x
ue-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

FILTRUJ WYNIKI
KATEGORIE
PASJE wybierz>>
MIEJSCE WYJAZDU

ZIMOWE OBOZY FABULARNE

Świat fantasy w różnych odsłonach: RPG, LARP i nasz autorski system Tol Calen. Gry, w których polem działań jest głównie wyobraźnia.

Zimowy
Obóz RPG 12+

1799 zł

12 - 14 lat
OW Na Gwizdówce
Tajniki systemów RPG, sesje i projekcje filmowe.

#RPG #gry planszowe #gry fabularne

sprawdź >

Zimowy
Obóz RPG 15+

1799 zł

15 - 19 lat
OW Na Gwizdówce
Prelekcje, warsztaty, sesje RPG i panele dyskusyjne.

#RPG #gry fabularne #gry planszowe

sprawdź >

Zimowe obozy fabularne

W tym roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych w nowe miejsce! Z Borów Tucholskich przenosimy się nad kaszubskie jezioro, a dokładnie do miejscowości Załakowo, k. Sierakowic. Jeśli szukasz przygód w fascynujących światach fantasy, to jesteś na właściwym szlaku. Obozy fabularne to miejsce dla ludzi twórczych i kreatywnych, dla których jedynym ograniczeniem jest ich własna wyobraźnia. Gry RPG (skrót angielskiej nazwy Role Playing Games) często nazywane są także grami wyobraźni i ta właśnie nazwa najpełniej oddaje ich istotę. Klasyczną grę fabularną można porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca – Mistrz Gry (MG) – jest autorem scenariusza, reżyserem, narratorem i zazwyczaj również aktorem ról postaci drugoplanowych. Gracze są aktorami pierwszoplanowymi, którzy nie znają scenariusza, więc improwizują reagując na sytuacje, jakie stawia przed nimi Mistrz Gry. Rozgrywka toczy się prawie wyłącznie w oparciu o słowne opisy, często wspomagane muzyką lub taktyczną planszą. Mistrz Gry opisuje Graczom ich otoczenie i akcje wykonywane przez bohaterów niezależnych, Gracze natomiast opisują czynności wykonywane przez ich postaci. Do zadań MG należy również decyzja, które akcje podejmowane przez Graczy osiągną zamierzone efekty. Niezwykle istotnym elementem udanego scenariusza RPG jest dobry Mistrz Gry. To od jego fantazji i zaangażowania zależy powodzenie całej sesji, dlatego Kadrę na nasze obozy RPG wybieramy bardzo starannie. Nasi Mistrzowie Gry to młodzi ludzie, pasjonaci fantastyki z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym i doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafią sprawić, że scenariusze są nie tylko wspaniałą przygodą, ale mają również wartości edukacyjne. Odpowiadając na prośby naszych Uczestników, stworzyliśmy także ofertę obozów dla początkujących Graczy. 

Na potrzeby obozów BTA Kompas powstała gra fabularna Tol Calen. W świecie Tol Calen stworzysz własnego bohatera, określisz jego wygląd, cechy charakteru i umiejętności. Wcielając się w wybraną postać będziesz przemierzać dzikie bezdroża i tłoczne miasta świata pełnego magii i tajemnic. Poznasz nowych przyjaciół, stworzycie wspólnie niepowtarzalną drużynę, dzielącą ze sobą radości i wyzwania. Początkujących graczy wciągniemy w świat gier fabularnych na Obozie Ogólnoerpegowym.