ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
MINI Moja Pierwsza Kolonia nad Morzem.JPG
MINI Moja Pierwsza Kolonia nad Morzem.JPG

Błękitna Szkoła nad morzem 5 dni Poddąbie

Wiek: 6-17

lokalizacja:
OW Lazur - morze

Zielona Szkoła z dala od zgiełku, w bogatym w infrastrukturę rekreacyjną obiekcie, 400 metrów od plaży. 

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
45-100 689 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 749 PLN 3 Zapytaj
.
25-34 799 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Przyjazd  i zakwaterowanie

Obiad

Nadmorski Team Building -
 szkolenie outdoor przeprowadzone będzie w warunkach całkowicie nowych dla uczestników, nie będą więc w stanie realizować zadań w oparciu o swoją dotychczasową wiedzę i rutynowe działania. To pozwoli zdystansować się od codzienności, stereotypowego myślenia, a przede wszystkim pobudzi kreatywność grupy. Zadania do wykonania będa na pobliskiej plaży i możecie się spodziewać zadań związanych z morzem!

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Wyzwanie Neptuna - czyli wszystko co oferuje woda, plaża, mnóstwo piasku i nasze głowy pełne pomysłów! Na kąpiele może jeszcze nie przyszła pora, ale na moczenie nóg i konkursy plażowe jak najbardziej! Czeka na nas mnóstwo emocji podczas specjalnego turnieju Neptun Challenge!

Turniej siatkówki plażowej - wielka piłka dmuchana, woreczek z grochem, a może balon wypełniony wodą? W taką siatkówkę jeszcze nie graliście!

Potwór z Piach Ness – konkurs na najstraszliwszego potwora z piasku. Łuski z wodorostów, a ogon cały w kamieniach. A może wymyślicie coś lepszego?

Obiad

Olimpiada Wieloryba – blok sportów nieznanych! Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Chcesz poznać co kryje za sobą ta intrygująca nazwa?

Kolacja

Capture the Flag - sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności, które przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry, jaką bez wątpienia są „Flagi”.


DZIEŃ 3

Śniadanie

Poszukiwacze skarbów czyli Score Drinko Lauf - czyli impreza na orientację w nietypowym stylu. W wyznaczonych punktach rozmieszczone są buteleczki z soczkami i smakołyki. Drużyny rywalizują nie tylko o zdobycie największej ilości punktów ale także o przysmaki rozstawione w lesie. Zabawa wymaga sprytu, intuicji oraz zdolności kojarzenia faktów. Co jest nagrodą za te cechy? Niecodzienna szansa skosztowania wszystkich napotkanych w lesie przysmaków. Jedyny kłopot to... pozostali zawodnicy, którzy chcą z oczywistych względów pierwsi zdobyć nasze smakołyki. Przednia zabawa dla zwolenników rywalizacji oraz świetna motywacja do zabawy w terenie. Zarazem doskonały test umiejętności kalkulowania ryzyka.

Obiad

Turniej piłki nożnej i siatkówki – do dyspozycji Uczestników będzie boisko treningowe do piłki nożnej, na którym rozegramy mini turniej. Dla Uczestników preferujących piłkę siatkową zostanie poprowadzony taki sam turniej na plażowym boisku do piłki siatkowej. W rolę arbitrów wcielą się instruktorzy BTA Kompas.

Kolacja

Slackline i zabawy z liną- zabawa na długiej linie akrobatycznej, nauka równowagi. Kto zrobił choćby parę kroków na slacklinie? Wydaje się, że jest prosta sprawa? Zobaczycie sami!

Łucznictwo - każdy będzie mógł spróbować strzelania z łuku do tarczy.

DZIEŃ 4

Śniadanie

INO – impreza na orientację. Czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia, ale także szereg zadań logicznych oraz sprawnościowych do wykonania. Duża dawka adrenaliny gwarantowana!

Obiad

Oldschool Games - odkryjemy na nowo takie urządzenia jak skakanka,  zośka i sznur. Czym jest gra w klasy, skakanie w gumę, gra w ciupy i monety? A może zbudujemy specjalny tor do gry w kapsle?  Ciepło-zimno, pomidor, kolory, Baba Jaga patrzy, murarz, podaj dalej - to śmieszne zabawy, które zawsze się sprawdzają! Blanketball - zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. Nie tylko zręczność będzie nam niezbędna - współpraca i dobra koordynacja grupowa też się nam przydadzą :-)

Kolacja

Zachód Słońca - punkt obowiązkowy każdego pobytu nad morzem.

Pożegnanie z morzem-  spiszemy wspólny list, i wedle starego, legendarnego zwyczaju zamkniemy go w butelce by niósł wieści o naszym pobycie po całym Bałtyku. I pewnie nie tylko...

DZIEŃ 5

Śniadanie i wykwaterowanie

Skarby Ustki - Ustka była średniowieczną kaszubską osadą rybacką. Zachowało się trochę starych, rybackich chat i układ uliczek średniowiecznej wsi, można podziwiać też stare kamienice. Sercem wsi już od XIV w. był port rybacki i jest on atrakcją do dziś. Dobudowano tam dwa mola, z których jest świetny widok na miasteczko, port i morze. Jest tu bardzo malownicza promenada nadmorska, przy której mieści się dużo sklepików i kawiarenek. Jest ponad 20-metrowa latarnia morska. Zabytkiem jest też Willa Czerwona przy promenadzie, była rezydencją Otto von Bismarcka, a potem została własnością nazisty Hermana Göringa. Pośród różnych pomników, Ustka ma również swoją Syrenkę, charakterystyczny jest też pomnik „Ludziom morza” przy latarni morskiej przedstawiający matkę czekającą na rybaków. Przy plaży zachodniej, na wydmie koło portu, zachowały się 4 poniemieckie bunkry i schrony połączone podziemnymi korytarzami – tworzony jest tu edukacyjny „park spotkań z historią”. Ustecka plaża to rarytas dla poławiaczy bursztynów!

ZOO, czyli wyprawa do Doliny Charlotty- kilka kilometrów od Ustki, a tam - ogród zoologiczny na ciekawym terenie, fokarium i stadnina koni. Przy wejściu można kupić pamiątki i popcorn. Dla najmłodszych przygotowano KRAINĘ BAJEK - rozsiane w lesie chatki z różnych baśni zachwycą i małych, i dużych turystów! Będzie też Gabinet Krzywych Luster i gadająca papuga. Pięknie wyrzeźbione ławki-zwierzęta, odgłosy z bajek, fontanna i ciekawie zagospodarowany teren sprzyjają prawdziwemu odpoczynkowi.

Wodne ZOO Safari - czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabiera uczestników w podróż dookoła świata. Nasze tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia odkryją przed Państwem wiele ciekawostek, a rejs ukoronowany zostanie zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda.

Suchy prowiant na drogę powrotną*

Zakończenie Wycieczki

* prowiant dodatkowo płatny w cenie 18 zł/os - zamówienie przy zgłoszeniu wycieczki.

 

 

Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalna kadrę BTA Kompas

Opieke koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

OW Lazur - morze

Ośrodek Wypoczynkowy Lazur położony zaledwie 400 metrów od morza,  znajduje się na ogrodzonym, monitorowanym terenie pełnym zieleni. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3-4-5 osobowych z łazienkami. Na ternie obiektu salki szkoleniowe, boiska sportowe, miejsce na ognisko oraz wiata grillowa.

76-270 Poddąbie, ul. Promenada Słońca 7

e-mail: biuro@lazurosrodki.pl

Własny lub organizowany

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)