ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Festiwalowy Obóz Dziennikarsko-Filmowy_główne.jpg
Festiwalowy Obóz Dziennikarsko-Filmowy_główne.jpg
4

3199 zł

Festiwalowy Obóz Dziennikarsko - Filmowy

Wiek: 14-19

lokalizacja:
Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Zapraszamy na nowy, absolutnie wyjątkowy, obóz ściśle związany z prestiżowym BNP Paribas DWA BRZEGI - Festiwalem Filmu i Sztuki, który od 16 lat niezmiennie odbywa się w Kazimierzu Dolnym. Festiwal to przede wszystkim interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące nie tylko cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy kluczowe dla rozwoju kinematografii światowej, nad wyborem których czuwa Dyrektor Artystyczna - Grażyna Torbicka.
 

rezerwuj >
TERMINY TEGO OBOZU
20/07/2023 - 01/08/2023 niedostępny 3199 zł
Program

Festiwal to także interesujące spektakle teatralne, wystawy, koncerty i ważne miejsce spotkań z twórcami: artystami, mistrzami i debiutantami. Przyciąga co roku tysiące miłośników kina i jego wytrawnych koneserów, a Kazimierz Dolny staje się przestrzenią na refleksję nad sztuką i interesujący dialog. Ten niezwykły projekt artystyczny stwarza również okazję do zgłębienia kina autorskiego, niezależnego, zaangażowanego społecznie, poznania lokalnych artystów, doświadczenia sztuki dalekiej od komercji.

Teraz i Ty masz okazję stać się jego częścią! Celem obozu przeznaczonego dla młodzieży w wieku 14-19 lat jest edukacja artystyczna, poznanie praktycznego warsztatu dziennikarskiego i filmowego oraz realizacja materiałów ściśle związanych z 17. edycją Festiwalu Dwa Brzegi.

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które szczerze kochają artyści: filmowcy, aktorzy, malarze, muzycy i fotograficy... Miasteczko słynie nie tylko z barwnej historii, zabytków, architektury i niezwykłej przyrody, ale też licznych galerii sztuki, rękodzieła oraz malowniczych plenerów nad brzegiem Wisły, w ruinach zamku, wąwozach i przestrzeni miejskiej. To sprawdzone już przez nas miejsce jest tym idealnym na twórcze działania uczestników obozów Interkamp. W tym roku nie zabraknie tu natchnienia, nowej energii i wyzwań. 

Program obozu podzielony będzie na kilka sekcji. W pierwszej połowie obozu uwaga zostanie skupiona na edukacji artystycznej, czyli będziemy uczyć młodych twórców niezbędnych umiejętności praktycznych, popartych wiedzą teoretyczną, podczas warsztatów dziennikarskich oraz filmowych.
Druga połowa obozu poświęcona zostanie wykorzystaniu nabytych umiejętności do realizacji materiałów związanych stricte z Festiwalem. Nasi Uczestnicy będą tworzyć reportaże oraz przeprowadzać wywiady. Efekty tych działań publikowane będą na specjalnie utworzonym do tego celu koncie w mediach społecznościowych.
​Ponadto nasi uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wybranych punktach festiwalowego programu, poznać wybitnych twórców i smakować niepowtarzalną atmosferę festiwalu znajdując się w samym sercu wydarzeń.

SEKCJA DZIENNIKARSKA

 • etyka dziennikarska - zawód czy powołanie? Omówimy kluczowe zasady, który obowiązują rzetelnego dziennikarza, a także wyzwania, z którymi się mierzy w swojej pracy,

 • gatunki dziennikarskie - nauczymy się rozpoznawać popularne gatunki, a także poćwiczymy pisanie wzmianek i notatek prasowych, a także wpisów do blogów reportażowych,

 • trening PR - komunikacja i public relations to bardzo istotny element w nauce dziennikarskiego kunsztu. Proponujemy ciekawy trening, który przyda się każdemu,

 • wywiad - niezbędny research, dobór pytań i prowadzenie rozmowy, wybór konwencji, korekta i autoryzacja. Ćwiczyć będziemy zarówno przeprowadzanie wywiadów prasowych, jak i telewizyjnych, czyli przed kamerą. Takie wywiady zrealizujemy również z gośćmi i z widzami festiwalu,

 • reportaż i relacja - poznaj zasady ich tworzenia i zrealizuj własny reportaż lub relację z Festiwalu Dwa Brzegi! Najlepsze materiały zostaną opublikowane na dedykowanych obozowi mediach społecznościowych.

SEKCJA FILMOWA

 • kamera bez tajemnic - obsługa kamery, możliwości tkwiące w amatorskim i profesjonalnym sprzęcie, techniczne zaplecze studia filmowego (mikrofony, statywy, oświetlenie),

 • praca reżysera - omówimy zakres obowiązków, pracę z aktorem, operatorem, scenarzystą, charakterystykę i predyspozycje do zawodu reżysera, a także porozmawiamy o tych, którzy nas osobiście zachwycają i dlaczego,

 • warsztaty filmoznawcze - w programie krótka historia kina, wspólne oglądanie wybranych filmów poprzedzone prelekcją, a po projekcji dyskusja,

 • ćwiczenia operatorskie - wykorzystamy wiedzę teoretyczną realizując krótkie etiudy operatorskie na zadany temat,

 • kamera-akcja! - pod opieką instruktorów uczestnicy będą realizować materiały filmowe ściśle związane z Kazimierzem Dolnym, który od wielu lat gości festiwal i tysiące jego entuzjastów. Razem przejdziemy przez każdy etap: preprodukcję, pracę na planie zdjęciowym i postprodukcję. Powstanie wywiad, relacja i reportaż, które oczywiście zostaną opublikowane na dedykowanych obozowi mediach społecznościowych.

SEKCJA FESTIWALOWA

 • wyjątkowe spotkanie z Grażyną Torbicką - Dyrektorem Artystycznym BNP Paribas DWA BRZEGI - Festiwal Filmu i Sztuki.

Grażyna Torbicka - dziennikarka, krytyk filmowy, członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej, sutorka koncepcji programowej Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, także jurorka na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Berlinie, Cannes, Bari. Przez wiele lat związana była z TVP jako m.in. autorka programu "Kocham kino" i prezenterka telewizyjna. Jest laureatką wielu nagród. Osiem razy otrzymała nagrodę Akademii Telewizyjnej Wiktora,za tym Wiktora publiczności oraz Super Wiktora i Złotą Telekamerę za całokształt pracy.

Za działalność w dziedzinie kultury otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2008 medal Stella Della Solidarieta Italiana przyznany przez Prezydenta Republiki Włoch za zasługi w promocji kultury włoskiej. Jest Honorową Obywatelką miasta Kazimierz Dolny,

 • festiwal "od kuchni" - specjalna wycieczka po obiektach festiwalowych, dedykowana wyłącznie uczestników obozu przez jego twórców, którzy pokażą kulisy przygotowań i organizacji prestiżowego i wymagającego organizacyjnie przedsięwzięcia, jakim jest festiwal,

 • filmy, publiczność i emocje - festiwal to święto sztuki i impreza 100% live, więc znalezienie się w sercu festiwalowych wydarzeń dla każdego będzie piękną przygodą. Poczuj tą wyjątkową atmosferę i stań się jej aktywnym uczestnikiem. Podczas obozu proponujemy również udział w wybranych punktach programu BNP Paribas DWA BRZEGI.

Letnia Strefa Przygody i Magiczny Kazimierz Dolny 

 • Magia Kazimierza Dolnego! Wakacje w tak fantastycznym miejscu dają wiele możliwości. Naszych uczestników zapraszamy także do zwiedzenia ruin zamku oraz spaceru na Górę Trzech Krzyży. A to dopiero początek... Nie zabraknie orzeźwiających lodów na kazimierskim rynku, spaceru urokliwymi uliczkami miasteczka i błogiego odpoczynku na Bulwarze Nadwiślańskim.

 • Nasz ogród. Obiekt hotelowy, w którym zamieszkamy, otoczony jest pięknym ogrodem, który liczy 1,5 hektara powierzchni. W ogrodzie znajdziemy stary sad,  trawiaste boisko, liczne alejki i ławeczki, altanki i miejsce na ognisko. Ogród - oddalony kilka minut piechotą od turystycznego centrum Kazimierza - będzie naszym artystycznym azylem. Ponadto rozległy teren daje nam możliwość organizacji przeróżnych zajęć terenowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu.

 • Wieczorne animacje. Oprócz ogromu warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na team building, muzyczne ogniska oraz konkursy.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas pokazu finałowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W scenariuszu m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek i spektakle teatralne.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Rejs po Wiśle 50zł

Zapraszamy na godzinny rejs statkiem turystycznym, z pokładu którego można podziwiać fantastyczny krajobraz Kazimierza Dolnego, a także ruiny zamku w pobliskim Janowcu. Będzie okazja do chwili relaksu, zrobienia pięknych zdjęć i wspólnego śpiewania.

Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

 • latarka ręczna z kompletem baterii,
 • bidon,
 • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY
cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie(12 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dojazdu, dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej.

Gwarancja aklimatyzacji 200zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -300zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 125zł 200zł
regulamin
LOKALIZACJA I DOJAZD

Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Legendarny obiekt hotelowy położony w samym sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt otoczony jest przepięknym ogrodem z miejscami przeznaczonymi do rekreacji, boiskiem sportowym, tarasem, grillem i kręgiem ogniskowym, licznymi alejkami, ławeczkami i dającym wytchnienie sadem.  Dom Dziennikarza posiada kompleks sal warsztatowych i pracowni artystycznych, jadalnię, całodobową recepcję, Wi-Fi. Zakwaterowanie w klasycznych pokojach 2-, 3- osobowych z łazienkami.

Strona internetowa ośrodka:  http://www.domdziennikarza.com/

Małachowskiego 17
Kazimierz Dolny
24-120
(81) 881-01-62

e-mail: info@domdziennikarza.com

Organizujemy tylko dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski w dniu 20.07.2023 r. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem.

UWAGA!! Powrót 01.08 z obozu TYLKO we własnym zakresie.

Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 350 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

 

Gdańsk 258zł Katowice 258zł
Kazimierz Dolny 0zł Kielce 350zł
Kraków 258zł Łódź 228zł
Poznań 238zł Szczecin 350zł
Toruń 228zł Warszawa 158zł
Wrocław 258zł
regulamin
PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • jeżeli chcesz, zabierz swój sprzęt przydatny do realizacji projektów filmowych i dziennikarskich  (kamerę/aparat cyfrowy, GoPro, statyw, laptop); notatnik i długopis