x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Warsztaty Kreatywnego Pisania_wyjazd 18+.jpg
Warsztaty Kreatywnego Pisania_wyjazd 18+.jpg

1999 zł

Warsztaty Kreatywnego Pisania z Bartłomiejem Sztobrynem - wyjazd 18+

Wiek: 18-99

lokalizacja:
Przystanek Drzewina

Zapraszamy na letnie warsztaty dla osób dorosłych (należy mieć ukończone 18 lat), poświęcone sztuce kreatywnego pisania. Swoimi umiejętnościami, doświadczeniem i pomysłami podzieli się z Wami pisarz - Bartłomiej Sztobryn, który od wielu lat z powodzeniem rozbudza pasję do kreatywnego pisania wśród młodzieży i dorosłych podczas autorskich zajęć, kursów online, targach książek oraz konwentów dla miłośników fantastyki.

Jeśli lubisz pisać, masz ochotę rozwijać swój warsztat literacki i chcesz spędzić wartościowy czas w gronie ludzi, dla których wyobraźnia i słowa to cały świat, koniecznie wybierz się z nami na ten wyjazd!

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
25/08/2024 - 31/08/2024 dostępne rezerwuj > 1999 zł
Program

Bartłomiej Sztobryn - pisarz z zawodu i z zamiłowania. Szef i założyciel Wydawnictwa K2A. Z wykształcenia filozof. Autor głośnej powieści „Zwiastunka” będącej mariażem fantastyki z thrillerem psychologicznym, cyberpunkowej powieści dziejącej się w Polsce pt. „Minerva 2049”, “Nie-Poradnika Pasjonaty” pełnego nie tylko porad dotyczących uprawiania pasji (nie tylko pisarskiej) ale też iście stand-upowego humoru oraz scenarzysta komiksowy, w tym komiksu „Dzikuski”.
Laureat wielu konkursów literackich. Gdy akurat nie pisze, zajmuje się edukacją i mentoringiem z dziedzin pisania kreatywnego na swoich kanałach TikTok oraz YouTube.

Więcej o Prowadzącym:
www.tiktok.com/@bartlomiej.sztobryn
 

Warsztat Kreatywnego Pisania 

 • Przedobozowy kwestionariusz. Przed wyjazdem każdy Uczestnik otrzyma do uzupełnienia specjalny kwestionariusz. Pierwsze spotkanie na miejscu będzie omówieniem treści zawartych w kwestionariuszach, co pozwoli od początku zgłębić zainteresowania i obszary wymagające atencji naszych Uczestników. 
 • Pisanie kreatywne – od pomysłu do realizacji. W programie tworzenie postaci, tworzenie światów, schematy fabularne, pisanie żywych dialogów oraz opisów. Polecajki dobrych źródeł do późniejszego rozwoju.
 • Podstawy pisania do różnych mediów. Różnice między opowiadaniami, powieściami, wierszami, tekstami piosenek i rapu oraz scenariuszami komiksowym, a filmowym. Ustawianie prawidłowego formatu scenariusza, rozpisywanie scenariusza na kadry, opisywanie scen tak, by można je było później narysować lub sfilmować, różnice i podobieństwa z innymi rodzajami pisania. Jak napisać dowcip, by był śmieszny? Poznaj rodzaje komedii, dowiedz się, jaka jest różnica między onelineremm, a dowcipem z punchlinem oraz jak pisać tekst pod występ typu stand-up. Jak zrozumieć, że wszystko to jest opowieścią! Na koniec polecajki dobrych źródeł do późniejszego rozwoju.
 • Techniki organizacji, koncentracyjne i walki z blokadą twórczą. Bieżączka potrafi dać się we znaki. Jak sobie radzić w taki sposób by mimo najbardziej przytłaczającego dnia chciało się tworzyć? Jakie są techniki walki z blokadami twórczymi? Co pomaga na pisarską handrę! Bartek przedstawi poznane oraz własne techniki pomagające mu pisać CODZIENNIE!

Strefa Kreatywnego Pisarza

 • W poszukiwaniu inspiracji. W ramach pobudzenia kreatywności proponujemy przeróżne gry skojarzeniowe, wycieczki "researchowe" i twórcze zadania.
 • Dyskusyjny Klub Miłośników Książki na naszym wyjeździe aktywny będzie codziennie! Zapraszamy Uczestników do prezentowania swoich ulubionych książek i do dyskusji o wybranych pozycjach, które każdy miłośnik czytania (i pisania!) znać powinien.
 • Wieczór Autorski. Zaprosimy Was do zaprezentowania swojej twórczości podczas specjalnie zaaranżowanego na tę okazję wieczorku. Zadbamy o specjalną oprawę wizualną, atmosferę, a nawet poczęstunek. Przygotowując owe wydarzenie porozmawiamy również o prawach autorskich, technice czytania prozy i podawania tekstu ze sceny oraz istocie organizowania spotkań autorskich z pisarzami.
 • W świecie pisarza. Kilka słów o rynku wydawniczym w Polsce, najważniejszych konkursach i laureatach nagród literackich, kreatywnym pisaniu w obliczu sztucznej inteligencji, a także najnowszych trendach i zawodach, w których świetnie się sprawdzą kreatywni pisarze.

 Strefa Chillu

 • wieczorne ognisko z kiełbaskami pod gwiazdami lub w lapońskim szałasie kota
 • spontaniczne zajęcia sportowe (mamy na miejscu trawiaste boisko do piłki nożnej i siatkówki!)
 • leśna gra terenowa z wątkiem fabularnym
 • literacki piknik na łonie natury w sąsiedztwie uroczych alpak
Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Wyjazd zaczyna się w niedzielę ciepłą kolacją, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. 

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę rezydenta, instruktora-mentora, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dojazdu, diety specjalistycznej.

Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu.

Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.

*Gwarancja aklimatyzacji, może zostać dodana tylko do rezerwacji dla dzieci w wieku do 12 lat
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala na zajęcia, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty,  boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

e-mail: przystanek@przystanekdrzewina.pl

Dojazd własny.

Drzewina 0zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • obuwie sportowe, mały plecak, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • notatnik i długopis, ulubioną książkę, o której opowiesz innym
 • własny bidon na wodę