Chiny - Państwo Środka

Wiek: 0-99 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.

Wybrana impreza jest organizowana na żądanie i jest przygotowywana indywidualnie na potrzeby klienta, Skorzystaj z poniższego przycisku, aby skontaktować się z nami w celu uzgodnienia szczegółów

Zapytaj
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 0 lat do 99 lat
Opis

…bezmiar przestrzeni, orientalna kultura i wielowiekowa tradycja sącząca się z każdego zakamarka tej niezbadanej krainy przyciąga co roku miliony turystów próbujących skonfrontować swe wyobrażenia z rzeczywistością – nie może tam zabraknąć i Ciebie…

Opis programu

PRZYKŁADOWY PLAN POBYTU

Dzień 1 - Warszawa – Pekin
odlot z Warszawy do Pekinu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych (posiłki na pokładzie samolotu).

Dzień 2 - Pekin
przylot do Pekinu, zwiedzanie Letniego Pałacu cesarzowej wdowy Cixi, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek, zwiedzanie najsłynniejszej w Chinach świątyni lamajskiej - Yonghegong (XVIII w), zwiedzanie Świątyni Konfucjusza (słynne zbiory kamiennych tablic), kolacja, nocleg w hotelu w Pekinie.

Dzień 3 - Mur Chiński – Pekin
po śniadaniu fascynująca wycieczka na Wielki Mur Chiński - najdłuższe umocnienie i budowla fortyfikacyjna na świecie, powrót do Pekinu i zwiedzanie miasta: Mauzoleum Mao-tse-tunga, Tienanmen - jeden z największych placów na świecie (40 ha), Wielka Hala Ludowa, w której obraduje Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych, Wrota Południowe oraz Zakazane Miasto - największy kompleks pałacowy świata, siedziba chińskich władców od czasów dynastii Ming, wieczorem po kolacji przejazd do Xi'an.

Dzień 4 - Xi 'an - Chongqoing
przyjazd w godzinach porannych, transfer do hotelu, po śniadaniu wycieczka do Lingtong, w którym znajduje się najsłynniejsze obecnie muzeum na terenie Chin - Armii Terakotowej (lista UNESCO), powrót do Xi 'an, przejazd na lotnisko, przelot do Chongqoing, po przylocie kolacja, zaokrętowanie na statku, kolacja, nocleg.

Dzień 5 - rejs po Jangcy – Fengdu
rozpoczęcie rejsu po Jangcy (Chang Jiang), która ma ponad 6300 km długości i jest najdłuższą rzeką Chin, a trzecią pod względem długości na świecie, między miastami Fengjie w prowincji Sichuan a Yichang w Hubei znajdują się wielkie Trzy Przełomy, które są jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji w Chinach; w ciągu dnia zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu – jednego z ciekawszych miejsc odwiedzanych w czasie rejsu, w którego pobliżu znajduje się góra Pingdu Shan, nazywana siedliskiem duchów i diabłów, powrót na statek i kontynuacja rejsu, w ciągu dnia obiad i kolacja.

Dzień 6 - rejs po Jangcy - Badong
rozpoczynają się malownicze Trzy Przełomy (Sanxia), Outang, Wu i Xiling, które ciągną się na długości 200 km aż do Yichang, na porośniętych drzewami i zaroślami stromych kilkusetmetrowych zboczach opadających do rzeki zobaczyć można różne napisy w języku chińskim, fantastyczne formacje skalne, jak również liczne stada małp, w ciągu dnia obiad i kolacja na statku.

Dzień 7 - rejs po Jangcy - Yichang
tego dnia dopłyniemy w pobliże słynnej zapory, której budowana rozpoczęła się w 1993 roku, a skończyła w maju 2006 r. - jest to najdroższy pojedynczy projekt budowlany na świecie, przejazd do Suzhou kolacja i nocleg w Suzhou. 

Dzień 8 - Suzhou – Szanghaj
po śniadaniu zwiedzanie Suzhou, miasta założonego w VI w. p.n.e., uznawanego za jedno z najpiękniejszych miast Chin a położonego nad licznymi kanałami i nazywanego Chińską Wenecją, zwiedzimy wzgórze Tygrysa, ogrody Pokornego Zarządcy, Klasztor Zimnej Góry oraz fabrykę haftów, przejazd do Szanghaju - w czasie podróży zobaczymy szafirowe pola ryżowe, kolacja i nocleg w hotelu w Szanghaju.

Dzień 9 - Szanghaj
po śniadaniu zwiedzanie Szanghaju - najludniejszego miasta i portu południowych Chin, spacer Szanghajską Promenadą, rejs statkiem po rzece Huangpu, w czasie którego będziemy podziwiać wspaniałe widoki Bundu i całego nadbrzeża, kolacja i nocleg w Szanghaju

Dzień 10 - Szanghaj – Warszawa
wczesne śniadanie, transfer na lotnisko i odlot z Szanghaju (posiłki na pokładzie samolotu) – przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych, przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

Plan pobytu oraz zajęć dodatkowych można dowolnie modyfikować dopasowując go do potrzeb grupy.

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji złóż zapytanie ofertowe, wyślij maila na adres m.boniec@kompas.pl lub zadzwoń 696 40 32 32.

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Warszawa . Samolot 00:00 00:00 0 PLN
Brak dostępnych hoteli