ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Wrocław.jpg
Wrocław.jpg

Tropem Krasnoludka - wycieczka do Wrocławia 3 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Wrocław - Miasto przepełnione zagadkami i niezwykłymi stworzeniami. Miasto bajkowe i zachwycające. Ta stolica Dolnego Śląska, poprzecinana licznymi kanałami jest miastem 12 wysp i 112 mostów! Wrocław niewątpliwie jest jednym z najładniejszych miast naszego kraju z najbardziej uroczym ryneczkiem. Miasto ściąga całą rzeszę turystów. Ale to nie wszystko! Nie tylko turyści wybrali to miasto jako miejsce swoich pielgrzymek. Czy wiecie, że właśnie tutaj zamieszkało już do tej pory aż 285 krasnali? Podczas naszej wspaniałej przygody nie tylko podążymy ich śladem, ale i zerkniemy do niezwykłych zakątków tego miasta, przeniesiemy się na Czarny Ląd, rozwiniemy nasze artystyczne zdolności, pojedziemy na krajoznawczą wycieczkę i przeżyjemy niezapomniane chwile!

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
40-60 645 PLN 3 Zapytaj
.
30-40 710 PLN 2 Zapytaj
.
20-30 835 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd

Tropem Krasnoludka - być może znacie już Hugona, Farciarza i Żaczka. Wiecie gdzie swoje małe mieszkanka mają słynne wrocławskie Krasnoludki. Kiedyś mieszkały w górach pod ziemią i pracowały w kopalniach, ale część z nich postanowiła przenieść się do miasta i wybrały Wasz Wrocław. Czym w mieście krasnoludki zajmują się na co dzień? Przeróżnymi rzeczami, ale zazwyczaj pomagają ludziom i zwierzętom. Są krasnoludki, które zbierają wodę w fontannie, i krasnoludki, które latają nad miastem na gołębiach i takie, które pomagają słonecznikom przechylać głowę do słońca. Są krasnoludki strażnicy, krasnoludki, które czytają książki i takie, które nic nie robią cały dzień tylko się obżerają…. i to pizzą!!! Nie wierzycie? Poszukajmy ich razem. I jest to bardzo ważna misja! Poznane dzisiaj Krasnoludki będą nam towarzyszyły podczas całej naszej przygody we Wrocławiu.

Wyspa Piasek -  jedna z wielu wysp w obrębie historycznego Starego Miasta. Kanały, mnóstwo zabytkowych mostów i śluzy tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Oprócz tego z Wyspy Piasek na Wyspę Słodową biegnie przez Kładkę Piaskową wyjątkowo malowniczy trakt spacerowy. Południowo-zachodni skrawek wyspy, odcięty od niej kanałem ze Śluzą Piaskową, nosi nazwę Wyspy Daliowej. 

Tajemnice Ostrowa Tumskiego - w pogoni za Krasnalami zobaczymy zupełnie nowe, tajemnicze części miasta, malownicze mosty i uliczki pochodzące z różnych okresów, przeważnie średniowiecza. Wśród nich również znany wszystkim zakochanym Most Miłości… Przejdziemy między innymi na Rynek, stanowiący serce miasta, otoczony pięknie odnowionymi kamienicami. Zobaczymy ratusz, kamienicę pod Złotym Słońcem, gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, a także znane z pocztówek kamieniczki Jasia i Małgosi.

Zakwaterowanie

Obiadokolacja

Miasto światłem malowane - wieczorne spotkanie z pięknem miasta. Przespacerujemy się starówką, zobaczymy podświetlone, miejskie mury.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Panorama Racławicka* – będąc we Wrocławiu nie można nie zobaczyć legendarnego obrazu namalowanego przez Jana Styka i Wojciecha Kossaka. Wielkie malowidło olejne ma wymiary 15 na 120 metrów i zostało rozpięte na ścianie wokół okręgu o średnicy około 38 m. Ten obraz “przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.To koniecznie trzeba zobaczyć!
* atrakcja uzależniona od dostępności terminów

Afrykarium Wrocławskie - to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody zobaczymy m.in. rekiny, płaszczki i inne duże ryby będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Zobaczymy tu pingwiny oraz kotiki afrykańskie. Oprócz tego czekają tu na nas hipopotamy nilowe. Na koniec spotykamy się z dikdikami, małymi antylopami.

Obiadokolacja

DZIEŃ 3

Śniadanie

Wykwaterowanie

Gra miejska po Wrocławiu - uczestnicy zostają podzieleni na grupy. Każda grupa dostaje mapkę z zaznaczonymi punktami, które muszą odnaleźć. Przy każdym punkcie na uczestników czekać będą rozmaite zadania podczas których będą w ciekawy sposób poznawać zabytki Wrocławia. Jest to o wiele ciekawsza metoda poznawania zabytków niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem.

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Zakończenie wycieczki

Wyżywienie

2 posiłki dziennie (śniadania, obiadokolacje)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Bardzo aktywny program

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

Opiekę kadry i instruktorów BTA Kompas,

Ubezpieczenie NNW (10.000zł) AXA.

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwość organizacji transportu za dopłatą

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)