x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
MINI Kolonia Miłośników Zwierząt.JPG
MINI Kolonia Miłośników Zwierząt.JPG

2099 zł

MINI Kolonia Miłośników Zwierząt - Mazury

Wiek: 5-8

lokalizacja:
Agroturystyka Samsara

Tego lata zapraszamy wszystkich młodych miłośników zwierząt do prawdziwie sielankowego miejsca, z dala od hałasów i ruchliwych ulic, pełnego kwiatów, zapachów i oczywiście ich - sierściowych i pierzastych przyjaciół. To właśnie tutaj zyskacie możliwość poznania od podszewki tajników wiejskiego życia i nauczycie  się co mówią zwierzęta nie tylko w wigilijną noc! Wybraliśmy najlepsze miejsce do odpoczynku na łonie natury, gdzie nauczymy się wiejskiego życia wśród przyrody i zwierząt. Odetchnij razem z nami zapachem lasu, nakarm konie, podbierz jajka kurom, zobacz jak budzą się króliki, wydój kozę i poznaj każde drzewo w okolicy. Zapraszamy na Mazury!

Promocja obowiązuje do 03.06.2024

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
07/07/2024 - 13/07/2024 dostępne rezerwuj > 2099 zł 1799 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 1799 zł
14/07/2024 - 20/07/2024 dostępne rezerwuj > 2099 zł 1799 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 1799 zł
Program
 • Mini Zoo. Ośrodek posiada mnóstwo zwierzaczków, które czekają tylko na czesanie, czyszczenie, mizianie i dokarmianie. Dzięki integracji ze zwierzętami dzieci będą mogły nauczyć się cierpliwości, empatii, ale też i języka zwierząt, podstaw ich pielęgnacji i żywienia.
 • Pierwsze obcowanie z końmi. Konie to jedne z najpiękniejszych zwierząt na Świecie, dDzięki nim nauczycie się podstaw jazdy na loży, dowiecie się jakiej pielęgnacji wymagają te zwierzęta oraz wielu innych ciekawostek! 
 • Od jajka do kury. Całkiem możliwe, że dzięki tej zabawie, w końcu odkryjemy co było pierwsze: kura, czy jajko? Dzieci będą mogły samodzielnie pozbierać jajka, nauczyć się ras kur, kaczek, czy gołębi. Poznają jak wygląda proces zbioru jaj i wylęgu przy okazji mogą podziwiać ptasie piękno w naturze.
 • Skąd się bierze mleko? Od teraz tajemnica powstawania mleka zostanie rozwiązana, co więcej, dzieci będą mogły samodzielnie się o tym przekonać, dzięki uprzejmości jednej z kóz! Kwintesencja wiejskiego życia to właśnie mleko, wszyscy dobrze też wiemy, że takie smakuje najlepiej!
 • Jak powstaje ser? Skoro mamy mleko - musi być i ser! Owocna praca nad dojeniem zaobfituje nie tylko w świeże mleko, ale też i ser. To niesamowita możliwość wzięcia udziału w doglądaniu procesu serotwórstwa.
 • Nauka anatomii zwierząt. Czym się różni od siebie osiołek i koń? Jak duże serce ma koń? Ile żołądków ma krowa? Na te jak i na inne pytania odpowiemy właśnie tutaj! Odrobina nauki wśród mazurskiego klimatu.
 • Leśne wycieczki. Zwykły spacer po okolicznych lasach i polanach może być również ekscytujący! To skarbnica wiedzy o roślinności, dzikich zwierzętach i odgłosach natury. Lornetki w dłonie, notesy i długopisy w ruch! Stworzycie własne dzienniczki znalezionych liści i innych darów natury. 
 • Domki dla ptaków. Razem z wychowawcami stworzycie unikalne domki dla ptaków od podstaw. Będziecie mogli je wykorzystać podczas wędrówek po pobliskich lasach lub zabrać ze sobą do domu, pamiętajcie tylko by umieścić je w dogodnym miejscu. 
 • Wyjście do Rezerwatu Przyrody Sosny Taborskiej. Obcowanie w naturze, wyciszenie się i poszerzenie wiedzy o drzewach, roślinności leśnej, owocach leśnych i zwierzętach dziko żyjących w danym obszarze

A ponadto w programie

 • plażowanie i pluskanie w pobliskim  jeziorze
 • zabawy integracyjne
 • wieczór planszówkowo-kalamburowy
 • piknik na łonie natury
 • pląsy i śpiewanki
 • wieczorne czytanie ulubionych bajek do snu
 • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadem pierwszego dnia i kończy obiadem dnia ostatniego. 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

 • latarka ręczna z kompletem baterii,
 • bidon,
 • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.
 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie + podwieczorek, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dojazdu, diety specjalistycznej.

Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu.

Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.

*Gwarancja aklimatyzacji, może zostać dodana tylko do rezerwacji dla dzieci w wieku do 12 lat
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Agroturystyka Samsara

Agroturystyka Samsara jest niezwyle klimatycznym, kameralnym miejscem położonym z dala od zgiełku i ruchliwych ulic. Na ogromnym terenie znajduje się stajnia, wybiegi dla zwierząt ale przede wszystkim uroczy budynek w klimacie skandynawskim, z bogatym ogrodem i wieloma zakątkami gdzie można w ciszy i spokoju spędzić czas. Mamy do dyspozycji dużą salę rekreacyjną, boisko do siatkówki, kilka wiat i oczywiście las tuż za bramą. Na terenie obiektu swoj dom znalazły konie, kucyki, kozy, owieczki i barany. Znajdziemy też zagrodę królików, kury, hodowlę gołębi, kotki i przyjaznego psiaka. Obiekt prowadzony jest od lat przez właścicielkę, która ma pasję zarówno do zwierząt jak i dobrej, domowej kuchni. Kameralne pokoje 2-5 osobowe z łazienkami. Strona obiektu: https://samsara.mazury.pl/

Olsztyńska 3, 14-105 Łukta

Dojazd własny.

Łukta 0zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
 • ulubioną maskotkę-przytulankę
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), latarkę z zapasem baterii
 • własny bidon na wodę

Planowana liczba Uczestników na programie min. 6 osób, na obiekcie ok 25 osób.