x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Mini Kolonia Małego Odkrywcy.jpg
Mini Kolonia Małego Odkrywcy.jpg

2099 zł

Mini Kolonia Małego Odkrywcy - Mazury

Wiek: 5-8

lokalizacja:
Agroturystyka Samsara

Propozycja dla dzieci lubiących eksperymentować, badać, budować i zgłębiać tajemnice otaczającego nas świata. Nigdy nie jest za wcześnie żeby zacząć zgłębiać tajemnice chemii molekularnej, zaawansowanej botaniki, laboratoriów chemiczno-fizycznych czy wyższej inżynierii. Zwłaszcza kiedy laboratorium może stać się nasza kuchnia, inżynieryjnym budulcem jest makaron, chemię odnajdujemy w przyprawach a botanikę zamykamy w słoiku po ogórkach! 

A to wszystko w miejscu absolutnie magicznym - pełnym ciepła i pozytywnej energii. Kameralna agroturystyka zatopiona w kwiatowym ogrodzie, pełna uroczych zakątków i przyjaznych zwierzątek z domową kuchnią i gospodarzami o wielkich sercach. Nasza doświadczona w pracy z maluszkami kadra zadba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie młodych obozowiczów a czas wypełniony po brzegi animacjami i atrakcjami nie pozwoli na smuteczki i tęsknotki. Zapraszamy na Mazury!

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
07/07/2024 - 13/07/2024 dostępne rezerwuj > 2099 zł 1799 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 1799 zł
14/07/2024 - 20/07/2024 dostępne rezerwuj > 2099 zł 1799 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 1799 zł
Program

Naszym celem jest nauka poprzez zabawę i zaproszenie dzieci do udziału we wspólnych doświadczeniach i kontrolowanych eksperymentach. Zajęcia będą prowadzone nie tylko w terenie, ale i w naszym obozowym laboratorium, gdzie do odkryć posłużą nam zarówno proste materiały, jak i przeróżne sprzęty i urządzenia. 

Strefa Ciekawskiego Urwisa

 • Kreatywny inżynier. Nie ma sytuacji bez wyjścia, a na wiele rzeczy można spojrzeć w nieoczekiwany sposób. Wspólnie wymyślimy i wykonamy proste wynalazki.
 • Bridge Construction. Zaprojektujemy i zbudujemy własne mosty, a następnie poddamy je rozmaitym testom wytrzymałościowym.
 • Mąka- królowa domowych eksperymentów, którą każdy z nas ma ją w domu, ale czy każdy próbował otrzymać ją sam? Mąka ziemniaczana, pszenna i kukurydziana, czym się różnią? Spędzimy wspólnie czas przy zabawie cieczą nienewtonowska, którą przygotujemy z uzyskanej z ziemniaków skrobi. 
 • Laboratorium. W laboratorium, podczas naszych eksperymentów, zobaczymy, jak samodzielnie zrobić wulkan, rakietę, burzę w słoiku i sztuczny śnieg. Poznamy zasady bezpieczeństwa w laboratorium.
 • Chemiczne kryształy. Każdy urwis marzy o stworzeniu kolorowych kryształów, dzieło każdego będzie miało niesamowity kolor i kształt. 
 • Mieszanina czy roztwór? Czym się różnią i jak wyglądają? Co się rozpuszcza w wodzie, co się z nią miesza? To będą zajęcia z szalonymi miksturami! Spróbujemy jak prawdziwi naukowcy opisać ich wygląd, właściwości i zbadać pH. Nie wiesz czym jest skala pH? Dowiesz się podczas tych zajęć.
 • Magnetyzm. Jak wygląda i działa magnes? Czy możemy zobaczyć jego działanie? Czy szkło lub drewno powstrzymuje działanie magnesu? Które przedmioty życia codziennego mają właściwości magnetyczne? Czy da się zobaczyć pole magnetyczne? Czy magnesy potrafią lewitować?
 • Sekrety wody. Tajemnica napięcia powierzchniowego i baniek mydlanych zostanie rozwiązana. Stworzymy domowymi sposobami kilka płynów do baniek i doświadczalnie przez zabawę sprawdzimy który jest najlepszy.  
 • Sztuka iluzjiWspólnie odkryjemy o co chodzi w obrazach 3D, co to są złudzenia optyczne, jak działa kalejdoskop i stworzymy kamerę otworkową.
 • AstronomiaNa nocnej obserwacji nieba poznamy konstelacje gwiazd, dowiemy się, co to są mgławice i droga mlecza, jak oblicza się lata świetlne i co to jest galaktyka oraz jak działa teleskop.
 • Botanika. Zaopatrzeni w szkła powiększające wybierzemy się na spacer po okolicy i spróbujemy wytropić ciekawe gatunki roślin- które po powrocie obejrzymy pod mikroskopem. Stworzymy również własny klaser roślin. Przygotowujemy własną miniszklarnię i poznamy zasadę jej działania.
 • Dom w lesiePokażemy, jak wybudować szałas, czym uszczelnić jego dach i zabezpieczyć przed wilgocią oraz wiatrem. Przy okazji zapoznamy się z budową gleby oraz nazwiemy warstwy lasu.

Kochamy zwierzaki!

 • mini zoo - stałe sąsiedztwo przyjaznych zwierzątek - konie, kucyki, muł, kozy, owce, króliki, kury i gołębie hodowlane - cała ta menażeria będzie towarzyszyła nam przez cały czas trwania naszej kolonii
 • dojenie kozy! - dla wszystkich chętnych będzie możliwość spróbowania tej ciekawej sztuki
 • stado kicających królików - idealne lekarstwo na tęsknotki
 • gospodarstwo - będziemy uczestniczyć w codziennym życiu gospodarstwa - czekają nas poranne i wieczorne  obrządki, dbanie o porządek w zagrodach, zbieranie jajek, pomaganie w ścieleniu i zabiegach pielęgnacyjnych
 • konie i kucyki - każdy chętny będzie mógł zasiąść na bezpiecznym kucyku i przejechać się na lonży
 • głaskanie, tulenie i czochranie - zwierzaki Samsary są niezwykle przyjazne i wprost kochają dzieci

A ponadto w programie

 • plażowanie i pluskanie w pobliskim  jeziorze
 • zabawy integracyjne
 • wieczór planszówkowo-kalamburowy
 • piknik na łonie natury
 • zajęcia plastyczne
 • pląsy i śpiewanki
 • wieczorne czytanie ulubionych bajek do snu
 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadem pierwszego dnia i kończy obiadem dnia ostatniego. 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

 • latarka ręczna z kompletem baterii,
 • bidon,
 • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.
 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie + podwieczorki, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dojazdu, diety specjalistycznej.

Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu.

Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.

*Gwarancja aklimatyzacji, może zostać dodana tylko do rezerwacji dla dzieci w wieku do 12 lat
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Agroturystyka Samsara

Agroturystyka Samsara jest niezwyle klimatycznym, kameralnym miejscem położonym z dala od zgiełku i ruchliwych ulic. Na ogromnym terenie znajduje się stajnia, wybiegi dla zwierząt ale przede wszystkim uroczy budynek w klimacie skandynawskim, z bogatym ogrodem i wieloma zakątkami gdzie można w ciszy i spokoju spędzić czas. Mamy do dyspozycji dużą salę rekreacyjną, boisko do siatkówki, kilka wiat i oczywiście las tuż za bramą. Na terenie obiektu swoj dom znalazły konie, kucyki, kozy, owieczki i barany. Znajdziemy też zagrodę królików, kury, hodowlę gołębi, kotki i przyjaznego psiaka. Obiekt prowadzony jest od lat przez właścicielkę, która ma pasję zarówno do zwierząt jak i dobrej, domowej kuchni. Kameralne pokoje 2-5 osobowe z łazienkami. Strona obiektu: https://samsara.mazury.pl/

Olsztyńska 3, 14-105 Łukta

Dojazd własny.

Łukta 0zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
 • ulubioną maskotkę-przytulankę
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), latarkę z zapasem baterii
 • własny bidon na wodę

Planowana liczba Uczestników na programie min. 6 osób, na obiekcie ok 25 osób.