ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
Cypr.png
Cypr.png

4350 zł

Obóz językowy standard na Cyprze

Wiek: 10-18

lokalizacja:
Moniatis hotel 3*

organizator:
Agencja Turystyki Językowej LINGWISTA

Cypr jest trzecią co do wielkości, po Sycylii i Sardynii, wyspą na Morzu Śródziemnym i równocześnie najmłodszym po Malcie – państwem w tej części Europy. Ślady kolonizacji brytyjskiej są obecne w codziennym życiu Cypryjczyków, którzy biegle mówią po angielsku, co sprzyja tym, którzy pragną uczyć się języka angielskiego właśnie na wyspie Afrodyty.

Cypr to nie tylko bogata historia z zabytkami sięgającymi Imperium Rzymskiego oraz niebywała gościnność Cypryjczyków, ale także piękne plaże, gorące Morze Śródziemne, zdrowy klimat i niepowtarzalne góry Troodos z najwyższym szczytem Olimpem, wznoszącym się na wysokość 1952 m n.p.m. W miejscowościach wypoczynkowych nie brakuje dyskotek, restauracji i tawern. Wyspa ta, mająca walory kulturalne i kulinarne, klimatyczne, historyczne i środowiskowe staje się idealnym miejscem wypoczynku i nauki.

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

25/06/2022 - 09/07/2022

niedostępny 4350 zł

02/07/2022 - 16/07/2022

niedostępny 4350 zł

16/07/2022 - 30/07/2022

Brak miejsc 4350 zł

06/08/2022 - 20/08/2022

Brak miejsc 4350 zł

Program

Miejscowość: Limassol to duże nadmorskie miasto z przepiękną starówką, będące drugim co do wielkości miastem na Cyprze. To także duży ośrodek wypoczynkowy o kosmopolitycznym charakterze, zwany często miastem zabawy i rozrywki.
Szkoła: English Sunny School of Cyprus jest szkołą letnią, od 2000 roku organizującą kursy i obozy dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat oraz dla dorosłych. Nauka odbywa się w grupach międzynarodowych. Nauczyciele to profesjonalna lokalna kadra głównie pochodzenia anglosaskiego, z wieloletnim  doświadczeniem w nauczaniu języków obcych. Sale w szkole są odpowiednio wyposażone i dostosowane do prowadzenia zajęć.

Program standardowy:

Nasi uczestnicy odbędą kurs angielskiego składający się z 22 lekcji w tygodniu (po 45 minut). Nauka prowadzona jest na wszystkich poziomach zaawansowania, w grupach liczących maksymalnie 15 osób.  Przydział do grup odbywa się na podstawie testu kwalifikacyjnego. Podczas zajęć nacisk położony jest na praktyczne wykorzystanie znajomości języka i skupia się na rozwijaniu komunikacji werbalnej. Zapewniamy zestaw bezpłatnych materiałów do nauki. Kurs zakończony jest testem sprawdzającym i otrzymaniem certyfikatu. Osoby, które stracą 1 dzień zajęć będą odrabiać zajęcia po południu w formie konwersacji prowadzonych w sposób przyjemny i interaktywny.

Kurs przygotowujący do egzaminu IELTS (tylko lipiec)

Młodzież powyżej 15 lat, o poziomie minimum B1, zamiast kursu standardowego może wybrać kurs przygotowujący do egzaminu IELTS (za dopłatą). Kurs ten skierowany jest do osób pragnących studiować w języku angielskim lub pracować za granicą. IELTS to rozpoznawalny i ceniony na całym świecie certyfikat, wymagany przez zagraniczne uczelnie i często przez pracodawców. Kurs skupia się na rozwoju wszystkich kompetencji językowych i na technikach pozwalających na zdanie egzaminu w przyszłości.

Program:

Obowiązkowy dla młodzieży do 17 roku życia.

Cypr jest idealną destynacją dla tych, którzy lubią ciepło, słońce i morze! Po południu szkoła proponuje różne gry, zabawy oraz wycieczki (1 półdniowa i 1 całodniowa wycieczka w tygodniu). Półdniowa wycieczka obejmuje zwiedzanie starego miasta Limassol, wyjazd do centrum handlowego z grą w kręgle lub wycieczkę na plażę poza Limassol np. Curium Beach czy Governor’s Beach.

 

Wycieczki całodniowe: w jednym tygodniu pojedziemy na krajoznawczą podróż np. do stolicy Cypru Nikozji, do antycznego Pafos lub do Ayia Napa. Na wycieczce do Pafos zobaczymy grecki amfiteatr, antyczne mozaiki i skałę, na której według legend wyłoniła się z piany morskiej Bogini Miłości Afrodyta. W kolejnym tygodniu natomiast udamy się na cały dzień zabawy do parku wodnego, który zadowoli wszystkie gusta! Są tu atrakcje dla każdego: od sztucznych fal w basenie i spokojnej rzeki, gdzie można odpocząć na pontonie, po zjeżdżalnie o różnym stopniu nachylenia. Ci co lubią ekstremalne doznania i dreszczyk adrenaliny nie mogą ominąć pionowego Kamikadze!

Ponadto w każdym tygodniu gra w siatkówkę plażową i jazda na bananie. Animatorzy proponują też gry i zabawy jak np. zabawa ze zdjęciami, warsztaty kulinarne aby poznać proste przepisy na przysmaki cypryjskie. Oczywiście będzie też czas na plażowanie! Wieczorem gry integracyjne, kalambury, zajęcia sportowe (siatkówka, koszykówka lub piłka nożna), karaoke, wieczór talentów czy olimpiada, oraz projekcje wideo.

Raz w tygodniu szkoła organizuje „Fruit Day”; to dzień poświęcony wybranemu owocu pochodzącego z Cypru jak winogrono, arbuz, pomarańcz czy cytryna. Młodzież tego dnia pozna ciekawe informacje na jego temat na lekcjach angielskiego, a popołudniu będzie uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i przyrządzi smaczny cocktail lub prostą potrawę jak np. gofry pomarańczowe.

Młodzież 17-18 lat może wybrać pakiet animacyjny bez wycieczek, który obejmuje tylko animacje prowadzone przez kadrę szkoły.

Opieka:  Podczas pobytu dzieci i młodzież do 18. roku życia znajduje się pod stałą opieką polskiej i zagranicznej kadry.

DODATKOWE OPCJE:

Kurs windsurfingu lub kitesurfingu

Młodym miłośnikom sportów wodnych proponowany jest kurs windsurfingu. Kurs świetnie nadaje się dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczynają przygodę z windsurfingiem, ale też dla tych, którzy pływali tylko na jeziorze i chcieliby wypróbować swoje umiejętności na morzu. Kursy te są dostępne w każdym terminie jednakże wymagana jest rezerwacja z wyprzedzeniem.

Kurs windsurfingu to 6 godzin zajęć, a Kitesurfingu 12 godzin. Kursy obejmują zajęcia teoretyczne, praktyczne i wyposażenie sprzętu. Polecamy każdemu fanowi wodnych szaleństw!

 

Rezerwacja oferty odbywa się na zasadach zgodnych z Warunkami Uczestnictwa Organizatora (ATJ Lingwista) > OWU

Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch (ciepły lub pakowany w zależności od dnia) i obiadokolacja. Podczas lunchu i obiadokolacji podawana jest woda w dzbankach. Inne napoje są dodatkowo płatne.

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Windsurfing na Cyprze 1450zł

6 godzin - kurs obejmuje zajęcia teoretyczne, praktyczne i wyposażenie sprzętu. Polecamy każdemu fanowi wodnych szaleństw!

Nurkowanie na Cyprze 480zł

Wstęp do nurkowania (teoria i praktyka) 2,5 godziny (1 dzień)

Scuba Diving na Cyprze 1000zł

Scuba Diving dla początkujących 3 godziny (3 dni)

Egzamin IELTS 400zł

Dopłata do lekcji przygotowujących do egzaminu IELTS w lipcu (dla młodzieży 15+)

Kitesurfing na Cyprze 1950zł

12 godzin - Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne, praktyczne i wyposażenie sprzętu

Ubezpieczenie KR rozszerzone 4,5% 0zł

KR z rozszerzeniem o zachorowanie na COVID-19 przed wyjazdem 4,5%.

Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji z wyjazdu to koszt 4,5% od wartości umowy (bez opłaty w walucie obcej) za program:

Kwota za wybrane ubezpieczenie od kosztów rezygnacji doliczona zostanie po dokonaniu rezerwacji.

Ubezpieczenie KR rozszerzone 5% 0zł

KR z rozszerzeniem o zachorowanie na COVID-19 oraz kwarantannę przed wyjazdem.

Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji z wyjazdu to koszt 5% od wartości umowy (bez opłaty w walucie obcej) za program.

Kwota za wybrane ubezpieczenie od kosztów rezygnacji doliczona zostanie po dokonaniu rezerwacji.

Ubezpieczenie KR standardowe 3% 0zł

Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji z wyjazdu liczone 3 % od wartości umowy (bez opłaty w walucie obcej) za program.

Kwota za wybrane ubezpieczenie od kosztów rezygnacji doliczona zostanie po dokonaniu rezerwacji.

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera
 • Kurs języka angielskiego: 22 lekcje w tygodniu
 • Zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Transfer grupowy z/na lotnisko
 • Transport lokalny do szkoły
 • Opiekę polskiego opiekuna
 • Ubezpieczenie KL/NNW/NWS/bagaż
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Materiały do nauki
 • Pakiet powitalny: zeszyt, długopis, T-shirt, torba
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

W związku z niestabilną sytuacją na Ukrainie oraz wahaniami złotówki, informujemy, że cena umowy może ulec podwyższeniu na 21 dni przed wyjazdem jeśli EURO przekroczy 4,7.

Rezerwacja oferty odbywa się na zasadach zgodnych z Warunkami Uczestnictwa Organizatora (ATJ Lingwista).

 • Bilet lotniczy z Warszawy (Modlin) 1590 zł
 • Obowiązkowy program 180 EUR/ 2 tygodnie
 • dla młodzieży od 17. roku życia*(animacje) 40 EUR/ tydzień
 • Dodatkowe wycieczki w niedzielę
 • Dopłata do lekcji przygotowujących do egzaminu IELTS w lipcu (dla młodzieży 15+): 400 PLN/2 tyg.
 • Sporty wodne:
 1. Windsurfing 6 godzin 1450 zł
 2. Kitesurfing 12 godzin 1950 zł
 3. Wstęp do nurkowania (teoria i praktyka) 2,5 godziny (1 dzień) 480 zł
 4. Scuba Diving dla początkujących 3 godziny (3 dni) 1000 zł
 • Transfer dla młodzieży przy przelotach indywidualnych 300 zł w 2 strony (gdy lecą 2 osoby na tym samym locie koszt transferu +150 zł / os.)
 • Możliwe podwyższenie kwot ubezpieczenia wyliczane indywidualnie
 • Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji z wyjazdu liczone % od wartości umowy bez opłaty w walucie obcej za program:
 1. KR standardowe 3%
 2. KR z rozszerzeniem o zachorowanie na COVID-19 przed wyjazdem 4,5%
 3. KR z rozszerzeniem o zachorowanie na COVID-19 oraz kwarantannę przed wyjazdem 5%
 • Test PCR przed wyjazdem (posiadamy specjalne zniżki dla naszych Klientów) oraz po przyjeździe na Cypr jeśli będzie wymagany.

*Uwaga: Program dla osób 17+ za 40 EUR tygodniowo obejmuje: 2 przejazdy na plażę w tygodniu, animacje popołudniowe i wieczorne. Opłata ta nie obejmuje: półdniowych wycieczek (1 w tygodniu), całodniowych wycieczek w soboty, przejażdżki na bananie, warsztatów mozaiek, ozdabiania muszelek / kamieni.

LOKALIZACJA I DOJAZD

Moniatis hotel 3*

Główny kampus szkoły mieści się w hotelu Moniatis 3*.Położony w bezpiecznej i spokojnej okolicy w dzielnicy Yermasogeia. Obiekt oferuje zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych oraz w apartamentach 2-pokojowych, gdzie może mieszkać do 5 osób (tu jest 1 łazienka i 2 toalety). Możliwe łóżka typu dostawki. Wszystkie pokoje są klimatyzowane z łazienkami i balkonami. Do dyspozycji uczestników basen z leżakami. Kampus mieści się ok. 15-20 minut pieszo od szkoły (5 minut autobusem) i kilka minut jazdy autobusem od plaży. W bliskiej okolicy znajdują się sklepy, restauracje, kawiarnie, bankomat i apteka. W hotelu jest darmowe Wifi, z którego można skorzystać na recepcji.

10, Naxou, Germasogeia,
3096 Limassol, Cypr

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów na 2 godziny przed planowanym odlotem w Warszawie. Lot z Warszawy odbywa się w grupie; w niektórych terminach bez opiekuna. W takim przypadku dzieci i młodzież są odprawiane na lotnisku przez pracownika biura i odbierane na lotnisku na Cyprze przez polskiego opiekuna lub szkolnego przedstawiciela.

Warszawa 1590zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • słownik
 • paszport
 • adapter do kontaktu
 • kostium kąpielowy
 • nakrycie głowy
 • krem z filtrem.
 • wygodne buty
 • SUGEROWANE KIESZONKOWE: 150 Euro na 2 tygodnie