ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Poznań.jpg
Poznań.jpg

Koziołkowa Przygoda - wycieczka do Poznania 3 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

 

Piękne miasto leżące nad Wartą zachwyca architekturą, bogatą i burzliwą historią,  rozpoznawalnym na całym świecie Starym Rynkiem i całą masą innych atrakcji. A tych na prawdę nie brakuje. Zawsze warto odwiedzić nad Wartą stolicę Wielkopolski!

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
40-60 645 PLN 3 Zapytaj
.
30-40 710 PLN 2 Zapytaj
.
20-30 835 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd

Przyjazd do Poznania

Wycieczka z przewodnikiem

Ostrów Tumski - najstarsza część miasta z potężną bazyliką archikatedralną od wieków wpisana w panoramę Poznania. Jej historia sięga aż do X wieku kiedy to Mieszko przyjmował chrzest dla Polski. Do dziś naukowcy nie są pewni czy to ważne wydarzenie w dziejach naszego kraju nie miało miejsca właśnie tutaj!  Zobaczymy tutaj groby Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego, słynną Złotą Kaplicę i podziemia.

Rynek Starego Miasta - ogromny plac otoczony pięknymi kamienicami, z dominującym kolosem Ratusza - najwspanialszej, renesansowej budowli Wielkopolski. Naszą uwagę przyciągną od razu poznańskie sukiennice - kolorowe domki budnicze. Są reliktem po dawnej zabudowie handlowej. Rynek kryje w sobie wiele tajemniczych zakamarków, o których opowiemy sobie już na miejscu. Tutaj też będziemy mieli chwile czasu wolnego na zakup pamiątek :)

Ratusz ze słynnymi koziołkami - punkt obowiązkowy wycieczki! Zobaczymy trykające się wesoło poznańskie koziołki i poznamy legendę z nimi związaną!

Zakwaterowanie

Obiadokolacja

Miasto światłem malowane - wieczorne spotkanie z pięknem miasta. Przespacerujemy się starówką, zobaczymy podświetlone, miejskie mury, wdrapiemy się ponownie na Wzgórze Zamkowe i obejrzymy panoramę nocą.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Poznańska Palmiarnia - trochę tropików niezależnie od pory roku? Czemu nie! Wybierzemy się w niezwykłą podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności wszystkich ciepłych stref klimatycznych. A wszystko to przy śpiewach egzotycznych ptaków, szumie wody i w towarzystwie egzotycznych ryb. Poznamy tutaj również Żółwia Franklina!

Park Cytadela - największy park Poznania o powierzchni ok. 100 ha, zbudowany w latach 1963–1970 na terenie dawnego Fortu Winiary. Na terenie Cytadeli znajduje się mnóstwo atrakcji. Największy jednak zachwyt budzi plenerowy park sprzętu wojskowego. Zobaczymy też zespół rzeźb Nierozpoznani - dzieło plenerowe Magdaleny Abakanowicz, umiejscowione w centralnej części parku Cytadela. Składa się ze 112 odlanych z metalu postaci, wysokich na ponad dwa metry.

Obiadokolacja

Gra miejska po Poznaniu - uczestnicy zostają podzieleni na grupy. Każda grupa dostaje mapkę z zaznaczonymi punktami, które muszą odnaleźć. Przy każdym punkcie na uczestników czekać będą rozmaite zadania podczas których będą w ciekawy sposób poznawać zabytki Poznania. Jest to o wiele ciekawsza metoda poznawania zabytków niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. 

DZIEŃ 3

Śniadanie

Wykwaterowanie i wyjazd

Żywe Makiety - widowisko światła , dźwięku, efektów specjalnych z unikatowym pokazem laserowym i komentarzem. Najlepszy sposób by poznać odrobinę historii ciekawie i wesoło! Możemy lepiej przyjrzeć się burzliwym dziejom Dawnego Poznania, Starego Rynku lub Grodowi Pierwszych Piastów! Naprawdę warto!

Ogród  Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu -  Ogród Botaniczny powstał w 1925 roku, zajmuje powierzchnię ok. 22 ha. Będziemy podziwiać okazy roślinne, rzeźby oraz głaz narzutowy.

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Zakończenie wycieczki


 

Wyżywienie

2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

zakwaterowanie i wyżywienie

bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

ubezpieczenie NNW uczestników 

podatek VAT

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwość organizacji transportu za dopłatą

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)