Żeglarska Przygoda in English

Wiek: 7-12 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. MPE 25.06-06.07.2018 -
2. MPE 07.07-18.07.2018 -
3. MPE 19.07-30.07.2018 -
4. MPE 31.07-11.08.2018 -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Rozbudzenie w dzieciach wewnętrznej motywacji do nauki języków obcych wcale nie jest zadaniem prostym. Kluczem do sukcesu jest uwzględnienie naturalnego dla najmłodszych sposobu spędzania czasu, dzięki któremu nigdy się nie nudzą, ćwiczą wyobraźnię i pamięć. Sposobem tym jest po prostu zabawa. Wystarczy ją połączyć z nauką języka obcego, by osiągnąć niesamowite rezultaty. Uczestników czeka szereg sprawdzonych zajęć żeglarskich, rekreacyjnych, krajoznawczych i sportowych na świeżym powietrzu, a także zdrowa dawka nauki języka angielskiego. Kolonia przeznaczona dla dzieci, które uwielbiają wodę, jeziora, chcą poznać smak żeglarstwa i poprzez zabawy poprawić swoją znajomość języka angielskiego. 

 

Opis programu

Unikalne zajęcia. Możliwość kontaktu z językiem obcym również podczas wakacji. Z dala od szkolnych ławek, tablic i podręczników! Z dala od nudy, wkuwania na pamięć słówek i regułek gramatycznych. Ciekawe zajęcia w terenie, na wodzie, bezstresowa nauka języka poprzez zabawę, przybliżenie tradycji, obyczajów i kultury kraju i wiele innych.

Sailing. Żeglarstwo to fascynujący sport, który pozwala obcować z wodą, wiatrem i przyrodą. Z pasją i bezpiecznie będziemy wprowadzać w świat żeglarstwa. Nauczymy się podstawowych słówek i zwrotów związanych z żeglarstwem – także w języku angielskim. W programie wykład na temat zasad bezpieczeństwa, nauka wiązania węzłów i oczywiście duża porcja zajęć na wodzie. Do dyspozycji jachty klasy Omega, które nie tylko zapewniają maksimum bezpieczeństwa, ale również dają dużo radości. Zajęcia prowadzone są w kamizelkach asekuracyjnych – zawsze pod okiem instruktora i ratownika WOPR.

Uwaga! Zaznaczamy, że w przypadku nieodpowiednich warunków (np. zbyt mocny lub za słaby wiatr) zajęcia żeglarskie mogą zostać odwołane – każdorazowo decyzję podejmuje instruktor.

Fun & sun. Ośrodek Gwarek ma własną prywatną plażę, co umożliwia naszym najmłodszym nieograniczone korzystanie z uroków jeziora Tajty. Gdy tylko pogoda pozwoli, będzie okazja wytaplać się za wszystkie czasy. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z naszych propozycji. Strzeżone kąpielisko i piaszczysta plaża dają możliwość w pełni nacieszyć się słońcem i wodnymi szaleństwami.

Boat ride! Zabierzemy Was na fajną przejażdżkę na gumowym bananie wodnym ciągniętym przez motorówkę. Zabawa będzie świetna – kto zdoła się utrzymać, ten otrzyma nagrodę! Zajęcia są całkowicie bezpieczne, prowadzone przez instruktorów na atestowanym sprzęcie, przy udziale ratowników WOPR. Każdy Uczestnik będzie wyposażony w kamizelkę ratunkową.

Kayaks. W programie obozu krótkie wycieczki kajakowe po jeziorze Tajty. Uczestnicy najpierw przejdą przeszkolenie na temat bezpieczeństwa na wodzie, zachowania w kajaku i techniki wiosłowania, by potem udać się na niezapomniane wyprawy. Będziemy obserwować zapalonych żeglarzy i przepiękną przyrodę na Mazurach. Zapewniamy kajaki, sprzęt asekuracyjny i ratowników MOPR. Zajęcia intensywnością wysiłku będą dopasowane do możliwości fizycznych młodych kajakarzy.

Rafts. Uczestnicy spróbują swoich sił również na tratwach. Jedynie przy pomocy kilku napompowanych dętek, deseczki i paru metrów sznurka spróbujemy zbudować tratwę, którą weźmiemy udział w fascynującym wyścigu. Podstawą jest współpraca i pomysłowość całego zespołu. Ciekawe, kto wygra?

Inflatables. Poznaj smak pracy zespołowej! Weź udział w zawodach na przepłynięcie pontonem określonej odległości w jak najkrótszym czasie! Opiekę podczas wszystkich zajęć wodnych sprawują ratownicy WOPR.

High ropes. Niezwykła zabawa dla dzieci. Do dyspozycji kilka tras o różnym stopniu trudności: od „zielonej” dla malutkich dzieci, przez „pomarańczową” i „żółtą” dla dzieci powyżej 100 cm wzrostu, do bardzo trudnych tras dla osób powyżej 140 cm wzrostu .

Me and the world around me. Stworzycie projekt o sobie i swoich zainteresowaniach, ulubionych smakach i talentach. Opowiecie sobie nawzajem o swoich znajomych i rodzinie, o miejscu w którym mieszkacie, szkole i  marzeniach jakie macie. Poznajcie się lepiej!

Newspaper project. Zabawimy się w prawdziwych reporterów. Będziemy codziennie zbierać ciekawe informacje i redagować naszą minigazetkę obozową na temat naszych żeglarskich osiągnięć. Aby uniknąć ewentualnych błędów gramatycznych, weźmiecie udział w wielu grach, które w przyjemny sposób powtórzą zasady gramatyczne. Gazetka będzie oczywiście dwujęzyczna.

Orienteering. Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? W którą stronę skręcić? Jak nie zgubić się pośród gąszczu traw? Na specjalnych zajęciach z orienteeringu dowiemy się, jak umiejętnie posługiwać się mapą, do czego służy kompas, co oznaczają znaki topograficzne i jak ocenić odległość w terenie.

What is the weather? Każdy żeglarz musi znać się na przepowiadaniu pogody. Dowiemy się, jak ustalić siłę wiatru w skali Beauforta, jak określić stan wody, co to jest martwa fala i do czego używa się disdrometru.

Team building. To specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu i integracji. Uczą też współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwolą nam rozwinąć kreatywne myślenie i stworzyć niezwykle zgrany zespół lubiących się kolegów i koleżanek.

Survival. Poznamy tajniki survivalu zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko bez używania zapałek, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę.

Holiday in English. Wakacje z angielskim to również radosny czas śpiewania piosenek, oglądania filmów animowanych i przygodowych w oryginale, grania w ciekawe gry językowe i układania śmiesznych scenek. Nawet nie zdążysz się zorientować, kiedy poprawi się Twój akcent, a zasób słownictwa zachwyci po wakacjach szkolnego anglistę.

Ponadto w programie:

 • ogniska z pieczeniem kiełbasek
 • gry terenowe (podchody, Capture the Flag, InO)
 • przebierane dyskoteki z motywem przewodnim
 • wypady do Giżycka (spacery po marinie, shopping)
 • wizyta w Twierdzy Boyen
 • gry i zabawy integracyjne
 • wieczorki filmowe in English
 • quizy, konkursy i turnieje

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

 • paintball – 60 zł
 • dodatkowe 100 kulek paintballowych – 30 zł
 • wycieczka do Zoo Safari – 70 zł
 • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
 • pakiet przygodowy – 100 zł

 

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • strój sportowy (dres, getry, krótkie spodenki, koszulki) oraz sprawdzone obuwie sportowe
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy/kąpielówki, kompas, latarkę z zapasem baterii, bluzę i spodnie do zajęć terenowych
 • piankę do pływania 

 

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Piękna Góra OW Gwarek, Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź POWRÓT:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Autokar 07:30 18:35 188 PLN
3 Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12 Autokar 11:00 16:35 148 PLN
4 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 06:00 20:00 188 PLN
5 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62 Autokar 04:40 21:20 198 PLN
6 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:40 16:40 178 PLN
7 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
8 Toruń . Łączony 00:00 00:00 128 PLN
9 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 11:35 13:20 178 PLN
10 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
11 Białystok Negocjowany
12 Bydgoszcz Negocjowany
13 Lublin Negocjowany
14 Szczecin Negocjowany

OW Gwarek

Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gwarek-mazury.pl/
 

Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko
 

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Wycieczka do Zoo Safari  70 zł

Oto niepowtarzalna okazja, by w samym sercu Mazur poznać bliżej dzikie zwierzęta. Przejażdżka po 100-hektarowym terenie, na którym mieszka ponad 400 fascynujących zwierząt, odbywa się samochodami terenowymi oraz stylizowanymi bryczkami. Podczas wizyty w Zoo Safari spotkamy dziki, daniele, lamę glamę, konie wielkopolskie, osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki, stado jeleni mandżurskich, axis i europejskich, a także muflony i krowy rasy highland i hereford. O życiu i zwyczajach tychże zwierząt opowie nam ich opiekun, znawca i miłośnik. Czas: 1,5 h.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych  30 zł

Poza kulkami zawartymi w programie.

Paintball  60 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.