Czy dziecko może zabrać na obóz telefon komórkowy i inny sprzęt elektroniczny?
Dziecko może mieć telefon komórkowy, ale warto je uprzedzić przed obozem, że nie będzie mogło z niego korzystać w każdej chwili. Wychowawcy dbają o to, żeby dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach programowych i aby zajęć tych było jak najwięcej. Dlatego telefon zostaje w pokoju lub w depozycie u wychowawcy i można z niego korzystać tylko w wyznaczonych przerwach. Dobrze jest umówić się z dzieckiem na rozmowy o jednej porze dnia, np. w przerwie poobiedniej. Dziecko może także skorzystać z telefonu służbowego kierownika. Ze względu na intensywne programy zajęć i krótkie przerwy lepiej, aby dzieci nie zabierały ze sobą tabletów czy innych urządzeń elektronicznych służących do grania – i tak nie będzie czasu z nich skorzystać.
Jak duże kieszonkowe dać dziecku na obóz? Czy wychowawca może przechowywać pieniądze?
Kieszonkowe na obóz nie musi być duże. Na naszych obozach dzieci otrzymują pełne wyżywienie, tj. śniadanie, obiad + podwieczorek i kolację, co pozwala znacznie ograniczyć wydatki. Jeżeli przed obozem nie podjęli Państwo decyzji o ewentualnym udziale dziecka w zajęciach dodatkowych, można wyposażyć dziecko w dodatkową kwotę na ten cel. Na obozy zagraniczne prosimy, aby dziecko miało kieszonkowe w walucie obowiązującej w danym kraju. Kieszonkowe dziecka może przechowywać wychowawca w depozycie. Wówczas mają Państwo pewność, że nad wydatkami czuwa dorosła osoba. Ważne: pieniędzy w depozyt nie przyjmują opiekunowie na zbiórkach wyjazdowych, ponieważ osoba jadąca z dzieckiem nie zawsze jest później jego bezpośrednim opiekunem. Zatem lepiej jest zapakować pieniądze w kopertę, którą dziecko przekaże na miejscu bezpośrednio swojemu wychowawcy.
Dziecko na stałe przyjmuje leki – czy ktoś będzie nadzorował ich podawanie?
Podczas zgłaszania Dziecka na obóz prosimy powiadomić nas o chorobach, na jakie cierpi Dziecko, abyśmy mogli właściwie dobrać program, a także przygotować się do właściwej opieki. Opis wszystkich chorób i leków powinien być ponadto zamieszczony na karcie kwalifikacyjnej ze wskazaniem właściwego dawkowania. Leki wraz z wytycznymi na temat ich podawania są zbierane przez wychowawców pierwszego dnia. Leki są podawane pod kontrolą lekarza obozowego przez wychowawców.
Czy rodzeństwo lub dzieci, które się znają, mogą być razem w pokoju?
Przydzielaniem pokoju na obozie zajmuje się kierownik obozu. Podstawowym kryterium podziału uczestników jest płeć, więc rodzeństwo mieszane nie będzie zakwaterowane razem. Pozostałe prośby dotyczące zakwaterowania można nam zgłaszać przed obozem mailowo lub telefonicznie – wszystkie staramy się spełniać. Dzieci, które nie jadą na obóz z rodzeństwem lub koleżanką/kolegą, zostaną zakwaterowane w pokoju ze swoimi rówieśnikami, najczęściej z dziećmi ze swojej grupy obozowej.
Dziecko jest na specjalnej diecie – czy może pojechać na obóz?
Przyjmujemy uczestników będących na różnych dietach. W przypadku, jeśli Państwa Dziecko podlega specjalnej diecie, prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym biurem. Wówczas udzielimy informacji, który z naszych ośrodków spełnia wymagania konkretnej diety.
Czy można otrzymać fakturę za obóz?
Tak, można otrzymać fakturę. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi jej wystawienia mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej: www.kompas.pl/strona-glowna/pobierz-niezbdne-dokumenty - Zasady wystawiania faktur.
Mój zakład pracy dofinansowuje pobyt dziecka – jakie dokumenty są mi potrzebne?
W przypadku możliwości dofinansowania wypoczynku przez zakład pracy powinni się Państwo skontaktować z nami bezpośrednio przed dokonaniem rezerwacji. Służymy pomocą w wypełnianiu dokumentacji w części należącej do organizatora. Posiadamy niezbędne upoważnienia do organizacji wypoczynku Dzieci i Młodzieży, które w razie konieczności, możemy przedłożyć pracodawcy.
Czy wszystkie obozy zgłaszane są do kuratorium?
Tak, wszystkie obozy są zgłoszone do kuratorium. Jeśli potrzebują Państwo zaświadczenia zgłoszenia obozu, prosimy skontaktować się z naszym biurem.
Dziecko jest pełnoletnie – czy konieczne jest wypełnianie karty kwalifikacyjnej?
Tak, każdy Uczestnik obozu musi mieć wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Jest to dokument niezbędny do uczestnictwa w obozie. Kartę w całości może wypełnić rodzic. Ważne, aby zaznaczyć informacje na temat wszystkich chorób, uczuleń i przyjmowanych leków, gdyż to pozwoli na najlepszą opiekę nad Dzieckiem w trakcie obozu.
Czy dzieci mają zapewnioną opiekę także podczas podróży?
Tak, Dzieci przebywają pod stałą opieką od pierwszej do ostatniej chwili podróży, bez względu na środek transportu (wynajęty autokar, pociąg, Polski Bus itd.). Numer to opiekuna podróży zostanie Państwu przekazany sms’em na jeden-dwa dni przed planowaną podróżą. Opiekun podróży, towarzyszący Państwa Dziecku, niekoniecznie będzie jego wychowawcą podczas obozu.
Czy rodzic musi osobiście odprowadzić dziecko na zbiórkę i odebrać je po powrocie?
Dziecko powinno zostać odprowadzone na zbiórkę przez osobę dorosłą, która ma ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną Uczestnika (chyba, że została dostarczona do biura wcześniej). Odebrać Dziecko po powrocie mogą wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, rodzic powinien powiadomić odpowiednio wcześniej biuro oraz kierownika obozu, przesyłając podpisaną zgodę na odbiór Dziecka przez inną osobę (ze wskazaniem jej imienia, nazwiska i numeru dowodu tożsamości). Dopiero mając taką zgodę i po weryfikacji przez opiekuna podróży, Dziecko będzie mogło zostać odebrane przez inną niż rodzice osobę.
Czy podane na stronie internetowej godziny i miejsca zbiórek mogą ulec zmianie?
Staramy się, aby godziny i miejsca zbiórek nie ulegały zmianom, jednak w trosce o komfort podróży, zmiany rozkładów itp. czasami do takich zmian dochodzi. Obowiązujące informacje dojazdowe przesyłamy do Państwa mailem na około tydzień przed rozpoczęciem wyjazdu. Powtarzamy je również w sms’ie na jeden-dwa dni przed wyjazdem.
Czy dzieci otrzymują wodę do picia pomiędzy posiłkami?
Woda jest dostępna przez całą dobę u kierownika obozu lub kadry. Dziecko, w razie pragnienia, powinno poprosić o nalanie wody opiekuna.