x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Pierwsze Kroki z Żeglarstwem.jpg
Pierwsze Kroki z Żeglarstwem.jpg

3299 zł

Pierwsze kroki z żeglarstwem

Wiek: 7-12

lokalizacja:
Ośrodek Perkoz

Żeglarska przygoda rozpoczyna się właśnie w krainie jezior- na Mazurach!

Obóz przeznaczony dla dzieci, które chcą rozpocząć swoją historię z żeglarstwem. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia, ani umiejętności pływania. Będziemy poznawać żeglarstwo pływając na jachtach typu Omega w załogach kilku osobowych z instruktorami oraz samodzielnie na jachtach Optimist. Są to łódki wyjątkowo bezpieczne i dające przede wszystkim możliwość spróbowania samodzielnej żeglugi, dlatego od wielu lat są przebojem wśród najmłodszych.

Uczestnicy zawsze przebywają na wodzie w kamizelkach asekuracyjnych, z pełną obstawą instruktorów. Pozwala to bezpiecznie i komfortowo nabywać nowe żeglarskie umiejętności. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji oraz wakacyjnego szaleństwa. Szykujemy dla was paintball, łucznictwo, kajaki i wiele więcej. Widzimy się na Mazurach!

Wszystkie zajęcia prowadzimy na naszej własnej flocie jachtów Optimist, Omega i motorówkach asekuracyjnych.

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
06/07/2024 - 17/07/2024 Brak miejsc 3299 zł
18/07/2024 - 29/07/2024 dostępne rezerwuj > 3299 zł 2999 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 2999 zł
30/07/2024 - 10/08/2024 dostępne rezerwuj > 3299 zł 2999 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 2999 zł
Program

Uczestnicy zawsze przebywają na wodzie w kamizelkach asekuracyjnych przy pełnej obstawie instruktorów znajdujących się razem z dziećmi na jachtach typu omega i na motorówkach asekuracyjnych. Każdy Uczestnik spędzi około 20 godzin żeglując. Zaznaczamy, że w przypadku nieodpowiednich warunków (np. zbyt mocny lub za słaby wiatr) ta liczba może się zmienić. Decyzję każdorazowo podejmuje instruktor.

W tym roku nasze obozy wodne i żeglarskie ponownie realizujemy na Mazurach nad jeziorem Pluszne Wielkie, nad którym malowniczo położony jest teren ośrodka, a wody jeziora zakwalifikowane są do I (najwyższej) klasy czystości (objęte dodatkowo strefą ciszy). Osłonięte przed falami i gwałtownymi szkwałami Jezioro Pluszne Wielkie stwarza idealne warunki do bezpiecznego zapoznania się z żeglarstwem.

Bezpieczeństwo– przykładamy dużą wagę do tego, by nasi Uczestnicy na wodzie czuli się bezpiecznie, nie bali się wody, wywrotek czy wiatru. Dlatego uczestnicy nauczą się bezpiecznego poruszania się po jachcie, jak się zachowywać w sytuacjach nietypowych, podczas szkwału, a także co zrobić gdy jacht się przewróci i jak tego unikać. Nie będzie to jedynie wiedza teoretyczna. Dzieci pod okiem Instruktora będą specjalnie „robić grzybki”, by przekonać się na własnej skórze, że takie sytuacje się zdarzają i są bezpieczne.

Zaczynamy od teorii

 • nauka taklowania- jak przygotować swój jacht do wyjścia na wodę
 • teoria żeglarska- czym jest linia wiatru, jak ostrzyć i odpadać
 • budowa jachtu i przepisy żeglarskie
 • nauka bezpiecznego poruszania się po jachcie
 • co zrobić, gdy Optimist się przewróci i jak tego uniknąć- reagowanie w trudnych sytuacjach

Zajęcia na wodzie

 • żeglowanie na jachtach Omega– w załodze z instruktorem– sternikiem będziemy się oswajać z przechyłami, nowymi nazwami i kierunkami wiatru
 • praca w załodze– każdy będzie mógł spróbować innych zadań na jachcie – wybieranie szotów foka, praca grotem, balastowanie, czy samodzielne sterowanie.
 • nauka manewrów– będziemy się uczyć praktycznie jak zrobić zwrot na wiatr i z wiatrem, jak podejść do kei, jak bezpiecznie zacumować, wszystko pod okiem instruktorów
 • żeglowanie na jachtach klasy Optimist- ćwiczenie samodzielne różnych manewrów na wodzie, najpierw na zamkniętej przestrzeni przy brzegu.
 • samodzielne prowadzenie jachtu- po ocenie postępów przez instruktorów, Uczestnicy stają się samodzielnymi żeglarzami i będą sami wypływać na jezioro na jachtach Optimist

Supy, kajaki, tratwy i zabawy wodne

 • supy– będziemy się uczyć stania i pływania na deskach SUP
 • kajaki- wycieczka po Jeziorze Pluszne Wielkie
 • tratwy- samodzielna budowa zakończona wyścigiem
 • pontony- zawody na przepłynięcie określonej odległości w jak najkrótszym czasie
 • zabawy wodne, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania

Paintball, Archery Tag i Survival!

 • paintball pneumatyczny- rozgrywka pomiędzy Uczestnikami. Podczas zajęć zapewniamy specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (100 sztuk na Uczestnika).
 • łuki Archery Tag-to gra zespołowa, gdzie uczestnicy strzelając z łuków i chroniąc się za przeszkodami terenowymi próbują pokonać przeciwną drużynę. Oczywiście strzały są zakończone miękkimi i bezpiecznymi gąbkami, a uczestnicy są wyposażeni w maski.
 • survival - poznamy tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i praktyce.

Z życia żeglarza

 • meteorologia- przewidywanie pogody.
 • terenoznawstwo i orienteering- sztuka orientacji w terenie.
 • team building- budowanie zespołu.
 • szanty i historie żeglarskie- nauczymy się śpiewania szant i przyśpiewek żeglarskich. 
 • zajęcia z pierwszej pomocy- jak postępować podczas wypadków i jak wezwać pomoc.

Ponadto w programie:

 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • leśne podchody
 • dyskoteka przebierana w klimacie Pirackim
 • zawody sportowe
 • gry terenowe
 • beztroskie plażowanie
Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną. 

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

100 kulek - Mazury 35zł

Dodatkowe 100 kulek paintballowych poza kulkami zawartymi w programie

​Park Linowy Hardcore 120zł

Park Linowy Hardcore znajduje się w Olsztyńskim Lesie Miejskim i bije kilka dumnych rekordów – najdłuższy w Polsce most kładkowy o niebagatelnej długości 110 metrów, najdłuższy w Polsce most dwulinowy (aż 125 metrów) oraz dwie tyrolki o łącznej długości 250 metrów, zamocowane na wysokości maksymalnej 22 metry! Nie można pominąć największej atrakcji, którą jest skok wahadłowy. Kto wychylał się znad krawędzi dachu 4. piętrowego budynku, ten wie, ile emocji może dać skok z takiej właśnie wysokości. Gwarantujemy prawdziwe emocje i piękne widoki. 

*Zastrzegamy sobie prawo do odwołania dopłaty gdy nie uzbiera się minimalna liczba osób niezbędna do jej organizacji. 

 
Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

 • latarka ręczna z kompletem baterii,
 • bidon,
 • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.
 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, ratownika WOPR, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy. 

Dojazdu,  dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).

Dopłaty: 

 • Park Linowy Hardcore- 120 zł
 • 100 dodatkowych kulek
  paintballowych- 35 zł
 • galeria najlepszych zdjęć- 39 zł
 • przygodowy pakiet obozowy- 150 zł

 

Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu.

Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.

*Gwarancja aklimatyzacji, może zostać dodana tylko do rezerwacji dla dzieci w wieku do 12 lat
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Ośrodek Perkoz

Ośrodek Perkoz położony na Pojezierzu Olsztyńskim nad malowniczym jeziorem Pluszne Wielkie. Na miejscu doskonałe warunki dla miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów sportów wodnych. Do dyspozycji Uczestników sale warsztatowe, kąpielisko z pomostem, przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego, miejsca ogniskowe, przestrzeń sportowa, park linowy oraz tyrolka. Zakwaterowanie w pokojach 3-,4-,5- i 6-osobowych. Ośrodek po generalnym remoncie w 2022 r.

Strona obiektu https://perkoz.zhp.pl/

Waszeta 1, 11-015 Olsztynek

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem

Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 350 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Częstochowa 258zł Gdańsk 168zł
Katowice 268zł Kraków 268zł
Leszno 350zł Łódź 258zł
Olsztynek 0zł Poznań 258zł
Szczecin 350zł Toruń 228zł
Warszawa 268zł Wrocław 268zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, klapki, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • własny bidon na wodę
 • przebranie na dyskotekę w klimacie pirackim!

Planowana liczba Uczestników na programie min. 6 osób, na obiekcie ok 60 osób.