ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

FILTRUJ WYNIKI
KATEGORIE
PASJE wybierz>>
MIEJSCE WYJAZDU

OBOZY RODZINNE I MALUSZKOWE

Propozycje dla tych, którzy pierwszy raz jadą na obozy. Specjalnie dobrane programy uwzględniające zainteresowania oraz potrzeby najmłodszych.

Leśna
Akademia - Jura

2599 zł

5 - 9 lat
Gościniec Jurajski
Wędrowanie, odkrywanie, budowanie i aktywne zabawy.

#survival #zajęcia terenowe #ekologia #przygoda #DD

sprawdź >

Moja
Pierwsza Kolonia - Wisła

2599 zł

5 - 9 lat
Pensjonat Słoneczny Gród w Wiśle
Magiczny świat, tajemnicze eliksiry i artystyczne plenery.

#eksperymenty #zajęcia artystyczne #zajęcia terenowe #DD

sprawdź >

Moja
Pierwsza Kolonia - Poronin

2899 zł

5 - 9 lat
Dom Wczasowy "Jesionkówka"
Górskie wycieczki, miejskie legendy i moc atrakcji.

#survival #zajęcia artystyczne #zajęcia terenowe

sprawdź >

Interkamp
Junior - Półkolonia Aktorsko-Filmowa - NOWOŚĆ

1999 zł

7 - 12 lat
Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą
Warsztaty filmowe, warsztaty aktorskie.

#aktorstwo #filmy

sprawdź >

Interkamp
Junior- Półkolonia Plastyczna - NOWOŚĆ

1999 zł

7 - 12 lat
Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą
Warsztaty plastyczne, eko-logiczne rękodzieło.

#zajęcia artystyczne #plastyka #rękodzieło

sprawdź >

Obóz
Rodzinny - Mazury

2899 zł

0 - 99 lat
Zagroda Kwietne Łąki
Wspólna rodzinna przygoda.

#zajęcia artystyczne #zajęcia terenowe #joga #przyroda

sprawdź >

Obóz
Rodzinny - Bory Tucholskie

2599 zł

0 - 99 lat
Dworek Kreftówka
Wspólna przygoda blisko natury.

#zajęcia artystyczne #zajęcia terenowe #joga #przyroda #przygoda

sprawdź >

Moja
Pierwsza Kolonia - Morze

2699 zł

5 - 9 lat
Lazur Chłapowo
Kąpiele i zabawy na plaży, quizy i eksperymenty.

#handmade #eksperymenty #zajęcia artystyczne #morze

sprawdź >

Mini
Moja Pierwsza Kolonia - Morze

1999 zł

5 - 9 lat
Lazur Chłapowo
Maluszki, kąpiele w morzu, magia i nauka, przygoda

#morze #plaża #przygoda #zajęcia artystyczne

sprawdź >

Mini
Moja Pierwsza Kolonia - Wisła

1999 zł

5 - 9 lat
Pensjonat Słoneczny Gród w Wiśle
Pasjonujące przygody, pierwsze kolonie.

#eksperymenty #podróże #zajęcia artystyczne

sprawdź >

Kolonie dla dzieci z rodzicami

Obóz Rodzinny to idealna propozycja dla rodzin, które chcą wspólnie spędzić wakacje w aktywny i kreatywny sposób. A jednocześnie rozwiązanie, które pozwala swobodnie korzystać z uroków wakacji, dając chwilę wytchnienia w trakcie zajęć wyłącznie dla dzieci (w każdym wieku) lub tylko dla rodziców. To również doskonała okazja do tego, aby oswoić dziecko z wyjazdami na obozy. Proponujemy mnóstwo atrakcji dla małych, i dla dużych oraz zajęcia wspólne. 

Obozy maluszkowe. Dla naszych najmłodszych Uczestników (od 5. roku życia) mamy bogatą ofertę obozów odpowiadających na ich zainteresowania i potrzeby. Rozmaite lokalizacje pozwalają wybrać obóz niezbyt daleko od domu. Do wyboru są: Podlescie (Jura Krakowsko-Częstochowska), nadmorskie Chłapowo, uroczy Kazimierz Dolny, górskie Murzasichle oraz Wisła. W każdym z tych miejsc starannie dobieramy obiekty, aby były bezpieczne, a ich położenie pozwalało cieszyć się urokami okolicy. Opiekę nad dziećmi sprawuje doświadczona kadra, która rozumie dzieci i ich potrzeby, a także zna wszystkie najfajniejsze gry i zabawy oraz najpopularniejsze kreskówki.

MOJA PIERWSZA KOLONIA

Cykl Moje Pierwsze Kolonie stworzyliśmy z myślą o dzieciach, które pierwszy raz wyjeżdżają na samodzielne wakacje. Proponujemy dzieciom dobrą zabawę, nowe przygody i towarzystwo rówieśników, a Państwa zapewniamy, że opiekę nad Uczestnikami sprawować będzie doświadczone grono opiekunów, które jest gwarancją bezpiecznego pobytu.

Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS to firma z ponad 25-letnim doświadczeniem w organizacji obozów dla dzieci i młodzieży. Zdobyliśmy zaufanie tysięcy klientów, którzy co roku powierzają nam opiekę nad swoimi dziećmi. Naszą wiedzę i doświadczenie przekuwamy na bezpieczeństwo i dobrą zabawę Państwa dzieci, aby szerzyć ich zamiłowanie do pasji i przygody.

Czy to już czas na kolonię? Dzieci od około 5. roku życia zaczynają coraz bardziej interesować się światem, są spragnione nowych wrażeń i zadają mnóstwo pytań. Odkrywają także uroki zabawy w towarzystwie rówieśników, uczą się nawiązywania relacji i bycia w grupie. Pobyt na kolonii nie tylko spełnia wszystkie te potrzeby, ale też pozwala dziecku pokonać strach przed dłuższym pobytem poza domem i pierwszy raz poczuć smak samodzielności.

Małe dzieci i ich potrzeby. Doskonale wiemy, że dzieci potrzebują pomocy nawet przy najprostszych codziennych czynnościach. Dlatego zwracamy uwagę, aby Uczestnicy byli ubrani stosownie do pogody, dbamy o ich najedzone brzuszki i pomagamy w myciu, ubieraniu czy pakowaniu na wycieczki. Jednocześnie staramy się, aby uczyły się niezbędnych nawyków w dbaniu o siebie i po obozie mogły pochwalić się sukcesami w tej dziedzinie. Każdemu dziecku zapewniamy indywidualne podejście do jego potrzeb, oczekiwań i możliwości. Dlatego tak ważne dla nas są wszelkie wskazówki od Państwa umieszczane w karcie kolonijnej: jakie dziecko ma usposobienie, z czym może sobie nie radzić, co lubi, a czego nie, czy na coś choruje, czy ma jakieś alergie. Im więcej informacji otrzymamy, tym lepiej będziemy mogli zająć się Państwa pociechą. Jesteśmy przygotowani na trudne momenty: chwile tęsknoty za domem czy spadku nastroju. Nasza kadra doskonale wie, jak sobie radzić w takich sytuacjach: odwrócić uwagę, zająć zabawą, przytulić. Pozwalamy dzieciom odnaleźć plusy pobytu na obozie i cieszyć się nim tak, aby wróciło do domu szczęśliwe i pełne nowych, pozytywnych wrażeń.

Integracja z grupą. Od pierwszych chwil po przyjeździe obserwujemy dzieci i staramy się, aby stały się zgraną grupą. Specjalnie dobrane zabawy integracyjne pozwalają na szybkie zawarcie nowych znajomości, zapamiętanie imion kolegów i koleżanek, a także odnalezienie się w obozowej rzeczywistości.

Kontakt 24 h na dobę. Do Państwa dyspozycji podajemy przed wyjazdem numer telefonu do kierownika obozu, z którym możecie się Państwo kontaktować w dowolnej chwili, aby zapytać o samopoczucie dziecka czy jego postępy. Ponadto mogą Państwo również telefonować do naszego biura od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00: 58 303 18 78. W sezonie na czas dojazdów i powrotów jest także czynny całodobowy telefon alarmowy: 602 60 90 10.

Kadra obozowa. Na naszych obozach pracują wykwalifikowani, doświadczeni, odpowiedzialni i pełni ciepła ludzie: wychowawcy, instruktorzy, animatorzy i kierownicy. Wszyscy są dobierani niezwykle starannie, przechodzą wieloetapową rekrutację i różnorodne szkolenia. Są to pedagodzy, psychologowie, studenci – absolutnie oddani pracy z dziećmi, potrafiący nawiązać z nimi kontakt, przekazywać wiedzę, zmotywować do działania. Ponadto na każdym turnusie obecny jest w ośrodku lekarz obozowy, w każdej chwili gotów udzielić pomocy czy porady.

Zakwaterowanie Uczestników. Ulokowaliśmy Moje Pierwsze Kolonie w najpopularniejszych regionach całej Polski, aby dojazd nie był zbyt uciążliwy dla dziecka i aby nie miało ono poczucia zbyt dużej odległości od domu. Wszystkie obiekty są starannie dobierane, kilkakrotnie przez nas sprawdzane i monitorowane w ciągu całego roku. Duży nacisk kładziemy na zbilansowane, zdrowe, domowe i kolorowe posiłki. Dla osób uczulonych na jakiekolwiek produkty żywieniowe przygotowujemy inne posiłki.

Program i przebieg obozu. Autorami programów naszych obozów są doświadczeni psychologowie, pedagodzy, metodycy, rodzice. Programy uwzględniają psychofizyczne potrzeby dzieci, a my dokładamy starań, aby nie zabrakło w nich czasu na zabawę, rozwijanie zainteresowań, naukę, aktywność i kształcenie zdolności interpersonalnych. Każdy dzień podzielony jest na 3 bloki zajęciowe: przedpołudniowy, popołudniowy i wieczorny. Dwa pierwsze przeznaczone są na różnego rodzaju zajęcia ruchowe: sportowe, przygodowe, wycieczki, zabawy na świeżym powietrzu itp. Wieczorne zajęcia to czas na odpoczynek i wyciszenie: seanse filmowe, czytanie bajek, snucie niesamowitych opowieści. Program obozu jest tak bogaty, że nasi Uczestnicy nie mają czasu na korzystanie z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, dlatego zalecamy zostawienie tego typu sprzętów w domu. Gwarantujemy, że nie będą do niczego potrzebne! Po obozie każdy rodzic otrzymuje  pisemną opinię wychowawcy i lekarza o tym, jak wyglądał pobyt dziecka na obozie i ewentualnych interwencjach medycznych.

Fotorelacja. W trakcie turnusu codziennie o godz. 11.00 pojawia się na naszej stronie internetowej www.kompas.pl fotorelacja z poprzedniego dnia obozu. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco poczynań dzieci!

Dojazdy. Każdy dojazd odbywa się pod opieką naszej kadry. Dbając o bezpieczeństwo i wygodę dzieci wybieramy tylko sprawdzonych przewoźników, dbamy o dostateczną liczbę postojów na trasie i wybieramy najbezpieczniejszą drogę. Oczywiście istnieje również możliwość samodzielnego dowozu dziecka na miejsce obozu.

Jak ułatwić Dziecku wyjazd na kolonię? Bardzo ważne jest wypełnienie karty kolonijnej, której druk otrzymują Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację. Mogą tam umieścić Państwo wszelkie informacje na temat dziecka: choroby, uczulenia, zdolności, sprawy problematyczne, obawy. Kartę należy dostarczyć do biura przed rozpoczęciem obozu. Ponadto przy każdym programie obozu umieszczamy także informację "Co zabrać", gdzie wymieniamy najbardziej przydatne rzeczy. Proszę także pamiętać, aby zapakować dziecku ulubioną zabawkę, która pozwoli szybciej oswoić się w obcym miejscu.

Zachęcamy do pobrania naszego informatora ABC dla Rodzica Kolonisty.