Bartłomiej Sztobryn- pisarz z zawodu i z zamiłowania. Szef i założyciel Wydawnictwa K2A. Z wykształcenia filozof. Autor głośnej powieści „Zwiastunka” będącej mariażem fantastyki z thrillerem psychologicznym, cyberpunkowej powieści dziejącej się w Polsce pt. „Minerva 2049”, “Nie-Poradnika Pasjonaty” pełnego nie tylko porad dotyczących uprawiania pasji (nie tylko pisarskiej) ale też iście stand-upowego humoru oraz scenarzysta komiksowy, w tym komiksu „Dzikuski”.
Laureat wielu konkursów literackich. Gdy akurat nie pisze, zajmuje się edukacją i mentoringiem z dziedzin pisania kreatywnego na swoich kanałach TikTok oraz YouTube.
Więcej o Prowadzącym:
www.tiktok.com/@bartlomiej.sztobryn
Warsztat Kreatywnego Pisania
- Indywidualne konsultacje. W pierwszy dzień obozu każdy Uczestnik otrzyma do uzupełnienia specjalny kwestionariusz, który następnie zostanie omówiony z Prowadzącym podczas indywidualnej konsultacji.
Taka konsultacja 1:1 ma posłużyć skupieniu się na tym, co najważniejsze, by zacząć lub doskonalić warsztat kreatywnego pisania.
- Pisanie kreatywne– pisanie opowiadań i powieści. W programie tworzenie postaci, tworzenie światów, schematy fabularne, pisanie żywych dialogów oraz opisów.
- Podstawy pisania scenariuszy komiksowych. Ustawianie prawidłowego formatu scenariusza komiksowego, rozpisywanie scenariusza na kadry, opisywanie scen tak, by można je było później narysować, różnice i podobieństwa z innymi rodzajami pisania.
- "Polski język, trudny język". Blok zajęć poświęcony najczęściej popełnianym błędom językowym, gramatycznym, frazeologicznym. Będzie i zabawnie, i interesująco!
- Podstawy pisania scenariuszy filmowych. Ustawianie prawidłowego formatu scenariusza komiksowego, rozpisywanie scenariusza na sceny wraz z technicznymi określnikami, opisywanie scen tak, by ekipa filmowa była w stanie je zrealizować.
- Pisanie kabaretów i dowcipów. Jak napisać dowcip, by był śmieszny? Poznaj rodzaje komedii, dowiedz się, jaka jest różnica między onelinerem a dowcipem z punchlinem oraz jak pisać tekst pod występ typu stand-up.
- Poezją, piosenką albo rapsem- czyli blok poświęcony podstawom tworzenia tekstów piosenek, wierszy oraz tekstów raperskich. Coś dla tych, którzy chcą wiedzieć co zrobić, żeby rymy bujały, a emocje wybrzmiewały nie tylko z muzyki ale i ze słów.
Strefa Kreatywnego Pisarza
- W poszukiwaniu inspiracji. W ramach pobudzenia kreatywności proponujemy przeróżne gry skojarzeniowe, wycieczki "researchowe" i twórcze zadania, które dostarczą nam nie tylko inspiracji do pisania, ale też rozwiną wyobraźnię, a nawet pomogą w walce z twórczymi blokadami.
- Dyskusyjny Klub Miłośników Książki na naszym obozie aktywny będzie codziennie! Zapraszamy Uczestników do prezentowania swoich ulubionych książek i do dyskusji o wybranych pozycjach, które każdy miłośnik czytania (i pisania!) znać powinien.
- Wieczór autorski. Zaprosimy Was do zaprezentowania swojej twórczości podczas specjalnie zaaranżowanego na tę okazję wieczorku. Zadbamy o specjalną oprawę wizualną, atmosferę, a nawet poczęstunek. Przygotowując owe wydarzenie porozmawiamy również o prawach autorskich, technice czytania prozy i podawania tekstu ze sceny oraz istocie organizowania spotkań autorskich z pisarzami.
- W świecie pisarza. Kilka słów o rynku wydawniczym w Polsce, najważniejszych konkursach i laureatach nagród literackich, kreatywnym pisaniu w obliczu sztucznej inteligencji, a także najnowszych trendach i zawodach, w których świetnie się sprawdzą kreatywni pisarze.
Letnia Strefa Chillu i Zabawy:
Teraz góry! Wakacje w Beskidach to świetna okazja, by zbliżyć się do przyrody podczas wędrówek górskimi szlakami, w upalne dni złapać oddech w lesie, poznać niezwykłe gatunki roślin, przytulić się do drzewa, schłodzić w górskim potoku...
Będzie okazja wspólnie wybrać się na Czantorię Wielką, nazywaną również baśniową górą. Tam- podziwiając piękne widoki- zorganizujemy również plener artystyczny i sielankowy piknik na górskiej polanie.
Zielona strefa. Nasz ośrodek położony jest wysoko na zboczu góry i posiada 2 hektary terenu rekreacyjnego, który będzie do wyłącznej dyspozycji naszych uczestników. Do dyspozycji mamy ławeczki i leżaki, altankę grillową, miejsce na ognisko, boisko sportowe i przestrzeń na organizację zajęć plenerowych. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji gier terenowych, zabaw na świeżym powietrzu, a także imprez, wystaw i kina pod chmurką.
Wieczorne animacje. Prócz warsztatów artystycznych i przeróżnych działań twórczych znajdziemy oczywiście czas na świetną zabawę w gronie rówieśników. W naszych propozycjach team building, talent show, przebojowe karaoke, dyskoteki przebierane, muzyczne ogniska z kiełbaskami, turnieje sportowe, quizy oraz konkursy.
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas uroczystego finału, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy i reportaże, prezentacje multimedialne, wernisaż, wystawy prac plastycznych i fotograficznych, recitale, koncerty, spektakl, show taneczne, etiudy oraz poczęstunek.
Nagrody. Podczas gali finałowej kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki– nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie.
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.