ue-logo
pfr-logo

(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

<
>
RPG 18+.JPG
RPG 18+.JPG

1399 zł

Wyjazd RPG 18+

Wiek: 18-30

lokalizacja:
Przystanek Drzewina

Obóz RPG 18+ już od kilku lat cieszy się popularnością wśród Obozów Fabularnych Tol Calen. Przeznaczony dla starszych graczy, którzy wiedzą już czego szukają w grach fabularnych i dlaczego w nie grają. Ale spokojnie, jeżeli nie masz zielonego pojęcia o RPG, a nie możesz pojechać na obozy dla młodszych - także znajdziesz coś dla siebie. Od podstaw zagłębimy się w świat wyobraźni i wspólnie pomożemy rozwinąć skrzydła.

rezerwuj >

TERMINY TEGO OBOZU

28/08/2022 - 03/09/2022

niedostępny 1399 zł

Program

Na obozie uczestnicy będą podzieleni na drużyny składające się z grup 3-6 osobowych. Każda z nich oddzielnie zdecyduje, czy chce grać przez cały turnus jedną kampanię w określonym systemie, czy może kilka krótkich przygód, by na obozie poznać jak najwięcej systemów. Co więcej, program będzie dostosowywany w pełni do uczestników, ustalany na początku wyjazdu i zmieniany zależnie od potrzeby.

Na tym obozie odnajdą się zarówno gracze z długim stażem, jak i osoby, które jeszcze nie do końca orientują się w świecie RPG. Nowi nauczą się jak tworzyć i odgrywać wiarygodnie postaci oraz poznają podstawy różnych systemów, weterani zaś doszlifują swój warsztat jako gracze, bądź poznają tajniki prowadzenia jako MG. Jedyne, czego potrzeba, by zagłębić się w Krainy Wyobraźni, to otwarty umysł i ciekawość świata!

Systemy RPG, z jakich gracze będą mogli wybierać, to: autorski system RPG Mistrzów Gry BTA Kompas „Tol Calen”, „Dungeons&Dragons 5e”, „Zew Cthulhu”, „Warhammer”, „Blades in the Dark”, „Świat Mroku”, „Tales from the Loop”, „Earthdawn”, „Conan”, „Star Wars” i wiele innych. Grupy będą dopasowane tak, by każdy dostał to, czego oczekuje zarówno od sesji, jak i od doświadczonych Mistrzów Gry.

Sesje RPG

 • skupimy się na naszej kampani i przygodach, 
 • będziemy kontynuować polityczne intrygi w Północnych Królestwach, lub plądrować lochy w Faerunie. 
 • od 8 do 10 sesji RPG, lecz liczba ta może ulec zmianie. Na ilość zajęć wpływają inne gry i zajęcia, sesje nocne oraz larpy. 

Larp

 • Live Action Role Play oznacza gry terenowe – wcielanie się w postać nie tylko słowem, ale też ubiorem i mową ciała,
 • niektóre z gier będą związane z fabułą obozów, a inne będą ciekawą odskocznią od rzeczywistości,
 • zachęcamy do zabierania własnych kostiumów, akcesoriów i wszystkiego co pomoże Wam przenieść się do zupełnie innego świata.

Prelekcje 

 • ustalane na bieżąco z uczestnikami wyjazdu,
 • o kreacji i odgrywania swoich bohaterów, a także technik prowadzenia sesji,
 • rozmowy o RPG, jego przeszłości i przyszłości lub zajmiemy się prezentacjami nieznanych Wam systemów, zarówno tych klasycznych, jak i zupełnie nowych. 

Warsztaty 

 • z podstawowych materiałów wykonacie zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na larpach, jak i rekwizyty na sesje RPG,
 • warsztaty aktorskie, aby jeszcze bardziej zgłębić sztukę odgrywania postaci. 

Gry planszowe i karciane

 • Tajemnicze Domostwo, Smallworld, Neuroshima Hex, 
 • karciane czyli Bang!, Munchkin, Dixit, Jungle Speed, Avalon, 
 • zadania z dziedziny team-buildingu, gry terenowe i zabawy integracyjne,
 • zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.

Łucznictwo 

 • tajniki, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki, 
 • z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? 
 • wszystkiego dowiecie się na prelekcji, by móc potem spróbować swoich sił w strzelaniu z różnych rodzajów łuków.

Szermierka

 • korzystając z bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku,
 • podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony,
 • rozwinięcie koordynacji i równowagi ciała, 
 • pojedynki podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, gier typu Battle czy Capture The Flag.

Nerdowski czas wolny

 • program jest bardzo elastyczny i ustala się go wraz z instruktorami,
 • chcecie wieczorem olać sesję i zrobić sobie maraton wszystkich części Gwiezdnych Wojen, albo reżyserskich wersji Władcy Pierścieni? 
 • maty do tańczenia, rzutniki, erpegowa biblioteczka, gry planszowe i karciane będą do Waszej dyspozycji. Będzie miejsce i czas na turniej w Heroes III, lan-party, a także wszelkiego rodzaju jeep- i freeformy. 

Prowadzenie zajęć

Jesteś Mistrzem Gry i chcesz poprowadzić sesję lub mini kampanię? Nigdy nie prowadziłeś, ale chcesz spróbować? Jest to idealne miejsce, bo od razu możesz otrzymać informacje o odbiorze sesji i rady zarówno od Mistrza Gry, jak i reszty Graczy. Co więcej instruktorzy chętnie pomogą Ci się do wszystkiego przygotować, zapewnią głośniki, sprzęt, czy kości. Sytuacja wygląda tak samo, jeżeli masz pomysł na autorską prelekcję, warsztaty czy inną grę. Naszym celem jest dobrze spędzić czas w erpegowym gronie!

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Wszystkie potrawy przygotowywane są na miejscu.

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Kubek Tol Calen 30zł

Ceramiczny kubek z laserowo wyciętym logo Tol Calen. 

Dopłata za podręcznik Tol Calen w twardej okładce 50zł

Podręcznik kolekcjonarski o świecie z długą i barwną historią, kształtowaną przez niezliczone rzesze graczy na przestrzeni kilku lat naszych Obozów RPG. Twarda okładka, kolorowa tasiemka zakładkowa. 

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • podręcznik w twardej okładce – 50 zł
 • kubek Tol Calen - 30 zł
Gwarancja aklimatyzacji 150zł
Wiemy jak często trudne do przewidzenia jest to, czy nasze Dziecko, które nie jest jeszcze doświadczonym bywalcem obozów i kolonii, zintegruje się z nowymi kolegami i odnajdzie się poza znanym sobie otoczeniem. Czy dobrze będzie się czuł w grupie rówieśników, czy może decyzja o wysłaniu na pierwszy obóz powinna jeszcze poczekać? Czasem, pomimo starań naszej profesjonalnej kadry, tęsknota za domem jest silniejsza i nie chcąc narazić początkującego Uczestnika na złe wspomnienia z pierwszego obozu, zabieramy go przed zakończeniem kolonii do domu. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, oferujemy dodatkową usługę polegającą na wzmożonej indywidualnej opiece Waszego Dziecka przez naszą kadrę. W przypadku wykupienia tej dodatkowej usługi zachowujemy jeszcze większą niż zwykle staranność i troskę o zaaklimatyzowanie się Państwa Dziecka na obozie. Jeżeli mimo to Uczestnik opuści obóz, Kompas zapłaci za niewykorzystane dni na obozie proporcjonalnie do ceny obozu.
Karta dużej rodziny
Nasza firma przystąpiła do ogólnopolskiego rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jest to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, przysługujący rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Szczegóły programu na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny. My ze swojej strony oferujemy 100 zł rabatu dla każdego członka rodziny posiadającego Kartę, na dowolny obóz organizowany przez BTA Kompas. Karta Dużej Rodziny nie obowiązuje przy obozach w cenie promocyjnej. Warunkiem otrzymania zniżki jest przesłanie skanu lub zdjęcia Karty uczestnika obozu na adres e-mail biuro@kompas.pl. Skan lub zdjęcie należy przesłać przed dokonaniem płatności za dany obóz.
Co zrobić, jeśli moje dziecko jednak nie może jechać?

Różnego rodzaju sytuacje losowe (choroba, wydarzenie rodzinne, odwołanie urlopu itp.) mogą spowodować konieczność niespodziewanej rezygnacji z udziału w imprezie. Dla uniknięcia dość wysokich kosztów finansowych związanych z taką rezygnacją proponujemy przy kupnie imprezy nabycie fakultatywnego Pakietu Ochronnego pozwalającego na znaczące obniżenie kosztów wynikających z warunków uczestnictwa.

czytaj więcej >

Tabela zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy

liczba dni do rozpoczęcia obozu Bez pakietu Pakiet Parasol Pakiet Super Parasol
powyżej 30 dni -200zł zwrot 100% zwrot 100%
30-14 dni zwrot 50% zwrot 75% zwrot 90%
13-1 dni zwrot 40% zwrot 70% zwrot 85%
niestawienie się na zbiórkę zwrot 20% zwrot 60% zwrot 80%
koszt pakietu 0zł 75zł 150zł
regulamin

LOKALIZACJA I DOJAZD

Przystanek Drzewina

Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala na zajęcia, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty,  boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego.

Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

e-mail: przystanek@przystanekdrzewina.pl

Dojazd własny.

Drzewina 0zł
regulamin

PRZED OBOZEM

Co zabrać?

 • Polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje RPG.
 • Mały plecak, odpowiednie obuwie i odzież 
 • Przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne wink
 • Własny bidon na wodę