie lodów w grupie osób która do tej pory się nie znała, a ma przed sobą kilka lat wspólnej nauki, przygód i przyjaźni.

Dzień 2

Śniadanie i suchy prowiant na drogę

Piesza wycieczka z przewodnikiem na Skrzyczne ( ok. 6 godzin) lub Klimczok  (ok.4 godzin). Na trasie wycieczki na Klimczok odwiedziny w „ Chacie w Dechę” - kolekcja zabytkowych radioodbiorników oraz odrestaurowanych motocykli lat powojennych.

Obiadokolacja

Strzelanie z łuków - poznamy również broń znaną od stuleci - jedną z najszlachetniejszych odmian sportu - strzelamy do tarczy z łuków sportowych.

Slackline - nauczymy chodzić po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości 50 cm od ziemi. Slackline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną, zwłaszcza za granicą

Dzień 3

Śniadanie

Szkolenie i Impreza na Orientację - zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Zajęcia te będą tez podstawą do zajęć z elementów survivalu które mają miejsce później.

Obiad

Oldschool Games - świat istniał zanim wynaleziono komputery i połączono je w wielką, wszechobecną sieć zwaną internetem. Świat bez Xboxa i PSP. I nikt się nie nudził. Zapraszamy Was w sentymentalną, ale pełną atrakcji podróż w czasie, do czasów młodości Waszych rodziców i dziadków, do świata analogowego. Podczas tej podróży przypomnicie sobie znane i lubiane zabawy podwórkowe - skakanka, gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety - to tylko niektóre z gier, które poznamy. A może specjalny tor do gry w kapsle?  Szmaciana Zośka? Ryby w sieci, ciepło-zimno, pomidor, kolory, podaj dalej - to śmieszne zabawy, które zawsze się sprawdzają!

Kolacja

Capture the Flag - sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

Dzień 4

Śniadanie

Gra miejska po Szczyrku - questy to nowa, coraz bardziej rozpowszechniana wśród młodszych i starszych podróżników metoda zwiedzania. Otrzymujemy specjalną mapę z zadaniami i pytaniami obejmująca konkretny teren. Wybierając taką formę zwiedzania poznamy najciekawsze jego miejsca oraz wszelkie ciekawostki, przy okazji świetnie się bawiąc. Przy okazji będzie możliwość zakupu pamiątek.

Obiad

ABC przetrwania - czyli survival na wesoło. Dla wszystkich, którym nie straszne jest błoto, krzaczory i leśne chaszcze. Zdobędziemy pakiet podstawowych informacji odnośnie przetrwania w trudnych warunkach. Wykonamy symulację działań, założymy własną, pełnowystarczalną osadę. Dowiemy się jak tropić zwierzęta, założymy własną kuchnię polową, dowiemy się co można zjeść w lesie. A to tylko niektóre z naszych leśnych działań!

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

Dyskoteka tematyczna - sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę - dla każdego coś miłego. Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach.

Dzień 5

Śniadanie

Wykwaterowanie (bagaże złożone w jednym pomieszczeniu)

Olimpiada Beskidzka – blok sportów nieznanych! Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Chcesz poznać co kryje za sobą ta intrygująca nazwa? Turniej Siatkówki Niebywałej - siatkówka nie jest Twoją najmocniejszą dyscyplina sportu? A może wręcz przeciwnie - masz do tego sportu niespotykany talent i smykałkę? Obojętnie jaka jest odpowiedź na to pytanie - podczas naszego turnieju pokochasz siatkówkę na nowo! Wielka piłka dmuchana, woreczek z grochem, a może balon wypełniony wodą? W taką siatkówkę jeszcze nie graliście! Blanketball - zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. Nie tylko zręczność będzie nam niezbędna - współpraca i dobra koordynacja grupowa też się nam przydadzą :-)

Obiad

Powrót

 

Wyżywienie

3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (4 noclegi),

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Bardzo aktywny program -  zajęcia prowadzone przez instruktorów i animatorów od rana do wieczora,

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc,  

Opiekę kadry i instruktorów BTA Kompas,

Ubezpieczenie NNW (10.000zł) AXA

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

OW Panorama Szczyrk

Pięknie położony ośrodek na zboczu Klimczoka oddalony zaledwie 10 minut spacerkiem od centrum Szczyrku. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 2-3-4-5 osobowych z łazienkami. Do dyspozycji: kompleks sal warsztatowych i konferencyjnych, mini basen zewnętrzny, jadalnia, wi-fi, bilard, tenis stołowy, a także duży teren rekreacyjny i parking.

Panorama Szczyrk

ul. Wczasowa 20

43-370 Szczyrk

 

własny - możliwość organizacji transportu za dopłatą

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)
 

Na wycieczki w góry konieczne będą pełne, nieprzemakalne buty na twardej podeszwie, kurtka przeciwdeszczowa i mały plecak na wodę i prowiant.