Zimowy Obóz Jeździecki

Wiek: 10-18 lat Organizator: Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
LP. KOD TERMIN CENA
1. KOZ 03.02-09.02.2019 -
2. KOZ 10.02-16.02.2019 - -
3. KOZ 17.02-23.02.2019 - -
Organizator
Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS sp. z o.o.
Wiek
Wiek od 10 lat do 18 lat
Opis

Razem z doskonałą Szkołą Jazdy Konnej As Dream zapraszamy na zupełnie wyjątkowy i unikatowy zimowy obóz jeździecki w samym sercu Kaszub. W spokojnej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku, pośród malowniczych krajobrazów macie okazję aktywnie wypocząć doskonaląc jazdę konną! Szkoła Jazdy Konnej As Dream to miejsce dla każdego pasjonata! Szukasz wrażeń w terenie? Chcesz się nauczyć jeździć konno pod okiem fachowej kadry? Chcesz realizować swoje sportowe ambicje wśród najlepszych? To obóz specjalnie dla Ciebie!

 

Opis programu

Program realizowany będzie w Szkole Jazdy Konnej AS Dream: http://www.asdream.pl/. Uczestnikom obozu zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług – podopieczni szkoły regularnie startują i zdobywają medale w imprezach mistrzowskich. Ośrodek ma certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, co potwierdza wyszkolenie koni na najwyższym poziomie oraz bezpieczeństwo prowadzonych jazd przez wykwalifikowanych, kompetentnych, zawsze uśmiechniętych trenerów i instruktorów.

Kompleks stajenny zawiera:

 • krytą ujeżdżalnię 25*45
 • dwa place treningowe
 • czworobok konkursowy oraz komplet przeszkód

Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych, z podziałem na stopień zaawansowania (podział na grupy pierwszego dnia obozu):

Grupa źrebaków – Uczestnicy od podstaw zapoznają się z zasadami jazdy konnej i gruntownie oszlifują swoją wiedzę.

Grupa kucyków – to grupa dla osób już jeżdżących samodzielnie, a nie gotowych jeszcze na jazdę w grupie zaawansowanej (stęp, kłus).

Grupa pegazów – to miejsce dla Uczestników jeżdżących konno na zaawansowanym poziomie, gdzie poznawać będziemy tajniki treningu sportowego.

Jazdy konne (około 12 godzin w turnusie) odbywają się na podstawie autorskiego programu szkolenia, uwzględniającego właściwe wyćwiczenie i udoskonalanie dosiadu oraz prawidłowe stosowanie pomocy jeździeckich. Celem prowadzonego szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami klasycznego jeździectwa.

Uwaga: Uczestnicy zakwaterowani będą w obiekcie położonym na terenie stajni. Dostęp do koni i stajni będzie praktycznie nieograniczony!

Program praktycznych zajęć jeździeckich wzbogacony będzie o następujące moduły:

 1. Rząd i ekwipunek jeździecki.
 2. Budowa jeźdźca i konia.
 3. Sporty konne – budowanie małego sportowca.
 4. Podstawy woltyżerki – gimnastyka na koniu.
 5. Żywienie koni – od źrebaka do sportowca.

Na każdym turnusie istnieje możliwość:

zdania egzaminu na brązową i srebrną odznakę jeździecką – dopłata 250 zł
zdania egzaminu na odznakę Jeżdżę Konno – dopłata 90 zł

Uwaga! Uprzedniej weryfikacji umiejętności młodego jeźdźca i podjęcia decyzji o dopuszczeniu go do egzaminu dokonuje doświadczony instruktor.

Brązowa i Srebrna Odznaka – egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający umiejętności jeździeckie na poziomie pozwalającym na start w pierwszych zawodach. Do egzaminu mogą podchodzić wszyscy Uczestnicy posiadający umiejętności jeździeckie na poziomie zaawansowanym.

Odznaka Jeżdżę Konno – egzamin przeprowadzany przed komisją potwierdzający podstawowe umiejętności jeździeckie, w tym umiejętność podstawowej pielęgnacji i przygotowania konia do jazdy. Egzamin na odznakę Jeżdżę Konno przeznaczony jest dla wszystkich Uczestników obozu (po uprzednim zweryfikowaniu umiejętności przez instruktora i dopuszczeniu do egzaminu).

Poza obcowaniem z końmi będzie także można zapoznać się z walorami turystycznymi okolicy i wziąć udział w innych przygotowanych przez nas atrakcjach i zabawach:

Białe szaleństwo. Nie taka zima straszna... gdy potrafisz się nią cieszyć! Dla naszych Uczestników proponujemy cykl fantastycznych szaleństw na świeżym powietrzu. W programie zjeżdżanie na kolorowych „jabłuszkach”, biała olimpiada i śnieżne zabawy.

Wodna zabawa. Dwa baseny, zjeżdżalnia, masaże podwodne, leżanki powietrzne czy gejzer to wszystko czeka na Was w parku wodnym w hotelu Venus. Dwugodzinny relaks po wyczerpujących zajęciach jeździeckich.

Zajęcia integracyjne. To specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu – rzecz bardzo przydatna w pracy z grupą – służy integracji Uczestników i uczy skutecznej komunikacji. Każdy obóz przeplatamy takimi zajęciami team buildingowymi, aby wszyscy dobrze się poznali, zaaklimatyzowali w nowym środowisku i mogli się świetnie razem bawić.

Zimowo-filmowo. Wieczorami, w ramach odpoczynku, z kubkiem ciepłego kakao w dłoni zobaczymy najlepsze hity filmowe.

 

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

 

Cena zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry i instruktorów, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 

Cena nie zawiera

Dojazdu.

 

Co zabrać
 • obowiązkowo kask jeździecki!
 • poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • legitymację szkolną z numerem PESEL
 • czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
 • odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
 • przybory do mycia i ręcznik
 • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, ręcznik kąpielowy
 • krem na mróz z filtrem UV
 • mały plecak na wyjścia

Osoby, które zamierzają brać udział w egzaminach na odznaki, powinny zabrać ze sobą:

 • odznaka srebrna lub brązowa – 250 zł
 • odznaka Jeżdżę Konno – 90 zł

Uwaga: Szkoła Jazdy Konnej As Dream posiada na wyposażeniu kaski jeździeckie we wszystkich rozmiarach.

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na adres podany przy rezerwacji).

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.

 

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Łapino Agroturystyka Sakowcówka, Łapino 30a, 83-331 Przyjaźń Własny 14:00 10:00 0 PLN
2 Warszawa (turnus I) . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
3 Wrocław (turnus I) . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
4 Szczecin (turnus I) . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
5 Gdańsk (turnus II i III) . Łączony 00:00 00:00 88 PLN
6 Łódź (turnus II i III) . Łączony 00:00 00:00 168 PLN
7 Katowice (turnus II i III) . Łączony 00:00 00:00 188 PLN

Agroturystyka Sakowcówka

Agroturystyka Sakowcówka. Pensjonat położony niedaleko Gdańska. To idealne miejsce odpoczynku dla wszystkich tych, którzy lubią ciszę i brzmienie natury. Pokoje 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i tv. Stołówka z wyśmienitą kuchnią domową. Gospodarstwo położone jest z dala od zabudowań i osiedli ludzkich, otoczone przepięknym lasem.

http://sakowcowka.pl/

 

Łapino 30A
83-331 Przyjaźń