x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

FILTRUJ WYNIKI
KATEGORIE
PASJE wybierz>>
MIEJSCE WYJAZDU

OBOZY RODZINNE I MALUSZKOWE

Propozycje dla tych, którzy pierwszy raz jadą na obozy. Specjalnie dobrane programy uwzględniające zainteresowania oraz potrzeby najmłodszych.
NOWOŚĆ!

Mini
kolonia z Psim Patrolem - Mazury

2099 zł

5 - 8 lat
Agroturystyka Samsara
Wakacje z "pieskami" i bohaterami bajki

#ekologia #przygoda #zajęcia terenowe #Psi Patrol

sprawdź >
NOWOŚĆ!

Mini
Moja Pierwsza Kolonia - Mazury

2099 zł

5 - 8 lat
Agroturystyka Samsara
Pierwszy wyjazd bez rodziców, aby samodzielnie spędzić wakacje nad jeziorem.

#ekologia #eksperymenty #konie #przygoda #przyroda #zwierzęta

sprawdź >
NOWOŚĆ!

Mini
Kolonia Małego Odkrywcy - Mazury

2099 zł

5 - 8 lat
Agroturystyka Samsara
Mazurska przygoda z eksperymentami i miksturami

#ekologia #eksperymenty #przygoda #zajęcia terenowe

sprawdź >
NOWOŚĆ!

MINI
Kolonia Miłośników Zwierząt - Mazury

2099 zł

5 - 8 lat
Agroturystyka Samsara
Miłośnicy i wielbiciele czworonożnych przyjaciół wśród wiejskiego życia

#zwierzęta #sensoplastyka #przyroda #zajęcia terenowe

sprawdź >

Wyjazd
rodzinny - Bory Tucholskie

2799 zł

0 - 99 lat
Dworek Kreftówka
Wspólna przygoda blisko natury.

#zajęcia terenowe #zajęcia artystyczne #przygoda #przyroda #joga

sprawdź >
NOWOŚĆ!

Wyjazd
rodzinny - Bory Tucholskie - glamping

2599 zł

0 - 99 lat
Glamping przy Dworku Kreftówka
Rodzinna przygoda bardzo blisko natury.

#przygoda #zajęcia artystyczne #zajęcia terenowe

sprawdź >

Wyjazd
rodzinny - Mazury

2999 zł

0 - 99 lat
Zagroda Kwietne Łąki
Wspólna rodzinna przygoda na Mazurach

#joga #przyroda #przygoda #zajęcia terenowe #zajęcia artystyczne

sprawdź >

Moja
Pierwsza Kolonia - Jura

2899 zł

5 - 9 lat
Gościniec Jurajski
Zagadki, eksperymenty i wycieczki po Jurze.

#przyroda #survival #wspinaczka

sprawdź >

Leśna
Akademia - Jura

3099 zł

5 - 9 lat
Gościniec Jurajski
Bliskość przyrody i zabawa w naturze to podstawa akademii.

#zajęcia terenowe #survival #przygoda #przyroda #ekologia

sprawdź >

Mini
Moja Pierwsza Kolonia - Jura

2099 zł

5 - 9 lat
Gościniec Jurajski
Kilka dni letniej zabawy, uśmiechu i aktywności dla najmłodszych!

#przygoda #survival #zajęcia terenowe #wspinaczka

sprawdź >

Obozy Rodzinne 

Obóz Rodzinny to idealna propozycja dla rodzin, które chcą wspólnie spędzić wakacje w aktywny i kreatywny sposób. A jednocześnie rozwiązanie, które pozwala swobodnie korzystać z uroków wakacji, dając chwilę wytchnienia w trakcie zajęć wyłącznie dla dzieci (w każdym wieku) lub tylko dla rodziców. To również doskonała okazja do tego, aby oswoić dziecko z wyjazdami na obozy. Proponujemy mnóstwo atrakcji dla małych i dla dużych oraz wspólne zajęcia dla całej rodziny.

Kolonie dla dzieci

Obozy maluszkowe. Dla naszych najmłodszych Uczestników (od 5. roku życia) mamy bogatą ofertę obozów odpowiadających na ich zainteresowania i potrzeby. Rozmaite lokalizacje pozwalają wybrać obóz niezbyt daleko od domu. W tym sezonie zapraszamy do Podlesic na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz w zupełnie nowe miejsce - do agroturystyki na Mazurach. W każdym z tych miejsc starannie dobieramy obiekty, aby były bezpieczne, a ich położenie pozwalało cieszyć się urokami okolicy. Opiekę nad dziećmi sprawuje doświadczona kadra, która rozumie dzieci i ich potrzeby, a także zna wszystkie najfajniejsze gry i zabawy oraz najpopularniejsze kreskówki.

MOJA PIERWSZA KOLONIA

Cykl Moje Pierwsze Kolonie stworzyliśmy z myślą o dzieciach, które pierwszy raz wyjeżdżają na samodzielne wakacje. Proponujemy dzieciom dobrą zabawę, nowe przygody i towarzystwo rówieśników, a Państwa zapewniamy, że opiekę nad Uczestnikami sprawować będzie doświadczone grono opiekunów, które jest gwarancją bezpiecznego pobytu.

Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS to firma z ponad 25-letnim doświadczeniem w organizacji obozów dla dzieci i młodzieży. Zdobyliśmy zaufanie tysięcy klientów, którzy co roku powierzają nam opiekę nad swoimi dziećmi. Naszą wiedzę i doświadczenie przekuwamy na bezpieczeństwo i dobrą zabawę Państwa dzieci, aby szerzyć ich zamiłowanie do pasji i przygody.

Czy to już czas na kolonię? Dzieci od około 5. roku życia zaczynają coraz bardziej interesować się światem, są spragnione nowych wrażeń i zadają mnóstwo pytań. Odkrywają także uroki zabawy w towarzystwie rówieśników, uczą się nawiązywania relacji i bycia w grupie. Pobyt na kolonii nie tylko spełnia wszystkie te potrzeby, ale też pozwala dziecku pokonać strach przed dłuższym pobytem poza domem i pierwszy raz poczuć smak samodzielności.

Małe dzieci i ich potrzeby. Doskonale wiemy, że dzieci potrzebują pomocy nawet przy najprostszych codziennych czynnościach. Dlatego zwracamy uwagę, aby Uczestnicy byli ubrani stosownie do pogody, dbamy o ich najedzone brzuszki i pomagamy w myciu, ubieraniu czy pakowaniu na wycieczki. Jednocześnie staramy się, aby uczyły się niezbędnych nawyków w dbaniu o siebie i po obozie mogły pochwalić się sukcesami w tej dziedzinie. Każdemu dziecku zapewniamy indywidualne podejście do jego potrzeb, oczekiwań i możliwości. Dlatego tak ważne dla nas są wszelkie wskazówki od Państwa umieszczane w karcie kolonijnej: jakie dziecko ma usposobienie, z czym może sobie nie radzić, co lubi, a czego nie, czy na coś choruje, czy ma jakieś alergie. Im więcej informacji otrzymamy, tym lepiej będziemy mogli zająć się Państwa pociechą. Jesteśmy przygotowani na trudne momenty: chwile tęsknoty za domem czy spadku nastroju. Nasza kadra doskonale wie, jak sobie radzić w takich sytuacjach: odwrócić uwagę, zająć zabawą, przytulić. Pozwalamy dzieciom odnaleźć plusy pobytu na obozie i cieszyć się nim tak, aby wróciło do domu szczęśliwe i pełne nowych, pozytywnych wrażeń.

Integracja z grupą. Od pierwszych chwil po przyjeździe obserwujemy dzieci i staramy się, aby stały się zgraną grupą. Specjalnie dobrane zabawy integracyjne pozwalają na szybkie zawarcie nowych znajomości, zapamiętanie imion kolegów i koleżanek, a także odnalezienie się w obozowej rzeczywistości.

Kontakt 24 h na dobę. Do Państwa dyspozycji podajemy przed wyjazdem numer telefonu do kierownika obozu, z którym możecie się Państwo kontaktować w dowolnej chwili, aby zapytać o samopoczucie dziecka czy jego postępy. Ponadto mogą Państwo również telefonować do naszego biura od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00: 58 303 18 78. W sezonie na czas dojazdów i powrotów jest także czynny całodobowy telefon alarmowy: 602 60 90 10.

Kadra obozowa. Na naszych obozach pracują wykwalifikowani, doświadczeni, odpowiedzialni i pełni ciepła ludzie: wychowawcy, instruktorzy, animatorzy i kierownicy. Wszyscy są dobierani niezwykle starannie, przechodzą wieloetapową rekrutację i różnorodne szkolenia. Są to pedagodzy, psychologowie, studenci – absolutnie oddani pracy z dziećmi, potrafiący nawiązać z nimi kontakt, przekazywać wiedzę, zmotywować do działania. Ponadto na każdym turnusie obecny jest w ośrodku lekarz obozowy, w każdej chwili gotów udzielić pomocy czy porady.

Zakwaterowanie Uczestników. Ulokowaliśmy Moje Pierwsze Kolonie w najpopularniejszych regionach całej Polski, aby dojazd nie był zbyt uciążliwy dla dziecka i aby nie miało ono poczucia zbyt dużej odległości od domu. Wszystkie obiekty są starannie dobierane, kilkakrotnie przez nas sprawdzane i monitorowane w ciągu całego roku. Duży nacisk kładziemy na zbilansowane, zdrowe, domowe i kolorowe posiłki. Dla osób uczulonych na jakiekolwiek produkty żywieniowe przygotowujemy specjalne posiłki.

Program i przebieg obozu. Autorami programów naszych obozów są doświadczeni psychologowie, pedagodzy, metodycy, rodzice. Programy uwzględniają psychofizyczne potrzeby dzieci, a my dokładamy starań, aby nie zabrakło w nich czasu na zabawę, rozwijanie zainteresowań, naukę, aktywność i kształcenie zdolności interpersonalnych. Każdy dzień podzielony jest na 3 bloki zajęciowe: przedpołudniowy, popołudniowy i wieczorny. Dwa pierwsze przeznaczone są na różnego rodzaju zajęcia ruchowe: sportowe, przygodowe, wycieczki, zabawy na świeżym powietrzu itp. Wieczorne zajęcia to czas na odpoczynek i wyciszenie: seanse filmowe, czytanie bajek, snucie niesamowitych opowieści. Program obozu jest tak bogaty, że nasi Uczestnicy nie mają czasu na korzystanie z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, dlatego zalecamy zostawienie tego typu sprzętów w domu. Gwarantujemy, że nie będą do niczego potrzebne! Po obozie każdy rodzic otrzymuje  pisemną opinię wychowawcy i lekarza o tym, jak wyglądał pobyt dziecka na obozie i ewentualnych interwencjach medycznych.

Fotorelacja. W trakcie turnusu codziennie o godz. 11.00 pojawia się na naszej stronie internetowej www.kompas.pl fotorelacja z poprzedniego dnia obozu. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco poczynań dzieci!

Dojazdy. Każdy dojazd odbywa się pod opieką naszej kadry. Dbając o bezpieczeństwo i wygodę dzieci wybieramy tylko sprawdzonych przewoźników, dbamy o dostateczną liczbę postojów na trasie i wybieramy najbezpieczniejszą drogę. Oczywiście istnieje również możliwość samodzielnego dowozu dziecka na miejsce obozu.

Jak ułatwić Dziecku wyjazd na kolonię? Bardzo ważne jest wypełnienie karty kolonijnej, której druk otrzymują Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację. Mogą tam umieścić Państwo wszelkie informacje na temat dziecka: choroby, uczulenia, zdolności, sprawy problematyczne, obawy. Kartę należy dostarczyć do biura przed rozpoczęciem obozu. Ponadto przy każdym programie obozu umieszczamy także informację "Co zabrać", gdzie wymieniamy najbardziej przydatne rzeczy. Proszę także pamiętać, aby zapakować dziecku ulubioną zabawkę, która pozwoli szybciej oswoić się w obcym miejscu.

Zachęcamy do pobrania naszego informatora ABC dla Rodzica Kolonisty.