(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

Kraków.jpg
Kraków.jpg

Kraków Klasyczny - wycieczka 3 dni

Wiek: 7-17

lokalizacja:
Obiekt

 

KRAKÓW znają wszyscy. Wawel, Starówka, Sukiennice, Szlak Królewski… Jeżeli jednak jakimś cudem tego nie widzieliście, to musicie zobaczyć. W naszej wycieczce zabytki będą się przeplatać z dobrą zabawą. Zwiedzanie bez nudy? To możliwe!

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
40-60 335 PLN 3 Zapytaj
.
30-39 375 PLN 2 Zapytaj
.

Program

 

DZIEŃ 1

Przyjazd do Krakowa

Zakwaterowanie

Droga Królewska - to historyczna droga, którą niegdyś podążały na Zamek Królewski poselstwa i orszaki królewskie. Spacer tą drogą zaczniemy od Kościoła św. Floriana, później przejdziemy na Plac J. Matejki, zobaczymy średniowieczne mury miejskie z unikatowym Barbakanem i Bramą Floriańską, przejdziemy ulicą Floriańska na Rynek Główny. Zwiedzimy słynny kościół Mariacki, Sukiennice, kościół św. Wojciecha i wieżę ratuszową, a także wysłuchamy hejnału Mariackiego. Dalej ulicą Grodzką i Kanoniczną przejdziemy na Wzgórze Wawelskie. Wejdziemy do Katedry Krakowskiej, gdzie znajduje się m.in. Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie.

Obiadokolacja

Miasto światłem malowane - wieczorne spotkanie z pięknem miasta. Przespacerujemy się starówką, zobaczymy podświetlone, miejskie mury, wdrapiemy się ponownie na Wzgórze Zamkowe i obejrzymy panoramę nocą.

DZIEŃ 2

Śniadanie

Krakowski Kazimierz to miejsce niezwykłe, pełne uroku i przejmującej magii. Tu jakby czas się zatrzymał. Chodząc po starych uliczkach, mijając stare domy, synagogi, cmentarze wchodzimy do innego świata, dotykamy historii, historii kultur.

Kazimierz żydowski - zwiedzimy synagogi (Tempel, Kupa, Izaaka, Wysoka, Na Górce, Poppera, Remuh, Stara, dawny rynek żydowski ul. Szeroka, Wielka Mykwa, cmentarz Remus.

Fabryka Schindlera - miejsce znane wszystkim doskonale z oskarowej produkcji “Lista Schindlera” - Fabryka przy ulicy Lipowej 4. Otwarte tu muzeum opowiada historię tego niezwykłego człowieka i tutejszych wydarzeń. Oskar Schindler zatrudniał Żydów, ratując ich tym samym przed wysiedleniami i wywózkami do obozów. Dzięki rozległym kontaktom i łapówkom Schindler uzyskał zgodę na utworzenie na terenie fabryki podobozu obozu pracy w Płaszowie. Jego pracownicy zamieszkali w wybudowanych przy fabryce barakach. Warunki sanitarne i racje żywnościowe były tu znacznie lepsze niż w obozie.

Obiadokolacja

Miejskie podchody - współczesna wersja tradycyjnych podchodów stworzona dla tych, którzy chcą zmierzyć się z tajemnicami miejskiej dżungli. Gra uczy posługiwania się planem miasta, kształtuje umiejętności interpersonalne, zachęca do samodzielnego działania. Zabawa stanowi doskonały pretekst, by poznać lokalne atrakcje i zabytki, a także by spojrzeć na miasto z innej perspektywy.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Wykwaterowanie

Szlak Turystyczny po podziemiach Krakowa - Zaplanowane na 6 miesięcy badania archeologiczne wschodniej strony krakowskiego Rynku Głównego rozpoczęły się latem 2005 roku, jednak skala i ranga odkryć sprawiły, że prace trwały 5 lat. Efekty badań prezentowane są na podziemnej wystawie. Nie jest to jednak kolejne nudne muzeum - wystawa ma charakter interaktywny i prezentowane tutaj ekspozycje można nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć i poczuć!

Posiłek w postaci suchego prowiantu

Zakończenie wycieczki

 

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

Przeprowadzenie zajęć przez profesjonalna kadrę BTA Kompas

Wykwalifikowanych przewodników miejskich

Bilety wstępu

Zakwaterowanie i wyżywienie

Dojazdu. 

LOKALIZACJA I DOJAZD

Obiekt

Zakwaterowanie w obiektach przystosowanych do przyjmowania grup szkolnych, pokoje 2-5 osobowe z łazienkami.

Standard hotelowy.

Własny.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Wygodne obuwie i luźny strój.