Zima

Polecamy regiony narciarskie

SKIWELT WILDER KAISER BRIXENTAL, czyli największy region narciarski połączony jednym skipassem. 280 km tras o każdym poziomie trudności, 90 nowoczesnych wyciągów, tory do pomiaru prędkości, trasy z tyczkami oraz unikalną BMW SKI MOVIE ROUTE – SCHEFFAU (trasa z tyczkami z pomiarem czasu, gdzie cały przejazd jest nagrywany, a video z nim można obejrzeć on-line po powrocie ze stoku).

Dolina Zillertal to jedna z najlepszych lokalizacji w całych Alpach, 174 km wyciągów i 671 km tras połączonych jednych skipassem. Mieszkając w centrum Mayrhofen będziemy jeździć na trasach Penken (gdzie czeka na nas również rewelacyjny Vans Snowpark oraz trasa Harakiri o największym spadku w całej Austrii – 78%!) oraz na lodowcu Hintertux, gdzie wjedziemy na wysokość 3250 m n.p.m.

Spindleruv Mlyn, czyli po polsku Szpindlerowy Młyn, to jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich w Czechach. Składa się z dwóch oddzielnych kompleksów: Medvědín i Svaty Petr, na które obowiązuje wspólny skipass. Pomiędzy oboma terenami narciarskimi kursuje skibus. Medvědín, połączony kolejką linową z małą wioską Horní Mísečky, oferuje urozmaicone trasy ukryte w lesie. Znajduje się tu m.in. bardzo dobra czarna i czerwona trasa zjazdowa, przeznaczona przede wszystkim do uprawiania narciarstwa wyczynowego. Dla początkujących oraz wypoczywających rodzin z dziećmi polecamy część Horní Mísečky, która oferuje cztery wyciągi narciarskie, zawsze doskonale utrzymane trasy do biegów narciarskich i snowpark z wyciągiem. Nowo powstały obiekt Labská został zbudowany w miejscu poprzedniego wyciągu narciarskiego Labská. Svaty Petr leży po drugiej stronie Szpindlerowego Młyna. Tutaj znajduje się najdłuższa trasa całego ośrodka - niebieska Turistická (2700 m), a także najtrudniejsza, czarna trasa FIS (1375 m długości i 450 m różnicy wzniesień).