ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
warszawa.jpg
warszawa.jpg

Warszawa Klasyczna - wycieczka 3 dni

Wiek: 7-18

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

Warszawa to miasto pełne kontrastów. Proponujemy wycieczkę, która połączy zwiedzanie zabytków, poznawanie miejsc, w których dzieją się najważniejsze wydarzenia w Polsce z alternatywną wersją zwiedzania miejsc nietuzinkowych, nowych i fascynujących.

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
45-55 449 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 489 PLN 2 Zapytaj
.
25-34 529 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd

Przejazd do Warszawy

Stadion Narodowy- chcecie zobaczyć nikomu nie znane kulisy sportowego molocha? Lokalizacje, których nie zobaczycie przychodząc na mecz? Przewodnik oprowadzi mnie po zakątkach jednego z największych i najpiękniejszych stadionów w naszym kraju. Bądź jak Robert Lewandowski! Poczuj przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni. Zasiądź wygodnie na ławce zawodników, by za chwilę wejść na płytę Stadionu Narodowego, a potem odwiedzić salę pomeczowych konferencji.

Łazienki Królewskie - jeden z największych i najpiękniejszych kompleksów ogrodowych Europy. Swój ostateczny kształt i liczne zabytki klasycystyczne zawdzięcza królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu, który nabył teren w 1764 roku. Kazał on wówczas przebudować starą łaźnię, od której park wziął nazwę, wznieść nowe budowle i powiększyć ogród. Znajdziemy tu budowle klasycystyczne, które król wybudował według własnej koncepcji nadając im indywidualne piętno, toteż utarło się określenie - styl Stanisława Augusta. Po parku na wolności chodzą pawie, w stawach roi się od wielkich, złotych karpi a po drzewach biega mnóstwo wiewiórek :-)

Multimedialny Park Fontann* – kompleks czterech fontann znajdujący się bezpośrednio u stóp Zamku Królewskiego. Multimedialne fontanny są na całym świecie silnym magnesem przyciągającym turystów. Teraz do tych miast dołączyła Warszawa. Znajdują się one w urokliwym miejscu, blisko Starego Miasta i Wisły. Z 367 dysz tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. Strumienie są oświetlane kolorowym światłem z prawie 300 reflektorów typu LED. Co pewien czas na mgiełce z rozpylonej wody pojawiają się olśniewające, laserowe animacje. Na oczach widzów Syrenka schodzi z pomnika, przepływa pod mostem Świętokrzyskim, a potem rusza w miasto samochodem marki Warszawa. Pokazom towarzyszy muzyka, zarówno klasyczna (Chopin), jak i pop, na przykład hit Lady Gagi.

* pokazy laserów wyłącznie w piątek i sobotę w godzinach wieczornych, w pozostałe dni - pokaz wodny

Zakwaterowanie

OBIADOKOLACJA

DZIEŃ 2

Śniadanie

Spacer po Starym i Nowym Mieście – punkty obowiązkowe każdej wycieczki do stolicy! Najstarsze osiedle miejskie Warszawy na stosunkowo niewielkim obszarze, pełne zabytków architektury zabytkowej, otoczone pierścieniem murów obronnych. Ma rynek rozmieszczony na planie prostokąta. Zostało założone na skarpie, obok zamku książąt mazowieckich wzniesionego kilka lat wcześniej. Nowe Miasto w Warszawie powstało na przełomie XIV i XV w. na północ od Starego Miasta i koncentrowało się wokół nowego rynku.

Spacerując odwiedzimy:

Barbakan  –  wzniesiony w pasie warszawskich murów obronnych na przejściu ze Starego do Nowego Miasta. Zniszczony w czasie wojny, został odbudowany z oryginalnej gotyckiej cegły pochodzącej ze zniszczonych kamienic Wrocławia i Nysy. Tutaj znajdziemy również Pomnik Małego Powstańca.

Kolumna Zygmunta III Wazy - miejsce spotkań i symbol stolicy.

OBIAD

Spacer Krakowskim Przedmieściem - jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Warszawie.

Pałac Prezydencki - jest najokazalszym gmachem przy Krakowskim Przedmieściu i jednocześnie największym z warszawskich pałaców. Swój obecny wygląd i tradycyjną nazwę (Pałac Namiestnikowski) zyskał w XIX wieku podczas gruntownej przebudowy. Od 1993 r. siedziba prezydentów Polski. Przy pałacu zawsze pełni wartę wojsko.

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie – grób-pomnik na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ideą warszawskiego Grobu Nieznanego Żołnierza jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Obecnie stanowi trójarkadowy fragment ocalałej kolumnady Pałacu Saskiego. Płonie przy nim wieczny znicz i służbę pełni warta honorowa Batalionu Reprezentacyjnego WP, a w święta państwowe odbywa się jej uroczysta zmiana z udziałem najwyższych władz państwa. Wokół piękny park z fontanną i rzeźbami.

Fotoplastikon Warszawski - Fotoplastikon to miejsce absolutnie unikatowe. Większość młodych ludzi nie spotkało się z takim urządzeniem, a tutaj będziemy mieli do czynienia z oryginalną wystawą. W zbiorach Fotoplastikonu jest już ponad 7000 trójwymiarowych fotografii; od zdjęć dokumentujących egzotyczne podróże po świecie z przełomu XIX i XX wieku, przez Warszawę w różnych okresach historycznych, aż po współczesne prace znanych autorów. Wyjątkowość urządzenia została nagrodzona w 1998 roku, kiedy to został wybrany przez Warszawiaków na magiczne miejsce stolicy. Nowe życie w koła napędowe ponad 100 letniego urządzenia, tchnęło przejęcie przez Muzeum Powstania Warszawskiego, w lipcu 2008 roku. Od tego czasu Fotoplastikon odwiedziło już ponad 100 tysięcy osób, które obejrzały 90 różnych wystaw zarówno z kolekcji Fotoplastikonu jak i nowych zdjęć pozyskanych dzięki staraniom Muzeum.

KOLACJA

DZIEŃ 3

Śniadanie

Wykwaterowanie

Wilanów - zwiedzanie Pałacu i Parku Wilanowskiego. Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Za czasów Jana III Sobieskiego powstał parterowy dwór z czterema narożnymi alkierzami. Później dobudowano do niego piętro i galerie. Kolejni właściciele powiększyli pałac o skrzydła boczne i powiększyli park, tworząc ze skromnej willi imponującą rezydencję Wilanowski park reprezentuje różne style Znajdziemy tutaj dwupoziomowy geometryczny ogród francuski i park angielski. Wśród drzew znajdziemy również kilka bardzo ciekawych XIX-wiecznych budowli.

Istnieje możliwość zamówienia obiadu w kwocie 25 zł/os. przy składaniu rezerwacji na wycieczkę. 

Zakończenie wycieczki

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

zakwaterowanie w obiektach przystosowanych do przyjmowania grup szkolnych, pokoje 2- osobowe, łazienki na korytarzu

wyżywienie

ubezpieczenie NNW uczestników

podatek VAT

Transportu

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwośc organizacju transportu za dopłatą

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Przygotowując się do wyjazdu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy aktywnie i na powietrzu. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło z przeznaczeniem do ewentualnego zabrudzenia lub zniszczenia.

Oprócz ubrań, butów na zmianę, kosmetyczki i ręcznika należy pamiętać o nakryciu głowy i małym plecaku do wycieczek pieszych. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa - niewielkie deszcze nie stanowią dla nas przeszkody w zabawie :)