ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
EKOlonia.JPG
EKOlonia.JPG

Zielona Szkoła w Kazimierzu nad Wisłą - 3 dni

Wiek: 6-18

lokalizacja:
Dom Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym

Bardzo aktywny program, wysoki standard hotelu w malowniczej Kazimierzu nad Wisłą - propozycja szczególnie polecana szkołom z województwa mazowieckiego.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
45-80 559 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 629 PLN 3 Zapytaj
.
25-34 709 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Przyjazd

Zakwaterowanie grupy

Zajęcia integracyjne - nic tak nie integruje jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie zadań. Uczestnicy wezmą udział w profesjonalnych zajęciach Team Buildingu (z ang: scalania kadr). Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. W programie m.in. pajęczynka, ślepiec, tratwa, skok zaufania i inne. 

Obiad

Oldschool Games - świat istniał zanim wynaleziono komputery i połączono je w wielką, wszechobecną sieć zwaną internetem. Świat bez Xboxa i PSP. I nikt się nie nudził. Zapraszamy Was w sentymentalną, ale pełną atrakcji podróż w czasie, do czasów młodości Waszych rodziców i dziadków, do świata analogowego. Podczas tej podróży przypomnicie sobie znane i lubiane zabawy podwórkowe - skakanka, gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety - to tylko niektóre z gier, które poznamy. A może specjalny tor do gry w kapsle?  Szmaciana Zośka? Ryby w sieci, ciepło-zimno, pomidor, kolory, podaj dalej - to śmieszne zabawy, które zawsze się sprawdzają!

Kolacja

Strzelanie z łuków - Poznamy również broń znaną od stuleci - jedną z najszlachetniejszych odmian sportu - strzelamy do tarczy z łuków sportowych.

Slackline - nauczymy chodzić po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości 50 cm od ziemi. Slacline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną, zwłaszcza za granicą

DZIEŃ 2

Śniadanie

Kazimierski Quest - questy to nowa, coraz bardziej rozpowszechniana wśród młodszych i starszych podróżników metoda zwiedzania. Otrzymujemy specjalną mapę z zadaniami i pytaniami obejmująca konkretny teren. Wybierając taką formę zwiedzania poznamy najciekawsze jego miejsca oraz wszelkie ciekawostki, przy okazji świetnie się bawiąc. 

Średniowiecznym zamek i Góra Trzech Krzyży - zwiedzając Kazimierz, nie można ominąć ruin zamku Kazimierza Wielkiego. Podziwiając okazałe ruiny budowli z XIV w., przeniesiemy się w świat średniowiecznych wojen, poznamy funkcje obronne stawianych budowli, a nawet zajrzymy do prawdziwego lochu! Zwiedzając teren, zapoznamy się z burzliwą historią okolicy, a także odwiedzimy najstarszą budowlę Kazimierza Dolnego – basztę z XII wieku, która jest jednocześnie doskonałym punktem widokowym. Z baszty mamy doskonały widok na Wisłę i na miasteczko. Dokładnie pół kilometra od ruin znajduje się Góra Trzech Krzyży, z pamiątkowymi krzyżami, jest ona także wspaniałym punktem widokowym na cały Kazimierz.

Obiad

Pięciobój fikuśny - poszczególne drużyny zmierzą się ze sobą w pięciu przedziwnych konkurencjach, w których każdy będzie miała do wykonania niecodzienne zadanie. Liczy się czas, współpraca, dobra koordynacja i zwinność. 

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa.

DZIEŃ 3

Śniadanie
Wykwaterowanie

Spacer do Korzeniowego Dołu  najpiękniejszy wąwóz w Kazimierzu Dolnym.

Idąc wąwozem będziemy mieli wrażenie, że z każdym krokiem zapuszczamy się w coraz większą Narnię. Jest tajemniczo, nieco mrocznie i latają komary. Ze ścian wąwozu wystają poskręcane korzenie (stąd nazwa wąwozu), drzewa momentami jakby wisiały nad nami, a całość zamyka zielona szata korony drzew. Wysokość wąwozu w niektórych miejscach dochodzi nawet do kilku metrów!

Możliwość zamówienia dodatkowego obiadu w cenie 25 zł/os*

Zakończenie Wycieczki

* zamówienie przy zgłoszeniu wycieczki.


Zakończenie wycieczki

Co zabrać:

Wygodny ubiór do ćwiczeń fizycznych (stroje niekrępujące ruchów, kilka na zmianę), dres sportowy, nieprzemakalną kurtkę sportową, obuwie sportowe, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną.

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje)

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Magiczne Ogrody 110zł

Zapraszamy na wycieczkę w miejsce niezwykłe...Magiczne Ogrody to park tematyczny, stworzony w oparciu o świat baśni. Wśród kwiatów, drzew i krzewów odkrywać będziemy niezwykle istoty. Każda z krain, którą odwiedzimy, to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię dzieci. Starannie zaplanowana scenografia pozwoli na przygodę z fantazją i naturą. W parku będzie też czas na beztroską zabaw. Do dyspozycji zjeżdżalnie, huśtawki, plaża, karuzele, tunele, plac zabaw, zamek wróżek, a także miejsce na letni piknik. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 100zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:
- latarka ręczna z kompletem baterii,
- bidon
- dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Galeria najlepszych zdjęć 29.9zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (2 noclegi),

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadania, obiady, kolacje),

Bardzo aktywny program -  zajęcia prowadzone przez instruktorów i animatorów od rana do  wieczora (codziennie 3 bloki zajęć)

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc,  

Opiekę kadry i instruktorów BTA Kompas,

Ubezpieczenie NNW (10.000zł) AXA.

 

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Dom Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym

Znany obiekt hotelowy położony na Górze Małachowskiego, w samym środku Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt otoczony jest przepięknym ogrodem z miejscami przeznaczonymi do rekreacji, kręgiem ogniskowym i prywatnym parkingiem, a w najbliższym sąsiedztwie mieści się Kuncewiczówka - obecnie muzeum. Dom Dziennikarza posiada kompleks sal konferencyjnych i warsztatowych, windę, jadalnię, Wi-Fi. Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3- osobowych z łazienkami. 

Strona internetowa ośrodka:  http://www.domdziennikarza.com/

Małachowskiego 17
Kazimierz Dolny
24-120
 

Możliwość organizacji dojazdu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie, w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika, należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)