x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Obóz Kreatywnego Pisania.jpg
Obóz Kreatywnego Pisania.jpg

3699 zł

Strefa Kreatywnego Pisania z Bartłomiejem Sztobrynem

Wiek: 14-19

lokalizacja:
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ONDRASZEK

Zapraszamy na zupełnie nowy obóz poświęcony sztuce kreatywnego pisania!
Swoim warsztatem, doświadczeniem i pomysłami podzieli się z Wami pisarz - Bartłomiej Sztobryn, który od wielu lat z powodzeniem rozbudza pasję do kreatywnego pisania wśród młodzieży i dorosłych podczas autorskich zajęć, kursów online, targach książek oraz konwentów dla miłośników fantastyki. Jeśli lubisz pisać, masz ochotę rozwijać swój warsztat literacki i chcesz spędzić wakacje w gronie ludzi, dla których wyobraźnia i słowa to cały świat, koniecznie dołącz do nas latem!

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
30/07/2024 - 10/08/2024 dostępne rezerwuj > 3699 zł
Program

Bartłomiej Sztobryn- pisarz z zawodu i z zamiłowania. Szef i założyciel Wydawnictwa K2A. Z wykształcenia filozof. Autor głośnej powieści „Zwiastunka” będącej mariażem fantastyki z thrillerem psychologicznym, cyberpunkowej powieści dziejącej się w Polsce pt. „Minerva 2049”, “Nie-Poradnika Pasjonaty” pełnego nie tylko porad dotyczących uprawiania pasji (nie tylko pisarskiej) ale też iście stand-upowego humoru oraz scenarzysta komiksowy, w tym komiksu „Dzikuski”.
Laureat wielu konkursów literackich. Gdy akurat nie pisze, zajmuje się edukacją i mentoringiem z dziedzin pisania kreatywnego na swoich kanałach TikTok oraz YouTube.

Więcej o Prowadzącym:
www.tiktok.com/@bartlomiej.sztobryn
 

Warsztat Kreatywnego Pisania 

 • Indywidualne konsultacje. W pierwszy dzień obozu każdy Uczestnik otrzyma do uzupełnienia specjalny kwestionariusz, który następnie zostanie omówiony z Prowadzącym podczas indywidualnej konsultacji.
  Taka konsultacja 1:1 ma posłużyć skupieniu się na tym, co najważniejsze, by zacząć lub doskonalić warsztat kreatywnego pisania.
 • Pisanie kreatywne– pisanie opowiadań i powieści. W programie tworzenie postaci, tworzenie światów, schematy fabularne, pisanie żywych dialogów oraz opisów.
 • Podstawy pisania scenariuszy komiksowych. Ustawianie prawidłowego formatu scenariusza komiksowego, rozpisywanie scenariusza na kadry, opisywanie scen tak, by można je było później narysować, różnice i podobieństwa z innymi rodzajami pisania.
 • "Polski język, trudny język". Blok zajęć poświęcony najczęściej popełnianym błędom językowym, gramatycznym, frazeologicznym. Będzie i zabawnie, i interesująco!
 • Podstawy pisania scenariuszy filmowych. Ustawianie prawidłowego formatu scenariusza komiksowego, rozpisywanie scenariusza na sceny wraz z technicznymi określnikami, opisywanie scen tak, by ekipa filmowa była w stanie je zrealizować.
 • Pisanie kabaretów i dowcipów. Jak napisać dowcip, by był śmieszny? Poznaj rodzaje komedii, dowiedz się, jaka jest różnica między onelinerem a dowcipem z punchlinem oraz jak pisać tekst pod występ typu stand-up.
 • Poezją, piosenką albo rapsem- czyli blok poświęcony podstawom tworzenia tekstów piosenek, wierszy oraz tekstów raperskich. Coś dla tych, którzy chcą wiedzieć co zrobić, żeby rymy bujały, a emocje wybrzmiewały nie tylko z muzyki ale i ze słów.

Strefa Kreatywnego Pisarza

 • W poszukiwaniu inspiracji. W ramach pobudzenia kreatywności proponujemy przeróżne gry skojarzeniowe, wycieczki "researchowe" i twórcze zadania, które dostarczą nam nie tylko inspiracji do pisania, ale też rozwiną wyobraźnię, a nawet pomogą w walce z twórczymi blokadami. 
 • Dyskusyjny Klub Miłośników Książki na naszym obozie aktywny będzie codziennie! Zapraszamy Uczestników do prezentowania swoich ulubionych książek i do dyskusji o wybranych pozycjach, które każdy miłośnik czytania (i pisania!) znać powinien.
 • Wieczór autorski. Zaprosimy Was do zaprezentowania swojej twórczości podczas specjalnie zaaranżowanego na tę okazję wieczorku. Zadbamy o specjalną oprawę wizualną, atmosferę, a nawet poczęstunek. Przygotowując owe wydarzenie porozmawiamy również o prawach autorskich, technice czytania prozy i podawania tekstu ze sceny oraz istocie organizowania spotkań autorskich z pisarzami.
 • W świecie pisarza. Kilka słów o rynku wydawniczym w Polsce, najważniejszych konkursach i laureatach nagród literackich, kreatywnym pisaniu w obliczu sztucznej inteligencji, a także najnowszych trendach i zawodach, w których świetnie się sprawdzą kreatywni pisarze.

Letnia Strefa Chillu i Zabawy:

Teraz góry! Wakacje w Beskidach to świetna okazja, by zbliżyć się do przyrody podczas wędrówek górskimi szlakami, w upalne dni złapać oddech w lesie, poznać niezwykłe gatunki roślin, przytulić się do drzewa, schłodzić w górskim potoku...
Będzie okazja wspólnie wybrać się na Czantorię Wielką, nazywaną również baśniową górą. Tam- podziwiając piękne widoki- zorganizujemy również plener artystyczny i sielankowy piknik na górskiej polanie.

Zielona strefa. Nasz ośrodek położony jest wysoko na zboczu góry i posiada 2 hektary terenu rekreacyjnego, który będzie do wyłącznej dyspozycji naszych uczestników. Do dyspozycji mamy ławeczki i leżaki, altankę grillową, miejsce na ognisko, boisko sportowe i przestrzeń na organizację zajęć plenerowych. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji gier terenowych, zabaw na świeżym powietrzu, a także imprez, wystaw i kina pod chmurką.

Wieczorne animacje. Prócz warsztatów artystycznych i przeróżnych działań twórczych znajdziemy oczywiście czas na świetną zabawę w gronie rówieśników. W naszych propozycjach team building, talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska z kiełbaskami, turnieje sportowe, quizy oraz konkursy.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas uroczystego finału, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy i reportaże, prezentacje multimedialne, wernisaż, wystawy prac plastycznych i fotograficznych, recitale, koncerty, spektakl, show taneczne, etiudy oraz poczęstunek. 

Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki– nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie.

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Energylandia 190zł

Energylandia – całodzienny wyjazd do parku rozrywki w miejscowości Zator. Kilkadziesiąt atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, podzielonych na 4 strefy: Bajkolandia, Strefa familijna, Strefa ekstremalna, Water Park. Ponadto warsztaty edukacyjne i artystyczne, pokazy pirotechniczne oraz inne niesamowite atrakcje.

*Zastrzegamy sobie prawo do odwołania dopłaty gdy nie uzbiera się minimalna liczba osób niezbędna do jej organizacji. 

Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

 • latarka ręczna z kompletem baterii,
 • bidon,
 • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.
 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dojazdu, dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).

Dopłaty:

 • Energylandia -190zł
 • galeria najlepszych zdjęć - 39 zł
 • przygodowy pakiet obozowy - 150 zł
Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu.

Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.

*Gwarancja aklimatyzacji, może zostać dodana tylko do rezerwacji dla dzieci w wieku do 12 lat
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ONDRASZEK

Obiekt hotelowy znajduje się w Ustroniu - górskiej miejscowości uzdrowiskowej, w samym sercu Beskidu Śląskiego. Położony jest na stromym zboczu góry, z którego okien rozlega się malowniczy widok na słynną Czantorię Wielką. Obiekt posiada 2 ha terenu zielonego z
miejscami przeznaczonymi do rekreacji, boiskiem sportowym, altanką grillową i kręgiem ogniskowym, ławeczkami, leżakami - z dala od turystycznego zgiełku.  W obiekcie znajduje kompleks sal warsztatowych i pracowni artystycznych, stylowa jadalnia, całodobowa recepcja, ogólnodostępne Wi-Fi, bezpłatny parking. Zakwaterowanie w klasycznych pokojach 2, 3- i 4-osobowych z łazienkami oraz balkonem z widokiem na góry.

Strona internetowa ośrodka:  https://ondraszek.pl/
 

ul. Stroma 7
Ustroń k/Wisły
43-450
tel. 33 854 35 80

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem

Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 350 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Częstochowa 158zł Gdańsk 288zł
Katowice 158zł Kielce 350zł
Kraków 158zł Leszno 350zł
Łódź 228zł Opole 350zł
Poznań 268zł Szczecin 350zł
Toruń 268zł Ustroń 0zł
Warszawa 288zł Wrocław 258zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • ważną przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • notatnik i długopis, ulubioną książkę, o której opowiesz grupie
 • własny bidon na wodę