(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

Schronisko na Szczelińcu

...wspaniały klimat rozpoczyna się wieczorem, gdy u góry zostają jedynie turyści, którzy zdecydowali się zanocować. Ktoś wyciąga gitarę, ktoś rozpala w kominku, na stołach pojawia się parujący bigos, a w kieliszkach nalewko gospodarzy...

To wyjątkowe miejsce w wyjątkowych górach!
Schronisko na Szczelińcu Wielkim znajduje się na wysokości 919 m n.p.m. w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd.
Dawno, dawno temu ludzie zafascynowani tym miejscem wybudowali tu 665 schodów i schronisko na szczycie - i tak pozostało do dziś.

Obecnie Szczeliniec Wielki i jego trasę turystyczną (na początku której jesteśmy) odwiedza około 200.000 turystów rocznie. W sezonie codziennie przychodzi do nas mnóstwo gości. Specjalnie dla nich otwieramy więc Letnią Restaurację na Tarasach Północnych przed budynkiem.

W odremontowanej część dysponujemy 41 miejscami noclegowymi w standardzie turystycznym - to znaczy sale są wieloosobowe a łóżka piętrowe. Również odremontowane łazienki znajdują się na parterze i piętrze. Do dyspozycji ciepła i zimna woda przez całą dobę.

Zapraszamy do organizacji wszelkiego rodzaju zlotów, zjazdów, spotkań, konferencji, szkoleń, itp. Oprócz noclegów i wyżywienia możemy zapewnić sprzęt niezbędny do organizacji:
- rzutnik multimedialny
- ekran
- nagłośnienie z mikrofonem

Szczególnie dobrym okresem do organizacji imprez zamkniętych jest okres od października do kwietnia - wtedy do schroniska przybywa bardzo mało turystów indywidualnych.
Nie ma też lepszego miejsca na eksytującą firmową konferencję - jest pewność że nikt nie będzie próbował uciec, do pobliskiego sklepu, baru itp. Na zamówienie możemy przygotować najwymyślniejsze nawet menu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej naszego schroniska pod adresem www.naszczelincu.pl