Zajęcia linowe

Wiek: 0-99 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.

Wybrana impreza jest organizowana na żądanie i jest przygotowywana indywidualnie na potrzeby klienta, Skorzystaj z poniższego przycisku, aby skontaktować się z nami w celu uzgodnienia szczegółów

Zapytaj
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 0 lat do 99 lat
Opis

Zajęcia linowe to solidna dawka emocji, związana z pokonywaniem własnych barier. Ciągłe wyzwania, przełamywanie wewnętrznych lęków i obaw, umożliwiają uczestnikom, poznanie swoich możliwości w warunkach ekstremalnych.

 

Opis programu


Konkurencje wysokościowe to także budowanie wydajnego zespołu, pracującego w atmosferze zaufania i otwartości. Zazwyczaj losy poszczególnych osób, zależą od zaangażowania pozostałych uczestników. Większość organizowanych przez nas zadań, wymaga współdziałania całej grupy. 

Nasza doświadczona kadra, w oparciu o techniki linowe, bez problemu zorganizuje most linowy, skok na wahadle czy eksplorację jaskini. Każda z organizowanych przez nas konkurencji wysokościowych, prowadzona jest przez instruktorów Polskiego Związku Alpinistycznego i instruktorów Wspinaczki Skałkowej. Wykorzystywany przez nas sprzęt alpinistyczny posiada wszelkie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Zawsze zapewniamy odpowiednią ilość kasków i uprzęży dla naszych uczestników.

Zobacz poniżej, co możemy Tobie zaoferować.

Wieża ze skrzynek
Zawodnik wchodzi na skrzynki, które „wkłada pod siebie” i tym sposobem znajduje się coraz wyżej. Im wyższa wieża tym trudniej utrzymać równowagę. Każda wchodząca osoba jest asekurowana na przez instruktora linowego. Wszyscy wchodzą w kasku na głowie i uprzęży alpinistycznej.

Drabinka alpinistyczna
Zadanie polega na wejściu o własnych siłach lub przy pomocy zespołu na 5-cio 10-cio lub 15-to metrową drabinkę alpinistyczną. Drabinka wywija się i skręca. Słowem zabawa na całego! Do wykonania zadania potrzebne jest zgranie zespołu oraz odrobina sprawności i determinacji…

Most linowy
Przejdź bez dotykania ziemi, przez most zbudowany z 3 lin rozpiętych w specjalny sposób, pomiędzy dwoma drzewami lub skałami. Całość chwieje się i trzęsie kilkanaście metrów nad ziemią a na dół … lepiej nie patrzeć. Niektóre liny mostu naciągane są przez pozostałych członków grupy. Im lepiej naciągają, tym łatwiej idzie się poszczególnym śmiałkom.

Mission Impossible
Jedna osoba wisi poziomo, podpięta do systemu lin. „Ciągnąc za odpowiednie sznurki” można przemieszczać śmiałka w trzech płaszczyznach. Grupa tak musi manewrować linami (przeciągać liny do przodu, do tyłu i na boki), aby przeprowadzić tę osobę przez system przeszkód. Unosząca się nad ziemią osoba, musi wykonać określone zadanie.

Picasso
Pomiędzy drzewami, około 7 metrów nad ziemią wisi specjalne płótno. Przed nim wisi jedna osoba z grupy podpięta do systemu lin. Grupa tak musi manewrować linami, aby wiszący mógł malować na całym płótnie odpowiedni rysunek. Każdy z uczestników może korzystać tylko z jednego koloru, dlatego konieczne są zmiany w zespole i ustalenie wspólnej koncepcji.

Tyrolka
To zjazd po napiętej ukośnie linie zawieszonej pomiędzy dwoma drzewami lub pomiędzy skałą i drzewem. Uczestnik zostaje wciągnięty przez grupę lub sam dostaje się na wys. ok. 15 metrów. Po wpięciu przez instruktora do wózka zjazdowego, śmiałek zjeżdża w na linach w dół (w uprzęży alpinistycznej i kasku). Na dole (pod okiem instruktora) hamuje tuż nad ziemią. Adrenalina gwarantowana.

Skok z platformy
Aby zaliczyć zadanie uczestnicy będą musieli, zdobyć się na skok z platformy, zawieszonej kilkanaście metrów nad ziemią. Uczestnicy wciągają śmiałka na miejsce startu. Osoba skacząca zostaje wpięta do asekuracji. Potem trzeba już tylko stanąć na krawędzi…oddać skok…spaść swobodnie kilka metrów w dół i delikatnie wyhamować. Prawda, że proste?! Każdy uczestnik asekurowany jest przez resztę grupy… i instruktora oczywiście.

Wspinaczka skałkowa
To ostatnio bardzo popularny sport, podnoszący poziom adrenaliny. Wspinać mogą się ludzie praktycznie w każdym wieku. Specjalna uprząż, kask oraz asekuracja doświadczonego instruktora wystarczą, aby zmierzyć się z własnymi słabościami. Drogi wspinaczkowe dobieramy do umiejętności uczestników zajęć. Organizujemy wspinaczkę w skałkach jak i na sztucznej ścianie wspinaczkowej.

Zjazd na linie
Zadaniem każdego uczestnika jest zjazd na linie z dużej wysokości (zjazd ze skały, z mostu itp.). Śmiałek zostaje wpięty w linę zjazdową. Następnie musi wyjść za krawędź i zjechać na dół, odpowiednio operując przyrządem zjazdowym. Oczywiście wszystko odbywa się z asekuracją, pod czujnym okiem instruktora.

Eksploracja jaskini
Uczestnicy wyposażeni w kaski i latarki wchodzą do jaskini. Przez wąskie korytarze, zaciski, tunele i niskie stropy, przedostają się pod opieką instruktora lub na podstawie specjalnie przygotowanej mapy.

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji złóż zapytanie ofertowe, wyślij maila na adres m.boniec@kompas.pl lub zadzwoń 696 40 32 32.

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Warszawa . Samolot 00:00 00:00 0 PLN
Brak dostępnych hoteli