x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Obóz Windsurfingowy.jpg
Obóz Windsurfingowy.jpg

3799 zł

Obóz Windsurfingowy

Wiek: 13-18

lokalizacja:
Lazur Chłapowo

Witajcie, miłośnicy wiatru i wakacyjnego klimatu Półwyspu Helskiego! Wraz z profesjonalną i doświadczoną szkołą windsurfingu FunSurf zapraszamy Cię na fantastyczne szkolenie z dużą dozą zajawki. Program praktyczny realizowany będzie w bazie szkoły na kempingu Polaris w Chałupach. Gwarantujemy niesamowity klimat, opiekę doświadczonej kadry a wszystko to w najlepszym miejscu w Polsce do uprawiania windsurfingu.
Płycizny ciągnące się kilkaset metrów od brzegu, częste zachodnie wiatry i płaska woda to idealne warunki do nauki. Zanurz się w świat ekscytujących emocji i odkryj, jak wiatr może stać się Twoim najlepszym przyjacielem na wodzie. 
Windsurfing to więcej niż sport - to styl życia!

Obiekt przeznaczony wyłącznie dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
06/07/2024 - 17/07/2024 dostępne rezerwuj > 3799 zł
18/07/2024 - 29/07/2024 dostępne rezerwuj > 3799 zł
30/07/2024 - 10/08/2024 dostępne rezerwuj > 3799 zł
11/08/2024 - 22/08/2024 dostępne rezerwuj > 3799 zł
Program

Zajęcia odbywają się w renomowanej szkole Fun Surf w okolicach Chałup, gdzie dojeżdżać będziemy codziennie busem. Szkolenie windsurfingowe jest prowadzone przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z pasją, znakomicie przygotowanych pod względem psychologicznym, merytorycznym i technicznym, posiadających aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często dziesiątki tysięcy godzin szkoleniowych! Dajemy gwarancję na szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!

Windsurfing w teorii

 • Zapoznanie się ze sprzętem - rodzaje żagli, desek, masztów.  
 • Prawidłowe taklowanie pędnika
 • Zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa, nad którym czuwać będą doświadczeni i sprawdzeni instruktorzy z FunSurf (wszystkie wodne zajęcia obowiązkowo w kamizelkach i z zabezpieczeniem z brzegu – RIB)
 • Wiatr - co to znaczy, gdy wieje side-shore albo offshore i dlaczego hasło „25 węzłów” powoduje nagłe ożywienie wśród windsurferów
 • Fale - skąd właściwie się biorą i do czego są nam potrzebne

Windsurfing w praktyce 

 • 25 godzin zajęć z instruktorem - 20 godzin windsurfingu i 5 godzin surfing i SUP (zapewniamy sprzęt, czyli deski, żagle, pianki, trapezy i oczywiście sprzęt asekuracyjny)
 • Nauka od podstaw i sukcesywne wprowadzanie startów na plaży, wchodzenia w ślizg z wody, pływania na trapezie, a także wpinania się w strapy i zwroty przez rufę
 • Nauczymy się niezbędnej w tym sporcie elastyczności i konieczności dostosowania się do pogody

Atrakcje na spocie 

 • Skimmboard. Gdy zabraknie wiatru, nauczymy się operować deską przeznaczoną do ślizgów w wodzie
 • SUP - stand up paddle. Zajęcia praktyczne na deskach paddleboard, które pomogą nam zostać prawdziwym surferem 
 • Trickboard. Deski, które można używać na lądzie! Każdą chwilę wykorzystamy na szlifowaniu swoich umiejętności

A wiecie, co będziemy robić jak zabranie dla nas dobrego wiatru? 

​Oto nasza alternatywa:

 • Warsztaty surfingu. Jeśli Bałtyk dopisze– udacie ze swoimi instruktorami na zajęcia surfingu, by przekonać się, ile radości daje odjechanie choćby jednej małej fali!
 • Warsztaty z wingfoila. Będziecie mogli ocenić, jak blisko spokrewniony jest windsurfing z wingfoilem, by w przyszłości pomyśleć o nauce również tego sportu!

Motywacja

 • Minds Wide Open. Projekcja filmowa- zabierzemy Was we wspaniałą podróż, aby pokazać, jak wygląda życie zawodników, którzy jeżdżą po świecie w poszukiwaniu wiatru i fal
 • Red Bull Storm Chase. Ekstremalne warunki i niezwykłe umiejętności zawodników

Aktywna zajawka

 • Turnieje piłki plażowej 
 • Poranny fitness i jogging brzegiem morza 
 • Rozgrzewki sportowe przed zejściem na wodę 
 • Stretching po pływaniu 
 • Spacery o zachodzie słońca
 • Kąpiele i wygrzewanie się na gorącym piasku 

Ponadto w programie

 • Wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • Gry terenowe (podchody, Capture the Flag, InO)
 • Przebierana dyskoteka z motywem przewodnim
 • Team building - zadania integrujące grupę i budujące zaufanie w zespole
 • Chillowe wieczorki filmowe
 • Przebojowe karaoke 
 • Quizy, konkursy i planszówki 
 • DIY - tworzenie surferskich bransoletek i wisiorków
Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

 • latarka ręczna z kompletem baterii,
 • bidon,
 • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.
 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dojazdu,  dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).

Dopłaty: 

 • galeria najlepszych zdjęć - 39 zł
 • przygodowy pakiet obozowy - 150 zł
Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu.

Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.

*Gwarancja aklimatyzacji, może zostać dodana tylko do rezerwacji dla dzieci w wieku do 12 lat
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Lazur Chłapowo

Pensjonat Lazur w Chłapowie. Kameralny i przytulny pensjonat w całości przeznaczony dla naszej grupy. Domowe, pyszne posiłki przyrządzane przez samą właścicielkę obiektu. Duży ogrodzony, zielony terenu wokół obiektu, plac zabaw, boisko do siatkówki, miejsca na ognisko i altana ogrodowa z grillem. W budynku mieści się także duża świetlica. Pokoje 3-,4-,5-osobowe z łazienkami. Do plaży 20 minut spacerkiem przez malowniczy Wąwóz Chłapowski.

https://lazurchlapowo.pl/

Chłapowo
ul. Górnicza 23-25
84-120 Władysławowo

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem

Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 350 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Chłapowo 0zł Częstochowa 268zł
Gdańsk 138zł Katowice 288zł
Koszalin 350zł Kraków 288zł
Leszno 350zł Łódź 268zł
Ostróda 350zł Poznań 268zł
Słupsk 350zł Szczecin 350zł
Toruń 218zł Warszawa 288zł
Wrocław 288zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), latarkę z zapasem baterii
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z wysokim filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • własny bidon na wodę

Planowana liczba Uczestników na programie min. 6 osób, na obiekcie ok 40 osób.