Zajęcia narciarskie będziemy prowadzić w stacji narciarskiej Harenda (zaraz przy ośrodku), SKI Suche oraz w Białce Tatrzańskiej. Dzięki temu położeniu w przypadku niepogody zawsze możemy korzystać z wyciągów położonych kilka minut od pensjonatu i szybko wrócić, aby odpocząć czy ogrzać się w pokojach.
Tuż pod naszym ośrodkiem (5 minut piechotą) znajduje się stacja narciarska gdzie mamy 6 wyciągów narciarskich na trasach o długości 100-900 m i zróżnicowanym stopniu trudności: harendazakopane.pl
Będziemy również odwiedzać stację po drugiej stronie zbocza gdzie mamy 8 tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Stacja SKI Suche jest tak położona, że zimą nigdy nie brakuje tutaj śniegu: skisuche.com
Wybierać się też będziemy do Białki Tatrzańskiej, położonej 25 minut od pensjonatu (zapewniamy transport). To stacja uważana za najlepszą w Polsce, do nauki i dla początkujących - zapewnia 7 super nowoczesnych kolei krzesełkowych i 14km szerokich, głównie łatwych tras (73% stoków to trasy niebieskie i zielone): bialkatatrzanska.pl
Narty
- Zakopane Harenda – piękny górski krajobraz, wiele ciekawych stoków i tras dostosowanych do umiejętności pasjonatów białego szaleństwa i niesamowita, zimowa atmosfera!
- Wyjątkowe podejście – zajęcia narciarskie przerywane są zabawami na śniegu czy odpoczynkiem w ośrodku tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości dzieci.
- Wykwalifikowana kadra instruktorska – doświadczona w pracy z dziećmi kadra z kwalifikacjami (PZN, PZS, UKFiS).
- Zawody – na koniec turnusu organizujemy zawody narciarskie, aby każdy mógł się wykazać poczynionymi postępami. Dekoracja na podium, nagrody i dyplomy.
Organizacja obozów narciarskich
- Małe grupy - maksymalnie 8 osób na 1 instruktora.
- Sprzęt - z Uczestnikami, którzy nie mają własnego sprzętu, instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Sprzęt wypożyczamy za dopłatą ok. 350 zł/turnus (płatne na miejscu). Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo i wygoda jazdy – nasi instruktorzy zadbają, aby wyregulować siłę wypięcia wiązań. Każdy Uczestnik musi posiadać własny kask narciarski.
- Karnety i trasy - w czasie obozu zapewniamy karnety narciarskie. Na początku będziemy korzystać z najbliższych ośrodkowi wyciągów, zaczynając od podchodzenia na tzw. oślich łączkach, potem przyjdzie czas na naukę jazdy na orczyku.
- Ilość zajęć - codziennie na stoku będziemy spędzać od 3 do 4 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników.
- Pielęgnacja sprzętu - po zajęciach instruktorzy przeprowadzą wykłady pokazowe jak najlepiej pielęgnować swój sprzęt.
- Biały Kodeks - zasady bezpieczeństwa w górach i regulamin zachowania się na stoku.
- Nocne przejazdy - najwytrwalsi wybiorą się także na wieczorne oświetlone stoki!
- Nauka na obozie - w czasie zajęć Uczestnicy są w stanie zobaczyć, jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa, co według nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem.
Po zejściu ze stoku:
- Lodowisko - jazdy na łyżwach musi zimą spróbować każdy!
- Zimowe kino - zobaczymy najfajniejsze bajki i filmy przygodowe dla dzieci.
- Zajęcia integracyjne - team building na początku obozu pomaga odnaleźć się w nowym środowisku, poznać z rówieśnikami i przy okazji świetnie się bawić.
- Zajęcia plastyczne - będziemy własnoręcznie tworzyć ozdoby i pamiątki inspirowane góralskim klimatem, a także rysować.
Ponadto w programie:
- wieczorna dyskoteka przebierana
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
- zawody w zjeżdżaniu na „jabłuszkach”
- olimpiada zimowa
- konkursy i quizy
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt, ciasto), kolacja. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.