(+48 58) 303 18 78

dostępni pn-pt 9:00-17:00

powstanie.jpg
powstanie.jpg

Warszawa Waleczna - wycieczka szlakiem bohaterów 3 dni

Wiek: 8-17

lokalizacja:
Wycieczki Szkolne

 

Warszawa - Miasto Ruin, w którym nie brak zabytków pieczołowicie odtworzonych po wojennych zniszczeniach. Podczas naszej wizyty poznamy stolicę odwiedzając pamiątki jej waleczniej historii. 

kontakt >

SZCZEGÓŁY

Liczba dni Liczba uczestników Cena Ilość gratisów Rezerwacja
3 dni
45-55 339 PLN 3 Zapytaj
.
35-44 379 PLN 2 Zapytaj
.
25-34 449 PLN 2 Zapytaj
.

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd spod szkoły

Spacer po Starym i Nowym Mieście – punkty obowiązkowe każdej wycieczki do stolicy! Najstarsze osiedle miejskie Warszawy na stosunkowo niewielkim obszarze, pełne zabytków architektury zabytkowej, otoczone pierścieniem murów obronnych. Ma rynek rozmieszczony na planie prostokąta. Zostało założone na skarpie, obok zamku książąt mazowieckich wzniesionego kilka lat wcześniej. Nowe Miasto w Warszawie powstało na przełomie XIV i XV w. na północ od Starego Miasta i koncentrowało się wokół nowego rynku.

Spacerując odwiedzimy:

Archikatedra św. Jana Chrzciciela – katedra archidiecezji warszawskiej jedna z najstarszych świątyń stolicy. Jedno z najważniejszych miejsc kultury i tradycji narodowej Polski. W jej murach wygłaszał kazania ksiądz Piotr Skarga,  tu miały miejsce śluby, koronacje 2 władców Polski, pogrzeby wielu osobistości oraz została zaprzysiężona Konstytucja 3 maja. Do dziś odbywają się w niej ważne uroczystości narodowe.

Barbakan  –  wzniesiony w pasie warszawskich murów obronnych na przejściu ze Starego do Nowego Miasta. Zniszczony w czasie wojny, został odbudowany z oryginalnej gotyckiej cegły pochodzącej ze zniszczonych kamienic Wrocławia i Nysy. Tutaj znajdziemy również Pomnik Małego Powstańca.

Kolumna Zygmunta III Wazy - miejsce spotkań i symbol stolicy.

Spacer Krakowskim Przedmieściem. Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Warszawie.

Pałac Prezydencki - jest najokazalszym gmachem przy Krakowskim Przedmieściu i jednocześnie największym z warszawskich pałaców. Swój obecny wygląd i tradycyjną nazwę (Pałac Namiestnikowski) zyskał w XIX wieku podczas gruntownej przebudowy. Od 1993 r. siedziba prezydentów Polski. Przy pałacu zawsze pełni wartę wojsko.

Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie – grób-pomnik na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ideą warszawskiego Grobu Nieznanego Żołnierza jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Obecnie stanowi trójarkadowy fragment ocalałej kolumnady Pałacu Saskiego. Płonie przy nim wieczny znicz i służbę pełni warta honorowa Batalionu Reprezentacyjnego WP, a w święta państwowe odbywa się jej uroczysta zmiana z udziałem najwyższych władz państwa. Wokół piękny park z fontanną i rzeźbami.

Zakwaterowanie

OBIADOKOLACJA

Multimedialny Park Fontann* – kompleks czterech fontann znajdujący się bezpośrednio u stóp Zamku Królewskiego. Multimedialne fontanny są na całym świecie silnym magnesem przyciągającym turystów. Teraz do tych miast dołączyła Warszawa. Znajdują się one w urokliwym miejscu, blisko Starego Miasta i Wisły. Z 367 dysz tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. Strumienie są oświetlane kolorowym światłem z prawie 300 reflektorów typu LED. Co pewien czas na mgiełce z rozpylonej wody pojawiają się olśniewające, laserowe animacje. Na oczach widzów Syrenka schodzi z pomnika, przepływa pod mostem Świętokrzyskim, a potem rusza w miasto samochodem marki Warszawa. Pokazom towarzyszy muzyka, zarówno klasyczna (Chopin), jak i pop, na przykład hit Lady Gagi.

* pokazy laserów wyłącznie w piątek i sobotę w godzinach wieczornych, w pozostałe dni - pokaz wodny

DZIEŃ 2

Śniadanie

Fotoplastikon Warszawski - Fotoplastikon to miejsce absolutnie unikatowe. Większość młodych ludzi nie spotkało się z takim urządzeniem, a tutaj będziemy mieli do czynienia z oryginalną wystawą. W zbiorach Fotoplastikonu jest już ponad 7000 trójwymiarowych fotografii; od zdjęć dokumentujących egzotyczne podróże po świecie z przełomu XIX i XX wieku, przez Warszawę w różnych okresach historycznych, aż po współczesne prace znanych autorów. Wyjątkowość urządzenia została nagrodzona w 1998 roku, kiedy to został wybrany przez Warszawiaków na magiczne miejsce stolicy. Nowe życie w koła napędowe ponad 100 letniego urządzenia, tchnęło przejęcie przez Muzeum Powstania Warszawskiego, w lipcu 2008 roku. Od tego czasu Fotoplastikon odwiedziło już ponad 100 tysięcy osób, które obejrzały 90 różnych wystaw zarówno z kolekcji Fotoplastikonu jak i nowych zdjęć pozyskanych dzięki staraniom Muzeum.

Muzeum Wojska Polskiego - największy w Polsce zbiór militariów! W chwili obecnej w zbiorach muzealnych znajduje się ponad 250 tys. eksponatów. Wszelakie rodzaje broni palnej i broni białej jakimi posługiwały się wojska polskie na przestrzeni wieków. Uzbrojenie, sprzęt wojskowy, umundurowanie i wiele, wiele innych. Prawdziwa ciekawostka nie tylko dla miłośników militariów!

OBIAD

Muzeum Powstania Warszawskiego** - nowoczesne muzeum z przekazem multimedialnym, oddaje klimat tamtego czasu, odtworzyła atmosferę powstańczej Warszawy, pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Realistycznie odtworzona rzeczywistość wojenna. To muzeum nie ma nic wspólnego ze zwiedzaniem eksponatów zamkniętych w gablotach.

Muzeum Polin** - Muzeum POLIN jest punktem odniesienia dla wszystkich zainteresowanych dziedzictwem Żydów polskich oraz znakiem dokonującego się przełomu we wzajemnych stosunkach Polaków i Żydów.  Wystawa to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Zwiedzający poznają odpowiedzi na pytania: jak Żydzi pojawili się w Polsce? W jaki sposób nasz kraj stał się centrum żydowskiej diaspory i domem największej społeczności żydowskiej na świecie? Jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydoWskie?

** Realizacja punktu programu uzależniona od dostępności terminów zwiedzania w danych obiektach.

KOLACJA

Miasto światłem malowane - spotkanie z nocnym pięknem miasta. Przespacerujemy się starówką, zobaczymy podświetlone, miejskie mury, zobaczymy jak światło może być innym architektem miasta.

DZIEŃ 3

Śniadanie

Wykwaterowanie

Wizyta w Sejmie RP - chcecie zobaczyć miejsce gdzie podejmowane są najważniejsze, państwowe decyzje? Jedno z najpilniej strzeżonych miejsc w Polsce. To tutaj uchwalane jest prawo i toczą się ważne dla nas sprawy. Wydawałoby się – to tylko miejsce dla polityków i VIP-ów. Nic podobnego. Każdy może wejść i zwiedzić parlament. Oprowadzi nas specjalnie oddelegowany pracownik, który wprowadzi nas w Sejmwe korytarze. Będziemy informowani o poszczególnych biurach, przejdziemy korytarzem obok gabinetów wicemarszałków. Na galerii Sali obrad usłyszymy historię parlamentu. Każdemu wręczana jest karta z wykresem obecnego podziału mandatów V kadencji oraz informacją, w jaki sposób uchwalane są ustawy. Udając się do Senatu z pewnością spotkamy na korytarzach niejedną znaną twarz polskiej polityki oraz stacjonujących tam dziennikarzy. Oprócz bogatej wiedzy wyniesiemy stąd satysfakcję przebywania w w najwyższej instytucji państwowej.

Stadion Narodowy- chcecie zobaczyć nikomu nie znane kulisy sportowego molocha? Lokalizacje, których nie zobaczycie przychodząc na mecz? Przewodnik oprowadzi mnie po zakątkach jednego z największych i najpiekniejszych stadionów w naszym kraju. Bądź jak Robert Lewandowski! Poczuj przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni. Zasiądź wygodnie na ławce zawodników, by za chwilę wejść na płytę Stadionu Narodowego, a potem odwiedzić salę pomeczowych konferencji.

Suchy prowiant na drogę powrotną

Zakończenie wycieczki

Fakultatywnie

Brak

KOSZTY

cena zawiera cena nie zawiera

realizację programu przez instruktorów BTA Kompas

bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

usługi przewodnickie

zakwaterowanie w obiektach przystosowanych do przyjmowania grup szkolnych, pokoje 2-6, łazienki na korytarzu

ubezpieczenie NNW uczestników (pod warunkiem dosłania najpóźniej na 7 dni przed imprezą listy uczestników z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia i adresu zamieszkania)

podatek VAT    

Transport

LOKALIZACJA I DOJAZD

Wycieczki Szkolne

Zakwaterowanie w obiektach o standardzie turystycznym (hostele, schroniska młodzieżowe)

Możliwość organizacji transportu za dopłatą.

regulamin

PRZED WYCIECZKĄ

Co zabrać?

Wygodne obuwie i luźny strój.