(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

FILTRUJ WYNIKI

KATEGORIE

PASJE

wybierz>>

MIEJSCE WYJAZDU

WYNIKI WYSZUKIWANIA

znaleziono 14 obozów

Moja
Pierwsza Kolonia – Pieniny

1899 zł

5 - 9 lat
Willa Pienińska
Górskie wycieczki, rejs statkiem, kreatywne zajęcia.

sprawdź >

Mini
Moja Pierwsza Kolonia – Pieniny

1399 zł

5 - 9 lat
Willa Pienińska
Odkrywanie tajemnic Pienin, nauka przez zabawę.

sprawdź >

Leśna
Akademia - Jura

2199 zł

5 - 9 lat
Gościniec Jurajski
Wędrowanie, odkrywanie, budowanie i aktywne zabawy.

sprawdź >

Jurajska
przygoda z jęz. angielskim dla najmłodszych

2199 zł

5 - 9 lat
Gościniec Jurajski
Nauka podczas zabawy i przeżywania przygód.

#nauka języka

sprawdź >

Moja
Pierwsza Kolonia na Jurze

1999 zł

5 - 9 lat
Gościniec Jurajski
Zagadki, eksperymenty i wycieczki po Jurze.

#zwierzęta

sprawdź >

MINI
Moja Pierwsza Kolonia na Jurze

1599 zł

5 - 9 lat
Gościniec Jurajski
Zagadki, zajęcia terenowe i eksperymenty.

sprawdź >

Moja
Pierwsza Kolonia nad Morzem - Jastrzębia Góra

1999 zł

5 - 9 lat
OW Bałtycki Relaks
Kąpiele i zabawy na plaży, quizy i eksperymenty.

#sporty wodne #zwierzęta

sprawdź >

Mini
Moja Pierwsza Kolonia nad Morzem

1399 zł

5 - 9 lat
OW Bałtycki Relaks
Kąpiele i zabawy na plaży, park wodny, wędrówki.

#sporty wodne

sprawdź >

Leśna
Akademia – Kaszuby

2099 zł

5 - 9 lat
Pensjonat Kupperówka Kolano
Wędrówki, budowanie szałasów, kuchnia polowa.

#zwierzęta

sprawdź >

Moja
Pierwsza Kolonia nad Morzem - Wicie

1899 zł

5 - 9 lat
OW Diuna Wicie
Ciekawe wyprawy, zabawy na plaży i wizyta w papugarni.

#sporty wodne #zwierzęta

sprawdź >

Obóz Rodzinny to idealna propozycja dla rodziców, którzy chcieliby spędzić wakacje ze swoimi dziećmi, a jednocześnie móc swobodnie korzystać z uroków wakacji. To również doskonała okazja do tego, aby oswoić dziecko z samodzielnymi wyjazdami na obozy. Wiemy, jak trudne dla dziecka i rodziców może być pierwsze dłuższe rozstanie, dlatego na Obozie Rodzinnym proponujemy mnóstwo atrakcji i dla małych, i dla dużych. Każdego dnia rodzice mają także okazję wypocząć, podczas gdy ich dzieci są pod dobrą opieką naszych wychowawców i biorą udział w ulubionych zabawach i niezwykłych wyprawach.

Obozy maluszkowe. Dla naszych najmłodszych Uczestników (od 5. roku życia) mamy bogatą ofertę obozów odpowiadających na ich zainteresowania i potrzeby. Rozmaite lokalizacje pozwalają niemal każdemu z Państwa wybrać obóz niezbyt daleko od domu. Do wyboru są: Kolano (Kaszuby), Kluszkowce (Pieniny), Podlescie (Jura Krakowsko-Częstochowska) oraz Jastrzębia Góra. W każdym z tych miejsc starannie dobieramy obiekty, aby były nie tylko czyste i bezpieczne, ale też ich położenie pozwalało cieszyć się urokami okolicy. Opiekę nad dziećmi sprawuje doświadczona kadra, która rozumie dzieci i ich potrzeby, a także zna wszystkie najfajniejsze gry i zabawy oraz najpopularniejsze kreskówki.

MOJA PIERWSZA KOLONIA

Cykl Moje Pierwsze Kolonie stworzyliśmy z myślą o dzieciach, które pierwszy raz wyjeżdżają na samodzielne wakacje. To kolonie skonstruowane specjalnie pod potrzeby najmłodszych Uczestników. Proponujemy dzieciom dobrą zabawę, nowe przygody i towarzystwo rówieśników, a Państwa zapewniamy, że opiekę nad Uczestnikami sprawować będzie doświadczone grono opiekunów, które jest gwarancją bezpiecznego pobytu.

Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS to firma z 20-letnim doświadczeniem w organizacji obozów dla dzieci i młodzieży. Zdobyliśmy zaufanie tysięcy klientów, którzy co roku powierzają nam opiekę nad swoimi dziećmi. Naszą wiedzę i doświadczenie przekuwamy na bezpieczeństwo i dobrą zabawę Państwa dzieci, aby szerzyć ich zamiłowanie do pasji i przygody.

Czy to już czas na kolonię? Dzieci od około 5. roku życia zaczynają coraz bardziej interesować się światem, są spragnione nowych wrażeń i zadają mnóstwo pytań. Odkrywają także uroki zabawy w towarzystwie rówieśników, uczą się nawiązywania relacji i bycia w grupie. Chcą być doceniane i chwalone za swoje samodzielne dokonania i za nabycie każdej nowej umiejętności. Pobyt na kolonii nie tylko spełnia wszystkie te potrzeby, ale też pozwala dziecku pokonać strach przed dłuższym pobytem poza domem i pierwszy raz poczuć smak samodzielności.

Małe dzieci i ich potrzeby. Doskonale wiemy, że dzieci potrzebują pomocy nawet przy najprostszych codziennych czynnościach. Dlatego zwracamy uwagę, aby Uczestnicy byli ubrani stosownie do pogody, dbamy o ich najedzone brzuszki i pomagamy w myciu, ubieraniu czy pakowaniu na wycieczki. Jednocześnie staramy się, aby uczyły się niezbędnych nawyków w dbaniu o siebie i po obozie mogły pochwalić się sukcesami w tej dziedzinie. W pokojach Uczestnicy kwaterowani są według płci i wieku, co ułatwia zacieśnianie więzi. Zapewniamy także każdemu dziecku indywidualne podejście do jego potrzeb, oczekiwań i możliwości. Dlatego tak ważne dla nas są wszelkie wskazówki od Państwa umieszczane w karcie kolonijnej: jakie dziecko ma usposobienie, z czym może sobie nie radzić, co lubi, a czego nie, czy na coś choruje, czy ma jakieś alergie. Im więcej informacji otrzymamy, tym lepiej będziemy mogli zająć się Państwa pociechą. Jesteśmy przygotowani na trudne momenty: chwile tęsknoty za domem czy spadku nastroju. Nasza kadra doskonale wie, jak sobie radzić w takich sytuacjach: odwrócić uwagę, zająć zabawą, przytulić. Pozwalamy dzieciom odnaleźć plusy pobytu na obozie i cieszyć się nim tak, aby wróciło do domu szczęśliwe i pełne nowych, pozytywnych wrażeń.

Integracja z grupą. Od pierwszych chwil po przyjeździe obserwujemy dzieci i staramy się, aby stały się zgraną grupą. Specjalnie dobrane zabawy integracyjne pozwalają na szybkie zawarcie nowych znajomości, zapamiętanie imion kolegów i koleżanek, a także odnalezienie się w obozowej rzeczywistości.

Kontakt 24 h na dobę. Do Państwa dyspozycji podajemy przed wyjazdem numer telefonu do kierownika obozu, z którym możecie się Państwo kontaktować w dowolnej chwili, aby zapytać o samopoczucie dziecka czy jego postępy. Ponadto mogą Państwo również telefonować do naszego biura od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00: 58 303 18 78. W sezonie na czas dojazdów i powrotów jest także czynny całodobowy telefon alarmowy: 602 60 90 10.

Kadra obozowa. Na naszych obozach pracują wykwalifikowani, doświadczeni, odpowiedzialni i pełni ciepła ludzie: wychowawcy, instruktorzy, animatorzy i kierownicy. Wszyscy są dobierani niezwykle starannie, przechodzą wieloetapową rekrutację i różnorodne szkolenia. Są to pedagodzy, psychologowie, studenci – absolutnie oddani pracy z dziećmi, potrafiący nawiązać z nimi kontakt, przekazywać wiedzę, zmotywować do działania. Ponadto na każdym turnusie obecny jest w ośrodku lekarz obozowy, w każdej chwili gotów udzielić pomocy czy porady.

Zakwaterowanie Uczestników. Ulokowaliśmy Moje Pierwsze Kolonie w najpopularniejszych regionach całej Polski, aby dojazd nie był zbyt uciążliwy dla dziecka i aby nie miało ono poczucia zbyt dużej odległości od domu. Wszystkie obiekty są starannie dobierane, kilkakrotnie przez nas sprawdzane i monitorowane w ciągu całego roku. Duży nacisk kładziemy na zbilansowane, zdrowe, domowe i kolorowe posiłki. Każdy jadłospis jest szczegółowo omawiany, korzystamy też z najwyższej jakości produktów. Dla osób uczulonych na jakiekolwiek produkty żywieniowe przygotowujemy inne posiłki.

Program i przebieg obozu. Autorami programów naszych obozów są doświadczeni psychologowie, pedagodzy, metodycy, rodzice. Programy uwzględniają psychofizyczne potrzeby dzieci, a my dokładamy starań, aby nie zabrakło w nich czasu na zabawę, rozwijanie zainteresowań, naukę, aktywność i kształcenie zdolności interpersonalnych. Wszelki używany przez nas sprzęt jest sprawdzony i całkowicie bezpieczny. Staramy się pobudzać dziecięcą wyobraźnię, wyzwalać twórczą ekspresję i rozwijać zdolności manualne. Każdy dzień podzielony jest na 3 bloki zajęciowe: przedpołudniowy, popołudniowy i wieczorny. Dwa pierwsze przeznaczone są na różnego rodzaju zajęcia ruchowe: sportowe, przygodowe, wycieczki, zabawy na świeżym powietrzu itp. Wieczorne zajęcia to czas na odpoczynek i wyciszenie: seanse filmowe, czytanie bajek, snucie niesamowitych opowieści. Program obozu jest tak bogaty, że nasi Uczestnicy nie mają czasu na korzystanie z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, dlatego zalecamy zostawienie tego typu sprzętów w domu. Gwarantujemy, że nie będą do niczego potrzebne! Po obozie każdy rodzic otrzymuje pisemną opinię wychowawcy i lekarza o tym, jak wyglądał pobyt dziecka na obozie i ewentualnych interwencjach medycznych.

Fotorelacja. W trakcie turnusu codziennie o godz. 11.00 pojawia się na naszej stronie internetowej www.kompas.pl fotorelacja z poprzedniego dnia obozu. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco poczynań dzieci!

Dojazdy. Każdy dojazd odbywa się pod opieką naszej kadry. Dbając o bezpieczeństwo i wygodę dzieci wybieramy tylko sprawdzonych przewoźników, dbamy o dostateczną liczbę postojów na trasie i wybieramy najbezpieczniejszą drogę. Oczywiście istnieje również możliwość samodzielnego dowozu dziecka na miejsce obozu.

Jak ułatwić Dziecku wyjazd na kolonię? Bardzo ważne jest wypełnienie karty kolonijnej, której druk otrzymują Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację. Mogą tam umieścić Państwo wszelkie informacje na temat dziecka: choroby, uczulenia, zdolności, sprawy problematyczne, obawy. Kartę należy dostarczyć konwojentowi lub kierownikowi obozu, odwożąc dziecko na miejsce zbiórki. Ponadto przy każdym programie obozu umieszczamy także informację "Co zabrać", gdzie wymieniamy najbardziej przydatne rzeczy. Jeżeli istnieje taka możliwość, dużym ułatwieniem dla dzieci jest, kiedy mogą pojechać na pierwszą kolonię w towarzystwie rodzeństwa, kuzynostwa lub koleżanki czy kolegi. Proszę także pamiętać, aby zapakować dziecku ulubioną zabawkę, która pozwoli szybciej oswoić obce miejsce.

Zachęcamy do pobrania naszego informatora ABC dla Rodzica Kolonisty.