ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Roztocze.jpg
Roztocze.jpg

Wrota Roztocza - Zielona Szkoła 5 dni

Wiek: 7-17

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Roztocze kojarzy się z bezkresnymi, zielonymi pasmami wzgórz, ciszą, spokojem i przepięknym krajobrazem. Idealne miejsce na niepowtarzalną przygodę, która na długo pozostanie w pamięci. Proponujemy autorski program, gdzie poznanie regionu przeplata się z aktywnymi działaniami mającymi na celu integrację uczestników i przede wszystkim świetną zabawę. Urocze Roztocze zaprasza!

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
5 dni
43-75 869 PLN 3 Zapytaj
.
35-43 979 PLN 3 Zapytaj
.
25-34 1049 PLN 3 Zapytaj
.

Program

 

DZIEŃ 1

Wyjazd spod szkoły

Zagroda Guciów - meteoryty i dinozaury na Roztoczu. Zobaczymy tutaj klimatyczną chałupę i stodołę z oryginalnym wyposażeniem i posłuchamy opowieści gospodarza o przeszłości tego miejsca.

Spacer imponującym Kamieniołomem Babia Dolina. To najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu. W skale piaskowca można znaleźć różne muszle i skamieniałości. Dziś kamieniołomy są atrakcją turystyczną, a przy drogach prowadzących do miasta stoją kamienne rzeźby.

Zakwaterowanie

Obiadokolacja

Team Building - idealny początek pierwszego dnia! Dla grup, które się znają i dla tych, które dopiero rozpoczynają wspólną przygodę. Nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Krasnobród Quest- aktywny spacer po tym niezwykle urokliwym miasteczku. Przy pomocy specjalnych zadań i pytań wyznaczonych przez quest zobaczymy tutaj między innymi zabytkowy Zespół Klasztorny, murowany Pałac Leszczyńskich i drewnianą Kapliczkę “Na Wodzie”, z którą wiąże się niezwykła legenda…

Roztoczańskie legendy - jak każda niezwykła kraina po Roztoczu krąży cała masa historii i tajemniczych legend. To miejsce było sceną bardzo ważnych wydarzeń historycznych i wielu przygód dawnych rycerzy i dam. To tuaj rozgrywały się niezwykłe historie miłosne, tajemnice i akty wielkiej odwagi. Poznajcie je wszystkie szukając ich w zakamarkach krasnobrodzkich uliczek...

Magiczne Źródło - woda tryskająca spod Kapliczki ma cudowne właściwości. Podobno przywróciło zdrowie Marii Zamoyskiej (późniejszej Marysieńce Sobieskiej). Źródło do dziś słynie z leczniczych właściwości, podobno także "przywraca miłość"...

Obiad

Szkolenie i impreza na orientację - jest to atrakcyjna forma czynnego wypoczynku, podczas której zespół ma za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu, swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Zróżnicowana skala trudności i terenu, pozwala dobrać odpowiednią trasę nawet dla najbardziej wymagających.

Imprezy na orientacje opierają się głównie na zdrowym współzawodnictwie między zespołami oraz na niezbędnej współpracy wszystkich członków zespołu, w celu osiągnięcia wspólnego zwycięstwa.

Kolacja na patyku - po całodziennych ekscytacjach czeka nas relaksacyjna biesiada ogniskowa. Świetny czas na rozmowy, śpiewy i ogniskowe konkursy. A przy okazji można coś smakowitego wrzucić na ząb! Czeka nas wyśmienita kolacja, obowiązkowe kiełbaski, pieczony chlebek, ciepła herbata i garść niezwykłych opowieści.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Krasnobrodzkie Igrzyska – blok sportów nieznanych! Czeka Was szereg konkurencji zapomnianych i nieodkrytych!  Ekesz kekesz - gra ciesząca się niezmiennym powodzeniem i uznaniem wśród młodzieży na wszelkich wyjazdach grupowych. Blanketball - Gra oparta na zasadach zbliżonych do siatkówki. Zawodnicy odbijają piłkę za pomocą specjalnego koca trzymanego przez kilka osób. 

MEGA zabawa - zabawy i gry z wykorzystaniem znanych wszystkim gier w wersji MAXI. Między innymi Mega Twister, Mega Puzzle, Mega Scrabble.

Obiad

Krasnobrodzkie Wąwozy - wycieczka piesza ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną. Ścieżka łatwa krótka i przyjemna. Prowadzi przez jedne z piękniejszych wąwozów lessowych znajdujących się na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Jedną z największych atrakcji parku jest duża ilość źródeł które stanowią zlewnię rzeki Wieprz. Znajdziemy tutaj również pozostałości tajemniczego Kirkutu - cmentarza żydowskiego który znajduje się na szczycie wysokiej skarpy.

Kolacja

Capture the Flag  -  sztuka kamuflażu, szybkość, spryt i współpraca w grupie. To główne umiejętności jakie przydadzą się uczestnikom bardzo emocjonującej gry jaką bez wątpienia są „Flagi”. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?

DZIEŃ 4

Śniadanie

Kąpielisko nad krasnobrodzkim zalewem - miejsce niezastąpione w upalne, letnie dni! Zalew powstały z rzeki Wieprz. Znajdziemy tutaj wszystko co oferuje woda, plaża, mnóstwo piasku i nasze głowy pełne pomysłów! Czeka na nas mnóstwo emocji podczas specjalnego turnieju Water Challenge!

Kąpiele możliwe jedynie przy odpowiednich warunkach atmosferycznych

Slackline - nauczymy się chodzić po cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy drzewami na wysokości ok. 50 cm. nad ziemią. Slackline jest nową, zdobywającą ogromną popularność dyscypliną na całym świecie.

Obiad

Score Drinko Lauf – czyli impreza na orientację w nietypowym stylu. W lesie szuka się punktów kontrolnych wyposażonych w... napoje i łakocie. Zawodnicy podzieleni na małe zespoły startują równocześnie. Każdy zespół zostaje wyposażony w mapę oraz kompas. Zabawa wymaga sprytu, intuicji oraz zdolności kojarzenia faktów.

Kolacja

Dyskoteka tematyczna - sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę - dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

DZIEŃ 5

Śniadanie

Wykwaterowanie

Suchy prowiant na drogę powrotną

Konik Polski i stawy Echo - jak już dowiemy się wszystkiego o przyrodzie nas otaczającej - koniecznie wybierzemy się na niedługi spacer by się jej przyjrzeć! Nasza ścieżka rozpoczyna się przed Ośrodkiem Edukacyjno - Muzealnym RPN, w zabytkowej części Zwierzyńca. Poprowadzi nas nad stawy Echo, gdzie spotkamy jedyną rasą koni prymitywnych w Polsce - konika polskiego! Są one potomkami tarpanów, które żyły niegdyś w puszczach Polski, Litwy i Prus.

Zwierzyniec Quest - cieszący się coraz większą popularnością sposób na aktywne zwiedzanie miast! To rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi we wskazówkach. Tym razem w ten niebanalny sposób poznamy urocze miasteczko - głównie o drewnianej zabudowie, z uroczym kościółkiem na wodzie. Znajdziemy tajemnicze oko, jedyny na świecie pomnik szarańczy a do tego najwęższą uliczka jaką widzieliście!

Zakończenie Zielonej Szkoły

Wyjazd do domu

Powrót

Oferta szczególnie polecana szkołom z terenów województwa mazowieckiego i Małopolski.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalna kadrę BTA Kompas

Opieke koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Dojazdu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwość organizacji dojazdów za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie, w lesie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika, należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)